LPG regülatörü araçtan sökmek

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG regülatörü araçtan sökmek

İleti eks3ntirik » 02 Haz 2013, 13:48

Tüm foruma selamlar.

Aracımı ne gazda ne de benzinde zar zor çalıştırabildiğimden, lpg regülatörünü sökerek kendim temizlemek istiyorum. Takalı 2 yıl kadar oldu. Hiç bi bakım yapılmadı. Çalışmamasının sebebinide üzerindeki bobinden ve bakımsız kaldığından olacağını düşünüyorum. nette araçtan sökülmesine dair bi video bulamadım. Sökerken nelere dikkat edilmeli, direk sökülme esnasında o hortumlardan herhangi bi şekilde gaz kaçırması depodaki gazın boşalması gibi bi durum söz konusu olabilir mi ? Regülatör üzerindeki bobin değişimi nasıl yapılır? bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

eks3ntirik
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yavuz-
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Skoda Favorit GLX 94

İleti ozantavsan » 02 Haz 2013, 14:23

aracın benzindede zor çalışıyorsa bir sorunu vardır.

Ateşleme sistemini (buji,buji kabloları,distiribütör kapağı,ateşleme bobinini) kontrol et.
Aracın avansını kontrol et.
Subap ayarları boukzsa ayarlatmalısın.
KArbüratör hava filitresi kontrol edilmeli ,karbüratör alt takozun hava alıp almadığı kontrol edilmeli.

Bunları kontrol edip benzinde sağlıklı çalışır duruma gelmezsa regülatörü temizlesende yine zor çalışacaktır.
Ateşleme sisteminde sorun varsa lpg de çalıştırman benzinde çalıştırmaktan daha zor olacaktır.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti eks3ntirik » 02 Haz 2013, 15:39

Hava filtresini yeni değiştirmiştim. karbüratörün altındaki conta yırtılmış babam sökerken söylemişti. birazda benzin kaçırmış ordan. Havayıda sanrım oradan alıyor. benzinde o yüzden çalışmamış olabilir. Yeni bi conta alıp güzelce monte ederek tekrar bakacağım.
eks3ntirik
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Yavuz-
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Skoda Favorit GLX 94

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir