Aracınız yıkandıktan sonra daha çok parlasın

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Aracınız yıkandıktan sonra daha çok parlasın

İleti octaviaman » 22 Eyl 2008, 10:28

Piyasada özel ilaçla!!! araba yıkıyoruz diyen yıkamacıların kulakları çınlasın:)

Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti sensey » 22 Eyl 2008, 12:28

abi ben bişe anlamadım ne kullanıyorsunuzda parlıyor yaww
sensey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Crzyboy » 22 Eyl 2008, 12:32

[quote="sensey"]abi ben bişe anlamadım ne kullanıyorsunuzda parlıyor yaww [/QUOTE] Bulaşık makinesi PARLATICIsı 1.sayfalara bakarsan daha iyi anlarsın beni Wink
[url=http://img134.imageshack.us/i/22462428.jpg/][IMG]http://img134.imageshack.us/img134/9449/22462428.th.jpg[/IMG][/url]
[font=Times New Roman][size=3][b][font=Verdana]'93 ?koda Favorit 135L ~ Beyaz..[/font][/b][/size][/font]
Crzyboy
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: '93 Favorit 135L

İleti octaviaman » 27 Eyl 2008, 14:22

Arkadaşlar denedim olayı cam gibi cillop gibi oldu yavru.Kaldı ki ben pimpirikli adamım az bir şey ekledim yıkama suyuna.Bir haftadır nerdeyse toz bile tutmadı kaporta desem yalan olmaz.Power kardeş saol diyorum.Bazen güzel neticeler küçük detaylarda saklı oluyor.Önemli olan ortaya çıkarmak.

Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti murat26 » 06 Ekm 2008, 01:20

parlatının ham maddesi etil alkol bulaşık makinasından cıkan bulasıgın hemen kuruması ve suyun buharlaşmasını saglar etil alkolun aracınıza zarar vermeyecegını ddüşünenler deneyebilir
murat26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat tıkız
Nereden: Eskişehir
Arabanız: polo 6n2 2000

İleti power_octavia » 06 Ekm 2008, 02:53

bileşimi Noniyonuk aktif madde....ben yaklaşık 4 senedir kullanıyorum ve bu sebeple arkadaşlarla paylaştım.. sallamasyon bir şey değil tabiki her yıkamada B.M. Parlatıcısı ayda 1 de koruyucu cilamı atıyorum....
power_octavia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti power_octavia » 06 Ekm 2008, 02:56

B.M. Parlatıcıs içindeki aktif madde tamamen çözünebilir ve kolayca parçalanabilir.. durulama esnasında artık bırakmaz... aksi olsaydı zaten yiyecek ve içecekelrde kullandığımız tabak tencere bardak gibi gündelik yıkadığımız ürünler insan sağlığı açısından üzerinde deterjan kalıntısı vb. gibi kimyasal kalıntı olacağından... tehlikeli ve kansorojen riski taşırlardı..
power_octavia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti almera » 06 Ekm 2008, 13:25

Açıkçası benimde aklımda hala soru işareti var.Bencede kullanmamak en mantıklısıConfused
almera
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti almera » 06 Ekm 2008, 13:30

Aman arkadaşlar yanlış anlaşıldı galiba.Arap sabununu sadece lastik yanaklarında ve plastik aksamda kullanın,aksi halde sonuç berbat..Dead
almera
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti almera » 06 Ekm 2008, 13:34

Çok şükür boyada herhangi bir zarara yol açmadı ama yinede o günden sonra kullanmadım ve kullanmamda...
almera
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti HTP » 06 Ekm 2008, 21:15

Arkadaslar  bir saat kadar once "power oktavia" arkadasımızın tecrubesini paylastıgı bulasık parlatıcısını (sıvı) denedim kısaca tecrubelerimi akatarayım.

- Sadece bir kova su ile araba bitti.
- Araba ısıl ısıl parladı.
- Kurularken resmen benden daha hızlı suyu akıttı.
- Sadece bir tane bezle ve hic sıkmadan bitirdim.
- Camlar muhtesem oldu.
- Cantlarda da sonuc gozalıcıydı.

Yıllardır arabamı kendim yıkamaya calısırım ilk defa bu kadar zahmetsizce mukemmel sonuca ulastım.Herkese siddetle tavsiye ediyorum."Power Oktaviaya" tesekkurler bu bilgiyi paylastıgı icin.
Urun reklamlarındaki kullanıcı yorumları gibi oldu ama gercekten bu kelimeleri ve begenimi paylasmayı borc biliyorum.

HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti tivoli » 06 Ekm 2008, 21:52

[quote="power_octavia"]

hemde ne eyvah çamaşır suyu sodyum hipoklorit o direk boyanın rengi soldurma ihtimali var :(olur mu hiç yaDisapprove?

[/QUOTE]

arkadaşın arabası belkide beyaz olduğu için çamaşır suyu önermişlerdir ne belli Smile
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti power_octavia » 07 Ekm 2008, 01:47

[quote="almera"]Açıkçası benimde aklımda hala soru işareti var.Bencede kullanmamak en mantıklısıConfused[/QUOTE]

walla arkadaşım pimpirikli insanlar kullanmasın...  kullanan kullanmış... hiç burda olumsuz bi yorum gördünüzmü kullananlardan hayır ee sorun yok biz tüm arkadaşlar kullanıyoruz... denemek isteyen dener sonucu yazar.. gayet basit bir madde..  tekrar saygılar
power_octavia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tivoli » 07 Ekm 2008, 14:12

konuyu açan arkadaşımız bir fikir vermiş bence çokda mantıklı bir fikir denemesi bedava.. bence denemeden boşuna olumsuz yorum yapmayın derim.. ben denedim herkesede tavsiye ederim

**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti octaviaman » 08 Ekm 2008, 20:19

Ben de olumlu görüş beyan etmeme rağmen derim ki aklında soru işareti olan arkadaşlar olması çok doğal.Aramızda kimya mühendisi varsa kısa veya uzun vadade zararlı olurmu bir açıklasın hep beraber öğrenelim.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti power_octavia » 08 Ekm 2008, 21:33

[quote="octopus"]Ben de olumlu görüş beyan etmeme rağmen derim ki aklında soru işareti olan arkadaşlar olması çok doğal.Aramızda kimya mühendisi varsa kısa veya uzun vadade zararlı olurmu bir açıklasın hep beraber öğrenelim.[/QUOTE]

ewet iyi söylemişsin arkadşaım.. en başta yazdıklarımı okursan kimyager arkadaşımın bana önerisiydi bu.... kısa vadede aracı parlattığını gördük... uzun vadede 4 senedir(yeterince uzun bi süre) ford mondeo da kullandım, 3 sene ford ka da kullandım bir nevi test etmiş oldum. octaviada ise son 8 aydır kullanıyorum.. hah bilgi verim aracımı sürekli kendim yıkarım cilalarım vs... saygılar
power_octavia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti octaviaman » 09 Ekm 2008, 13:20

dosya kapanmıştır o zaman.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti irfant » 09 Ekm 2008, 15:20

Bulaşık temizliğinde kullanılan her türlü yüzey aktif ürünler (deterjan, parlatıcı vs.) gereğinden fazla güçlüdür. Zamanla araba yüzeyindeki polimerlerin aşınmasına yol açarak boya oksidasyonuna zemin hazırlar. Bulaşık deterjanı ile elinizi çok yıkarsanız ne olur? Kurur ve çatlar. Koruyucu polimerlere sahip boyada da aynı şey olur.

Sağlam bir araba boyası düzenli yıkanır ve cilası uygulanırsa en az 20 yıl gider. Yani bir ürünü 8-10 yıl bile kullanıp bir şey olmadı demek bu açıdan talihsiz bir yorumdur. Üstelik her model- marka arabada farklı tip boya ve kalınlığı vardır. Kimi boyalarda clear coat yoktur mesela.

Meguiars firmasının kurucusundan bir bilgi aktarayım...

Bana inanmak zorunda değilsiniz, aşağıdaki yazıyı okuyun. En azından işi bilen birinden...

Araba yıkama-temizleme konusundaki 12 yanlışı buradan okuyabilirsiniz (İngilizce)...

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

ÖncekiSonraki

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir