BOYAMA MAKİNESİ

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BOYAMA MAKİNESİ

İleti feliş » 15 Arl 2012, 20:50

Arkadaşlar ben 80tl ye satılan boyama makinesinden aldım arabanın boya isteyen bir yerini kendim boyamak istiyorum almam gerekenler nelerdir bi yardımcı olurmusunuz yani alamam gereken dediğim boya verniği, astar gibi.

Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti Ömer Fatin » 15 Arl 2012, 21:12

Sizi hüsrana uğratmak için söylemiyorum ama boyayı görünen noktalarda yapacaksanız yüksek basınçlı hava ve kaliteli bir boya tabancası kullanmanız gerekmektedir. Bu konu boya işinde en önemli noktadır.

Sonrasında kullanacağınız boyaya göre sertleştirici tiner vb. katkı maddelerini beraberinde alabilirsiniz.

Şunuda belirtmek isterim ki boya sabır işidir. zemini macunla çok iyi tesviye etmelisiniz ve macunun altında pas ve nem kalmadığından emin olmalısınız. Sonrasında macunu doğal yöntem (bekleyerek) kurutun ve son kat zımparasından sonra astar ve boya işine başlayınız.

Ama tekrar diyorum ki basınçlı hava ve iyi bir tabancanız mevcut değilse görünen aksama boya atmayın derim.

Yinede karar sizin tabiki.

Başarılar dilerim.
1998 Skoda Felicia 1.3 GLX Combi
Benzin/LPG Tüketimi
Kullanıcı avatarı
Ömer Fatin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer Fatin
Nereden: Bolu
Arabanız: 98 Felicia GLX Combi

İleti zezula » 15 Arl 2012, 22:04

üstadım 80 liralık boya makinası işini görürmü acaba plastik ise selülozik tinere dayanmaz boya tabancaları özeldir bütün parçaları sarı, bakır ,demir malzemeden üretilmiş olup ayrıca tabancaya takacağın ucun atacağın boyanın niteliğine göre olması gerekiyor bu işlerden anlamadığını düşünerek söylüyorum analıyorsan kolay gelsin anlamıyorsan tarifle yapılacak iş değil boyacı bir tanıdığın varsa git yanına anlatsın sana anlatırsa tabii
zezula
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: önder kaplan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: GLXİ

İleti feliş » 16 Arl 2012, 18:09

abi boyama derken tampon ve kapıların siyah şeritlerini boyamaktan bahsettimde bi deneyeceğim
Kullanıcı avatarı
feliş
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus KÖKSAL
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: SKODA FELİCİA 1.3MPİ COMBİ GLXİ

İleti MadloveR » 16 Arl 2012, 23:59

Valla ben aradığım boyayı bir buluyum komple ruloyla boyayacağım arabayı. Youtube da izliyorum millet ayda bir rengini değiştiriyor arabasının.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir