Fabia 1'e bi-xenon mercekli far

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia 1'e bi-xenon mercekli far

İleti hetepe » 16 Oca 2014, 11:26

Daha once de bir kaç kez yapıp, arkadaşlara kaptırdığım farlardan sonra aynı projeyi yeniden canlandırdım.
Farları söküp, içlerine uzun-kısa perdeli far merceği taktım, gündüzleri normal uzunlarla, geceleri ise mercekteki xenon la selektor yapıyor, selektörü çok etkili ve keyifli...
Bu arada park lambaları merceğin arkasında kaldığı için OEM mercekli fabia farında olduğu gibi parkları uzun far reflektörüne delerek taşıdım.
Güzel bir kesilme çizgisi elde ettim, harika bir selektor ve uzun performansı yakaladım, şu an muayeneye kadar halojen ampul kullanıyorum, sonrasında ise 4300 k H1 xenon ampulleri takılacak.
Far yükseklik ayar sistemine bir etkisi olmadı, normal olarak çalışmaya devam ediyor.
Fotolar;

Eklentiler
mercek3.jpg
mercek2.jpg
mercek 1.jpg
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti HSYN » 16 Oca 2014, 11:54

eline saglık abi süper olmuş bnde felica ma yapmayı düşünüyom ama mercegin dışına nikelajı nereden buldun ben diger araçların fardan mercek söktüm
HSYN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüseyin ay
Nereden: Konya
Arabanız: felicia

İleti hetepe » 16 Oca 2014, 13:17

O mercekleri alırken satıcıdan çerçevelerini de isteyecektin..Gerçi zaten çerçeveyi ayrı satıyorlar, 20-30 gibi de ona isterler...
Youtube de el yapımı çerçeveler var, yapım aşamalarını falan paylaşıyor adamlar, bir bak istersen, fikir verir, sen de yaparsın...Kolay gelsin...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti HSYN » 16 Oca 2014, 13:34

abi merceklere para vermedim bn elekrtikciyim cıkma kırık farlardan söktüm h7 ampul takıyon hem uzun hem kısa yapıyo oda o yuzden hoş gözükür ama snn ki güzel olmuş ugraşmışsın maşallah sinyalleri direkle abi
HSYN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüseyin ay
Nereden: Konya
Arabanız: felicia

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir