FABİA2 park sensörü montajı

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABİA2 park sensörü montajı

İleti electro_tayfun » 30 Nis 2015, 10:56

2012 model fabia2 aracıma park ederken kör noktaları oldugu için park sensörü takmaya karar verdim. Fabia1 aracım varken park sıkıntım yoktu ancak fabia2 de park biraz problem gibi. Forumda konuyu göremediğim için yardımcı olmak adına montaj resimlerini paylaşmak istedim.

Öncelikle ilkten arkadaki döşemeleri açmak canımı sıkmıştı ancak döşemelere dokunmadan sensörü montaj yapabildim.

Öncelikle sağ stop tarafında bagajın iç kısmında plastik kafalı vidayı söküyoruz.Bu vida farı tutuyor sonrasında kenar kısmında tırnakları var hafif çektiğinizde stop yerinden çıkıyor

devamını aşağıda resimlerle atlatmaya çalıştım.Umarım yardımcı olabilirim.bu arada resim sıralaması yanlış olmuş alttan başlamış.

Eklentiler
DSC_00288.jpg
son hali bu şekilde
DSC_00288.jpg (46.83 KiB) 801 defa görüntülendi
DSC_002.jpg
park sensörününün beynini farın altında tamponun oradaki boşluğa yerleştirdim.böylece sadece stopu sökerek park sensörünü takmış oldum.
DSC_00244.jpg
sonrasında tamponu delerek kılavuz olarak kabloyu geçirdim sırası ile ucuna bağlayarak sensör kablolarını çektim.
DSC_00244.jpg (43.46 KiB) 815 defa görüntülendi
DSC_00277.jpg
buzzer iç kısımda buraya koydum
DSC_00277.jpg (33.31 KiB) 815 defa görüntülendi
DSC_00255.jpg
sonrasında park sensörünün buzzerını bir kılavuz yardımı ile stop kablolarının oradaki tıpa dan geçirerek kabloyu içeriden dışarıya çıkarıyoruz.
electro_tayfun
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tayfun gedikli
Nereden: Bursa
Arabanız: fabia 1.2 htp

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir