Egzantrik zinciri değişimi (Favorit - Felicia)

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Egzantrik zinciri değişimi (Favorit - Felicia)

İleti eskişehirskodaustası » 09 Ekm 2014, 23:45

değişimi nerde yapıyorsun.lift varmı .araç ne durumda.havalı sökme ve sıkma tabancası varmı.bunlar varsa ben sana telefonla 1 saatte talimat vererek değiştittiririm.kulağın ahizede elin işte olucak ve dediklerimi harfiyen yaparsan iş hallolur.ama bana cvp olarak araba krikoda takoza alındı.yok evin garajında altında kanal var ben alttan yaıyorum vs...falan dersen işimiz olmaz.olmaz derken olur ama 1 saatlik iş olur 1 gün.bilmem anlatabiliyorum sanırım.

eskişehirskodaustası
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Eskişehir

İleti DİRENİSCİ » 10 Ekm 2014, 21:29

eskişehirskodaustası yazdı:değişimi nerde yapıyorsun.lift varmı .araç ne durumda.havalı sökme ve sıkma tabancası varmı.bunlar varsa ben sana telefonla 1 saatte talimat vererek değiştittiririm.kulağın ahizede elin işte olucak ve dediklerimi harfiyen yaparsan iş hallolur.ama bana cvp olarak araba krikoda takoza alındı.yok evin garajında altında kanal var ben alttan yaıyorum vs...falan dersen işimiz olmaz.olmaz derken olur ama 1 saatlik iş olur 1 gün.bilmem anlatabiliyorum sanırım.

Tesekkur ederim hallediyorum ilk oldundan agırdan aldım cokda zor degilmis. Sente ayarı 12 pim saat yönünde büyük disliden sagdan sola saydım umarım dogrudur.
DİRENİSCİ
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yılmaz bozkurt
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda favorıt black lıne

İleti ozantavsan » 10 Ekm 2014, 23:40

Geç oldu cevap için ama ; Krank kasnağı işlem için sökülüyor.Zincirde 12 diş sayılıyor saat yönüne doğru ,büyükten küçüğe.
Toparladıktan sonra araç senteye ,ateşleme konumuna getiriliyor.Külbürtör kapağını söküp subaplara göre bakabilirsiniz bizim gibi.
Sonra sökmüş olduğumuz distribütörü eski konumunda takıyoruz.Orta mili aşağıda geçmesi gerekn mile tam olarak oturtuyoruz.Aracı çalıştırıp avansını ayarlıyoruz.

Araç şu an daha canlı.Uzun yolda zevkle bindim.Eskiden baydığı rampalarda araçta 6 kişi varken bile baymadı.İlk çalıştırmada daha farklı ,ben epey fark gördüm.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti DİRENİSCİ » 11 Ekm 2014, 15:38

Atesleme konumunu detaylı anlatırmisınız hersey tamam ama calısmıyo
DİRENİSCİ
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozantavsan » 11 Ekm 2014, 16:23

benimkide çalışmamıştı.Çünkü ateşleme ünitesnin bağlantısında hata yapmışım.Üniteyi yaktım.Aynı sıkıntı olmasın dikkat et.

Distribütör söküldüğü konumda takılır ,altta geçeceği mil var.Distribütör yerine oturmuyorsa aşağıdaki mil ağzını distriütörle aynı konuma getirin. slindir ateşleme konumuna getirin.Krank kasnağını çevirerek subapları konuma getirebilirsin.Veya . vitese takıp araç yolcu tarafından kalkıkken tekeri çevirerek konuma getirebilirsin.

Ateşlemede sorun yoksa çalışmalı.Zincirin sorunsuz takıldığını varsayıyorubuji kablolarından birini bujiden sök.
platik kaplamalı pense gibi birşeyle tut.Uç kısmını motorun metal kısmına yakın tut ama değmesin.Birisi marşa bassın.Kabloan motora elektrik atlıyorsa ateşlemde sorun yoktur.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti DİRENİSCİ » 11 Ekm 2014, 17:38

Hocam distrbtr zamanlama sırası hatasımı bu ben taktım hersey normal fakat calısmıyo 05067907803 dilerseniz siz ozelden no verin arayayım tesekkurler
DİRENİSCİ
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir