Çakmak aydınlatma

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Çakmak aydınlatma

İleti cemkeskin » 01 Eyl 2014, 00:07

Arkadaşlar,

1-Çakmaklığın ışığı yanmıyor. Uğraşmama rağmen sökmeyi beceremedim. Bu parçayı nasıl söküp lamba değişimi yapabilirim?

2- Geçenlerde tesadüfen aracın yanından geçerken torpido tarafında aydınlık dikkarimi çekti. Biraz araştırınca kapıları dışarıdan kilitlesem bile torpidoda bulunan aydınlatmanın sürekli yanık kaldığını buldum. Lambanın da üzerine montesi olan anahtarın bir ayarı var mı? Yada torpido kapağının mı ayarı var?
Ben akşam vakti komple sökerek yanık kalmasını geçici olarak çözdüm.

Teşekkürler.

UNUTMAYIN!!
FARLARINIZ YOLUNUZU AYDINLATMAK İÇİN. KARŞIDAKİ SÜRÜCÜNÜN GÖZBEBEĞİNİ AYDINLATMAK İÇİN DEĞİL.

07 JE 650
cemkeskin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cem KESKİN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FABIA 1.4 16V Sedan OV

İleti skodaizm » 01 Eyl 2014, 08:07

1-Çakmak için orta konsolu sökmen gerekir. Arka taraftan müdahale edebilirsin.

2- Yine torpido lambası için de torpidoyu sökmen gerekecek.
Elin yatkınsa 5 vida ile tutturulmuş olduğunu göreceksin.
Kapağı açınca vidaları bulabilirsin. Torpido kutusu dışarı çıkınca lamba ve varsa yolcu airbag soketlerini ve kablosunu da göreceksin.
Onları sökersen torpido kutusu rahatca dışarı çıkar.
Torpido kapağının lambayı söndüren anahtara basan ucu tam basma yapmaz. Bu uca bir eklenti yaparsan görevini yapmasın,ı swich e basmasını sağlarsın.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti cemkeskin » 01 Eyl 2014, 10:39

Skodaizm,
Cevabın için teşekkür ederim. Fırsat bulursam yarın dediğin şekilde müdahale edip sonuç hakkında bilgi veririm.
Çakmaklıktaki ampul herhalde dipsiz park lambalarının aynısı. En azından öyle düşünüyorum.
UNUTMAYIN!!
FARLARINIZ YOLUNUZU AYDINLATMAK İÇİN. KARŞIDAKİ SÜRÜCÜNÜN GÖZBEBEĞİNİ AYDINLATMAK İÇİN DEĞİL.

07 JE 650
cemkeskin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cem KESKİN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FABIA 1.4 16V Sedan OV

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir