Aracınız yıkandıktan sonra daha çok parlasın

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracınız yıkandıktan sonra daha çok parlasın

İleti irfant » 16 May 2008, 10:37

[quote="almera"]arkadaşlar bulaşık parlatıcısı bencede mantıklı.birde tesadüfen başka bir yöntem öğrendim.olay yaklaşık 1 sene önce kadar oldu.o zaman benim favo yoktu abimin hyundai'sini yıkamaya götürmüştüm.genelde arabayı çoğu zaman kendim yıkadığım için fikir almak istedim ve yıkamacıya ''daha iyi nasıl parlar'' diye sordum.oda bana çamaşır suyunu önerdi ve sarı şişeli olanlardan bir tane almamı istedi.bende onun deneyimine güvenerek alıp verdim.oda suyun içine yarısını katarak yıkadı.sonuç hiçde fena değildi ama yinede arap sabunundan şaşmayın derim Tongue[/QUOTE]

Eyvah eyvah...  Cry  (çamaşır suyu, arab sabunu vs.)

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti power_octavia » 16 May 2008, 12:20

hemde ne eyvah çamaşır suyu sodyum hipoklorit o direk boyanın rengi soldurma ihtimali var :(olur mu hiç yaDisapprove?

power_octavia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 16 May 2008, 14:39

ben arap sabununu denedim igrenç oldu arabanın her yeri yaglandı toz vs yapıstı ondan sonaordaki adam git sirke al gel dedi aldım geldim o arap sabunun yagı gitmiş birazdaha parlamıştı
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti formenci » 16 May 2008, 14:44

teker ve tamponlara arap sabunu sürüyprum manyak oluyor
formenci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti burutekin » 16 May 2008, 15:15

arkadaşlar aracınıızı yıkadıktan sonra bulabilirseniz gazyağı alın kokusu biraz rahatsız eder ama pamukla yeni yıkanmış aracınızı silin  dehşet parlar aynı zamanda boyayı besler pası söker ovalamayın yanlız krem gibi sürün dikkat edin benzin tiner mazot değil gazyağı her yerde satılmıyor
burutekin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti burutekin » 16 May 2008, 15:17

bu arada bi tüyo daha aracınızın alt kısmına zift sıçramış ve çıkaramıyormusunuz üzülmeyin arabanızı güneşe çekip sana yağını pamukla ziftli yerlere sürün üzerinde güneşte bir süre kalsın göreceksiniz ilk yıkamada ziftler akıp gidecektir
burutekin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar89 » 16 May 2008, 15:47

[quote="irfant"][quote="almera"]arkadaşlar bulaşık parlatıcısı bencede mantıklı.birde tesadüfen başka bir yöntem öğrendim.olay yaklaşık 1 sene önce kadar oldu.o zaman benim favo yoktu abimin hyundai'sini yıkamaya götürmüştüm.genelde arabayı çoğu zaman kendim yıkadığım için fikir almak istedim ve yıkamacıya ''daha iyi nasıl parlar'' diye sordum.oda bana çamaşır suyunu önerdi ve sarı şişeli olanlardan bir tane almamı istedi.bende onun deneyimine güvenerek alıp verdim.oda suyun içine yarısını katarak yıkadı.sonuç hiçde fena değildi ama yinede arap sabunundan şaşmayın derim Tongue[/QUOTE]

[/QUOTE]

Hem Araca Yazık hemde Üstüne Başına Yazık.. Rengi Açmıştır :))) Arap sabunu ile arac yıkanmaz.. dedim yaa herşeyiin bir Uslü var... Köpek Şampuanı ile sen yıkanırmısn? eee Arabanı neden onla yıkıyorsun Sen Kendine nasıl Şampuanlar alıyorsun kafa için Yağlı saçlar ayrı kepek ayrıı ee arabanında Renk olarak ayrı Cilalı şampuan al..
serdar89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 16 May 2008, 23:26

[quote="serdar89"][quote="irfant"][quote="almera"]arkadaşlar bulaşık parlatıcısı bencede mantıklı.birde tesadüfen başka bir yöntem öğrendim.olay yaklaşık 1 sene önce kadar oldu.o zaman benim favo yoktu abimin hyundai'sini yıkamaya götürmüştüm.genelde arabayı çoğu zaman kendim yıkadığım için fikir almak istedim ve yıkamacıya ''daha iyi nasıl parlar'' diye sordum.oda bana çamaşır suyunu önerdi ve sarı şişeli olanlardan bir tane almamı istedi.bende onun deneyimine güvenerek alıp verdim.oda suyun içine yarısını katarak yıkadı.sonuç hiçde fena değildi ama yinede arap sabunundan şaşmayın derim Tongue[/QUOTE]

[/QUOTE]

Hem Araca Yazık hemde Üstüne Başına Yazık.. Rengi Açmıştır :))) Arap sabunu ile arac yıkanmaz.. dedim yaa herşeyiin bir Uslü var... Köpek Şampuanı ile sen yıkanırmısn? eee Arabanı neden onla yıkıyorsun Sen Kendine nasıl Şampuanlar alıyorsun kafa için Yağlı saçlar ayrı kepek ayrıı ee arabanında Renk olarak ayrı Cilalı şampuan al..
[/QUOTE]

bence beyaz aracı cif ile yıkamak daha iyi yıkayan varsa bilir
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti gurdal07 » 16 May 2008, 23:54

cif mi abi ciddimisiniz  ???
Kullanıcı avatarı
gurdal07
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murtymul » 28 May 2008, 16:57

ya abi verim 10 ytl adamlar yıkasın paşalar gibi çıkın caddelere cif mif arapsabunu falan ömür törpüsü bunlar hocam ya :)
murtymul
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti melodizm » 28 May 2008, 19:57

bu hafta sonu bende deneyeceğim bakalım nasıl sonuç olucak  tavsiyeniz için teşekkürler dostum ....TECRÜBE HER HERZAMAN GÜVENİLİRDİR......
melodizm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti melodizm » 01 Haz 2008, 16:05

bu gün denedim harika ötesi yani 96 feli yi cilalasam ancak bu kadar ii olabilirdi dostlar....deneyin vaz geçmezsiniz ben bundan sona böle temizlerim hatta içine birazda dove attım harika sonuç..:)
melodizm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ahmetva » 01 Haz 2008, 22:06

bende bu akşamüstü denedim. sonuç mükemmel... bunun patentini alıp kullanmak lazım :)
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti angora » 01 Haz 2008, 22:08

bende bideneyim bakayım. marketlerde bulaşık parlatıcısı kalmaz mışLOL
angora
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 01 Haz 2008, 23:34

bir dahakine ben de deneyeceğim...
arkadaş semtinin oto boyacısıyla anlaşmalı şüphesi gitti içimden...Wink
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti power_octavia » 08 Eyl 2008, 03:18

;) tecrübe arkadaşlar  saygılar
power_octavia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tivoli » 14 Eyl 2008, 04:38

valla hiç fena bir fikir gibi görünmüyor yarın bende bir deneyeyim... Bulaşık makine tuzuda ilave etsek mi acaba? kireç tortularınıda temizlemiş olurduk hani :)))
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti truckman » 21 Eyl 2008, 15:28

saol mustafa api çok faydalı oldu  Clap
truckman
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki