acil yardim

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

acil yardim

İleti aspendos10 » 06 Arl 2013, 23:35

Yaklasik 10 gun once 93 forman aldim uzun yolda 25 (gaz 2.80) kurus yakiyordu cekisi falan dusuktu ama subap ayarlarindan falan olabilir diye düşündüm.hicbir islem yapmadan tekrar s.ici yakiti olcutugumde cikan yakit beni yikti yaklasik 75 kurus.(gaz2.80) sonra tekrar depoyu fulledim dogru sanayiye giderek buji buji kablolari subap ayari yaptirdim sonuc yine ayni 75 kr.(gaz 3.09) 34 km de tam 8.09 lt gaz yakmisim.simdi sizlerden yardim ve oneri bekliyorum.ayrica distribütörun kapagi farkli gibi geldi bana uzerinde yazan numaralara göre kablolari taktigimda araba patlama yapiyor.cikan kablolara gore siralama yaptim.fotograf koyabilecek yada siralamayi tarif edebilecek bi arkadas varsa distribütörden buji kablolarinin sirasinin tarifini yada fotoğrafını istiyorum.ayrica aracin cekisi cok dusuk sanki bu yakita gore bu arabanin tekerleklerinin yere degmemesi gerekiyor 100 km hizi zor goruyorum bazen 110 falan oluyo (rampa inerken)debriyajda bi sikinti yok cunku cok dik rampalara vurdum el freninde zorladim simintisiz.lutfen yardim

aspendos10
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: volkan eren
Nereden: Balıkesir
Arabanız: forman

İleti favorit55 » 07 Arl 2013, 13:31

öncelikle sıcak hava girişini tamamiyle kapat ve soguk hava girişinin yarısının bantlamadığına veya daraltılmadığını kontrol et eger soguk hava girişi daraltılmışsa tamamiyle aç lpg ayarı yaptir başka bir yerde sorun yoksa büyük ihtimalle budur.
favorit55
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fatih
Nereden: Samsun
Arabanız: favorit

İleti aspendos10 » 08 Arl 2013, 19:06

Cevabin icin tskler iki sekildede denedim olmuyo yakit bir turlu dusmuyo dun distribütör u komple degistirdim yakit su anda uzun yolda 45 kurus
aspendos10
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 09 Arl 2013, 08:12

Bujileri, hava filtresini, avans ayarını, sibop ayarını, benzin filtresini, LPG filtresini, -varsa- hava girişinin bantını, sonrasında da lastik havalarını kontrol edin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti aspendos10 » 16 Arl 2013, 20:36

Bugun Sorun cozuldu karbüratör alt takozu degisti tekrar avans ve subap ayari sonra gaz ayari oldu.arabanin cekisi normal fakat benim dikkatimi ceken sey arabanin sesi solugu kesildi.isiklarda dururken arac stop etti sandim.bunlar olmadan onceki yakit 80 kurustu yanlis okumadiniz 80 kurus
aspendos10
CLASSIC
CLASSIC

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir