karbiratör lpg icin delme

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

karbiratör lpg icin delme

İleti 16 ONDER » 11 Kas 2013, 23:21

bu konuyu acmak icin cok düsündüm yaklasık 1 haftadir arastirma yapiyorum gaz mikseri icin nerdeyse forumdaki tüm iletileri okudum inceledim mikser hakkinda en uygun olan yaprak mikser yaprak mikser almak icin direk saticiyi aradimi oda bizim favoritlere olmuyor dedi uygun yokmu sordum yok dedi adamlar performans mikseri yapmış oda 260 tl cok pahali geldi bende karar verdim karbiratörü deldirmeye ama nerden delincegini bilmiyorum bunun icin yardimci olrsaniz sevinirim yada yaprak mikser varmi favo için üst mikser verimli yakit ve hava karisimi olmuyor yorumlarinizi bekliyorum hafta sonu karbiratörü delecegim fotoları paylaşacagım yaparsan yada karbiratürü deldiren varmi bu yüzden otomatik jikle kapgini da parçaladim su an arbada mikser yerine boru saldim öyle kullaniyorum yeni varmidir parcacilarda otomatik jiklenin kapagi ?

16 ONDER
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: önder KAPUCU
Nereden: Bursa
Arabanız: favorit 135LX

İleti tarık » 12 Kas 2013, 03:24

http://n1311.hizliresim.com/1h/d/ugdz1.jpg

http://o1311.hizliresim.com/1h/d/ugf0s.jpg

http://n1311.hizliresim.com/1h/d/ugf1p.jpg

Mrb.
Bu konu çok konusuldu bende senin gibi cok arastirdim favoritlerin motor performansi dusuk nasil arttiririm diye ve karburatoru deldim fotolar umarim gozukmustur sonuca gelince bisey fark etmedi bosuna delme ise yarasaydi zaten foruma yazacaktim ikinci bogaz kelebegin ustunden en yakin yerden deldim ama birinci bogaz yakin delecek yer yok ortalardan deldim performansa gelince ne fark etti daha once miksersiz karburatore boru sokarak kullaniyordum ayni performans fark etmedi.Aracim benzinde calisiyormu denemedim bile insallah calisiyordur : )
tarık
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: koymatlı
Nereden: Tekirdağ
Arabanız: favorid 135 lx

İleti fatih usta » 12 Kas 2013, 20:46

JİKLE KAPAĞININ HİÇ ÖNEMİ YOK BOŞUNA ARAMA JİKLE KONUMUNDA HAVAYI AZALTIYOR LPG DE ZOR BİLE ÇALIŞIR
Kullanıcı avatarı
fatih usta
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Ankara
Arabanız: favorit 135 l

İleti 16 ONDER » 12 Kas 2013, 21:31

tarik arkadaşim sen iki bogazada deldin herhalde ben tek1. bogazi delmeyi düşünüyorum 10 mm capinda sonra kılavuz la diş acip oraya baglanti parcası eklemayi dusunuyorum iki bogazida delmek gerkmedigini düşünüyorum cünkü 2 bogazı hizlaninca aciyor 2 bogazdan hava gelmesi yeterli olur gerekli lpgyi zaten gerektigi kadar 1 bogazdan alir eger sorun cikarsa 2. bogazdan boru salarim otomatik jigle kapagini bulamasam 1 e1 benzerini fabrikada yapabilirim aleminyum levhadan nede olsa oto parcası yapiyoruz :) rolanti flan sabit kalir insallah benzine geçşte bir sorun olmaz umarim
16 ONDER
CLASSIC
CLASSIC

İleti MadloveR » 13 Kas 2013, 09:30

fatih usta yazdı:JİKLE KAPAĞININ HİÇ ÖNEMİ YOK BOŞUNA ARAMA JİKLE KONUMUNDA HAVAYI AZALTIYOR LPG DE ZOR BİLE ÇALIŞIR

Aynen ben 1 yıl boyunca jikle kapağı olmadan bindim. Hiçbir sıkıntı olmadı. Jikle kapağına takmayın bence. Ayrıca dediğiniz gibi gerekirse yapılması basit bir parça zaten. Anladığım kadarıyla sanayi ortamındasınız kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca deldirmenizi de tavsiye etmem boru salmışsınız zaten çok fazla fark olacağını sanmıyorum. Sladığınız borunun iç kalınlığı 12 mm olacak şekilde ayarlarsanız deldirmeden daha çok verim alırsınız.
Ne Kadar Çok Şey Bilirsen Bil, Bildiğin Karşındakinin Anladığıyla Sınırlıdır."Hz. MEVLANA"
MadloveR
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ali ÖZDEMİR
Nereden: Konya
Arabanız: Favorit LX 1994-Artık Yok :(

İleti 16 ONDER » 13 Kas 2013, 21:04

karbiratörü deldirmeden elimdeki brc çift bogaz mikser mevcut bu mikseri karbiratörün altinana nasil yerleştirim bunu tornada isleyip inceltsem koyabilirmiyim yaprak mikser gibi yapabiirmiyim bilmiyorum ama hafta sonu bir seyler yapmaya calişacgim basarili olursam burada paylasirim insallah bugun 10,5 matgap ucu buldum delmek için 26 gaz kilavuz lazim onuda cok pahali diyorlar bir şeyler yapmaya caişacagim ama gazi direk karbiratörün en alt tarafi katilazöre verirsem daha güzel olur diye düşünüyorum
16 ONDER
CLASSIC
CLASSIC

İleti tarık » 13 Kas 2013, 21:33

Bende 10mm klavuz cektim ama baglanti parcasi bulamadim bakir boru takdim suan oyle kullaniyorum Tek boğazda denedim yetmiyor dip gazda yada 3000devirden sonra arac yigiliyor ben bogaz kelebeklerin uzerinden deldim altindan delmedim istersen alt takoz parcasini del dene.Bide Soyle bisey denedim firen vebosta borusunu sokup direk lpg borsu bagladim calistirdim calismadi patlamalar oldu ve bogaz kelebegin altindan olmuyacagini kanaat getirdim cunku ve bosta manifold borusu karburatorun hemen altindan delik.
tarık
CLASSIC
CLASSIC

İleti 16 ONDER » 13 Kas 2013, 22:53

[quote="tarık"]Bende 10mm klavuz cektim ama baglanti parcasi bulamadim bakir boru takdim suan oyle kullaniyorum Tek boğazda denedim yetmiyor dip gazda yada 3000devirden sonra arac yigiliyor ben bogaz kelebeklerin uzerinden deldim altindan delmedim istersen alt takoz parcasini del dene.Bide Soyle bisey denedim firen vebosta borusunu sokup direk lpg borsu bagladim calistirdim calismadi patlamalar oldu ve bogaz kelebegin altindan olmuyacagini kanaat getirdim cunku ve bosta manifold borusu karburatorun hemen altindan delik.[/quote

ben baglanti parcasini mikserden soktum alt takoz parcasini denemek lazim olursa ordan bir yerden delerim ama patlama olacagini sanmiyorum cunku yaprak mikser karbiratör ile monifolt arasina takiliyor vikarsin mikserini görmüştum çift bogaz kare seklinde

onu alip oraya uydurabilirim yada elimdeki brc mikseri bir sekilde monifoltla karbiratör arasina yerleştirebilirmiyim sivi silikonla kapatirim hava almasn diye boylece yaprak mikser yapmiş oluruz hafta sonu gelsin bir bir seyler yapmaya calişacağım
16 ONDER
CLASSIC
CLASSIC

İleti 16 ONDER » 19 Kas 2013, 22:22

arkadaşlar karbiratörü deldim fotoraflari düzenedikten sonra yükleyeceğim performans ve yakit konusunda daha bir şey belli degil gaz ayarı yapilacak bilgisayarda ama araba hemen tek marşta
çalişıyor hayirlısi bakalım
16 ONDER
CLASSIC
CLASSIC

İleti 16 ONDER » 12 Oca 2014, 19:03

shot_000001.jpg
Malzemelr bakır boru,matgap ,ucu kılavuz , pafta
Eklentiler
shot_000014.jpg
shot_000015.jpg
Hotum bakır boru baglantısı
shot_000013.jpg
Gaz hortumlari her iki tarafada sabitleyip karbiratöru arabaya monte ediyoruz
shot_000010.jpg
2. Bogazida deliyoruz ve kilavuz ile diş actıktan sonra bakır boruyu ayni 1. Bogaza yaptıgimiz gibi sabitliyoruz
shot_000011.jpg
Diş actigimiz akır boruyu yine dış actıgimız karbiratore sıkıyoruz hava almasin die diş aralarına teflon yada sivi conta kullaniyoruz ve hava alma olayi kalmıyor
shot_000006.jpg
Kilavuz ilede deldigim bolgeye diş acıyoruz
shot_000007.jpg
Karbıratörü 1 bogazi matkapla deliyoruz
shot_000004.jpg
Bakir boruya diş acılmış hali
shot_000002.jpg
Pafta ile bakir boruya diş acıyoruz ben paftayi tutmak icin boru anhtarinı kullandim
16 ONDER
CLASSIC
CLASSIC

İleti 16 ONDER » 12 Oca 2014, 19:09

shot_000016.jpg
Karbiratör plastik kutusunu silikonla kapatıyoruz

Resimler karısik olmuş kusura bakmayin
16 ONDER
CLASSIC
CLASSIC

İleti favosam » 13 Oca 2014, 16:23

Çok güzel açıklamamışsınız elinize sağlık. Resimler karışık olmuş ama önemli değil biz anladık. Bu arada aynı sistem bi arkadaşın lada samara karburatöründe de var ve gayet memnun, mikserli sistem iyi değilmiş benzinde sorun yapıyormuş.
Sayenizde montaj ve yapım aşamasınıda öğrenmiş olduk
favosam
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Balıkesir
Arabanız: Favorit

İleti ercanduzce » 13 Oca 2014, 20:38

ALLAHAŞKINA YAA ARKADAŞLAR BİRŞEYLER YAPIYORSUNUZ AMA GERİSİNİ YAZMAK YOKK. YAKIT TÜKETİMİ NE OLDU ÇEKİŞ PROBLEMLERİ BİTTİ Mİ... ARTILARINI EKSİLERİNİ DE YAZIN DA BİZLERE DE O ZAMAN ÖRNEK OLSUN. BİRİ FİLTRE KAPAĞINI KESER HAVA ATMAK İÇİN SİTELERE VİDEOLAR KOYAR, BİRİSİ KARBÜRATRÜ SÖKER TEMİZLER NE OLDU BİTTİ YAZMAZ HATİCEYE DEĞİL DE NETİCEYE BAKALIM.ARAÇ NE YAKIYORDU ŞİMDİ İSE ŞEHİR İÇİ KM DE NE YAKTI. ŞEHİR DIŞI NE YAKTI YAZIN Kİ BU ÇABALARIN İŞE YARADIĞINI BİLELİM.
ercanduzce
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ercan düzce
Nereden: Erzincan
Arabanız: forman 135L

İleti favosam » 13 Oca 2014, 22:12

ercanduzce yazdı:ALLAHAŞKINA YAA ARKADAŞLAR BİRŞEYLER YAPIYORSUNUZ AMA GERİSİNİ YAZMAK YOKK. YAKIT TÜKETİMİ NE OLDU ÇEKİŞ PROBLEMLERİ BİTTİ Mİ... ARTILARINI EKSİLERİNİ DE YAZIN DA BİZLERE DE O ZAMAN ÖRNEK OLSUN. BİRİ FİLTRE KAPAĞINI KESER HAVA ATMAK İÇİN SİTELERE VİDEOLAR KOYAR, BİRİSİ KARBÜRATRÜ SÖKER TEMİZLER NE OLDU BİTTİ YAZMAZ HATİCEYE DEĞİL DE NETİCEYE BAKALIM.ARAÇ NE YAKIYORDU ŞİMDİ İSE ŞEHİR İÇİ KM DE NE YAKTI. ŞEHİR DIŞI NE YAKTI YAZIN Kİ BU ÇABALARIN İŞE YARADIĞINI BİLELİM.

Arkadaş mesajı dün atmış elbette paylaşacaktır artılarını eksilerini. En azından nasıl yapıldığını fotograflarla anlatmış bizlere bilgi vermiş. Bir teşekkür etmek çok zor olmasa gerek.
favosam
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ömer
Arabanız: Favorit

İleti 16 ONDER » 13 Oca 2014, 22:24

ercanduzce yazdı:ALLAHAŞKINA YAA ARKADAŞLAR BİRŞEYLER YAPIYORSUNUZ AMA GERİSİNİ YAZMAK YOKK. YAKIT TÜKETİMİ NE OLDU ÇEKİŞ PROBLEMLERİ BİTTİ Mİ... ARTILARINI EKSİLERİNİ DE YAZIN DA BİZLERE DE O ZAMAN ÖRNEK OLSUN. BİRİ FİLTRE KAPAĞINI KESER HAVA ATMAK İÇİN SİTELERE VİDEOLAR KOYAR, BİRİSİ KARBÜRATRÜ SÖKER TEMİZLER NE OLDU BİTTİ YAZMAZ HATİCEYE DEĞİL DE NETİCEYE BAKALIM.ARAÇ NE YAKIYORDU ŞİMDİ İSE ŞEHİR İÇİ KM DE NE YAKTI. ŞEHİR DIŞI NE YAKTI YAZIN Kİ BU ÇABALARIN İŞE YARADIĞINI BİLELİM.

Arkadaşım ben her zaman bu siteyi takip ediyorum dur bi bismillah burada size artı ve eksılerini soyleyecegim bilgisayar baglayip artisı şu eksisi şu diyemiyorum kusura bakma zatn hafta ici calişip aksam 7 de evde oluyorum daha gaz ayarini hafta sonu yaptırdım icinde bir miktar gaz var o hele bi bitsin ona gore cevap yazacagim ama bunu hemen yapamam siteyi takip edersen ögrenirsin ama arba tek marsta tak diye alıyor cekişte hic bir problem yok gözüküyor simdilik bunları yazıyorum .....
16 ONDER
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 13 Oca 2014, 23:32

Evet bizler keyfimizden vidyo çekip internete koyuyoruz.Fotoğraf çekip başkalarıda yararlansın diye anlatıp koyuyoruz.Hava atmak için yaptığımızı düşünen varsa başı sıkıştığında yazılarımızı okumasın , vidyolarımızı izlemesin.

Başkalarından yardım istemesin.Yapılan her işlem yakıtı düşürecek diye bir kaide yok.
Bunu unutmayın.............................................................................
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti 16 ONDER » 13 Oca 2014, 23:46

ozantavsan yazdı:Evet bizler keyfimizden vidyo çekip internete koyuyoruz.Fotoğraf çekip başkalarıda yararlansın diye anlatıp koyuyoruz.Hava atmak için yaptığımızı düşünen varsa başı sıkıştığında yazılarımızı okumasın , vidyolarımızı izlemesin.

Başkalarından yardım istemesin.Yapılan her işlem yakıtı düşürecek diye bir kaide yok.
Bunu unutmayın.............................................................................

Aynen ozantavşan beye katiliyorum istemeyen okumaz takip etmez bizde istiyoruz hemen sonuc almak neyse biz bunları bırakıp yaptigımız işe dönelim size en yakın zamanda bilgi paylaşımında bulunacgim ama gec ama erken..........
16 ONDER
CLASSIC
CLASSIC

İleti tarık » 14 Oca 2014, 05:50

Eline sağlık güzel işcikik.
Tek boğazı delceğini söylemişdin ikisinide delmissin birinci boğazdaki delik alt kelebeğin çok üzerinde kaldığı için mikserden farkı olmuyor alt kelbeğe nekadar yakın olursa okadar iyi sonuç alınır ama malesef delecek yer yok olsabile benzin sistemini bozman lazım.Sonuçları merakla bekliyoruz
tarık
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir