Benzin Miktarını Gösteren DİJİTAL GÖSTERGE

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Benzin Miktarını Gösteren DİJİTAL GÖSTERGE

İleti ktefoto » 08 May 2008, 12:47

Merhaba forum sakinleri.
Skoda Favorit 136 L arabam var.
Arabamdaki benzin deposundaki mevcut benzin miktarını gösteren (0,1 litre) hassasiyetinde) elektronik bir devre yapmak istiyorum.
Hangi yolu takip etmem gerekir?
Bu arada kullanım dışı olan Skoda Favorit Benzin Deposuna ihtiyacım var. Teşekkürler.

ktefoto
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ozzgurr » 08 May 2008, 12:50

Hesabımızı tam bilelim diyosun yaniLOL   valla ilk senden duydum böle bi seyi yeni fabiada dijital gösterge ama o kadar hassas degil  işallah yaparsın başarılar kolay gelsin
ozzgurr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ktefoto » 08 May 2008, 12:59

ben otomotiv öğretmenliği 4. sınıf öğrencisiyim Karabük Üniversitesinde, ancak en mantıklı iktisat hassas ölçme yaptırabilirsen elde edilebilir. Aynı zamanda Milli Eğitimde memurum, ekonomikliğin gerekliliği de burdan geliyor (memur olmaktan). Şsraf etmemek için iktisatlı yöntemler bulunmalı
Lise mezuniyetim Znguldak Endüstri Meslek Elektronik, iki yıllık mezuniyetim ise Sakarya Üniversitesi bilgisayar programcılığı okudum (sakarya üniversitesi).
Bana kullanım dışı favorit benzin deposu lazım. Bu kadar okumuşuz, mantıklı faydalar üretmenin zamanı şimdi. Bu yaz yapabilirsem, foruma nasıl yaptığıma dair bilgiler gönderirim. Önemli bi konu bence.
ktefoto
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ktefoto » 08 May 2008, 13:07

Bu aralar öyle zaman yapıyorlar ki, gramın hesabına düşürdüler bizi. Birde yolda kalıp kalmıycamızı kırmızı ışıklardan değil, depodaki kalan miktarı bilerek daha iyi anlarız. Kırmızıya gerek kalmaz ozaman
ktefoto
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 08 May 2008, 13:11

Çıkma parça satan yerlere bakman lazım.. sanırım oralarada bulursun depoyu..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti ozzgurr » 08 May 2008, 13:12

haklısın ama arac hareket halinde iken sürekli depondaki benzin sallantı halinde olacak yani şamandıra sistemi olmaz o hassaslıkta o halde mesela depo içinde dopo yapıp aradaki boşlugu sıvı bi madde ile doldurup ordaki basıncı ölcersen belki öle bişi olur yani mesela depona 10 lt benzin koyarsın oda ona göre bi basınc yapar ne bilim öle bişi olurmukiWacko
ozzgurr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ktefoto » 08 May 2008, 13:30

Basınç konusunda mantıklısın, teşekkürler. Ancak P=m*g*h (yakıt ağırlığıyla yüksekliğin çarpımı), fakat bu da hareket halinde hassas olacam.
Ben bi ara düşünmüştüm. Depo dışına dayanıklı şeffat plastik bir boru, borunun içinde bir hafif bir koyu renkte bir bilye. Karşılıklı lev ve fotosel dizisi. Sonra bunları BCD sayı sistemine çevirip, ordan da göstergeye göndermek.
Ama depoyu delmek ilerde yangına sebep olabilir. Çok sağlam yapmalı bunu. Bu yüzden en güvenli depoyu bozmadan Şamandırayla uğraşmak lazım diyorum. SİZ NE DERSİNİZ?
ktefoto
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ozzgurr » 08 May 2008, 16:51

depo dısı sakat olur kaza olabilir allah korusun başka bişe düşünmek lazım ama sundan eminimki ugrasınca olmiyacak sey yoktur
ozzgurr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 08 May 2008, 17:43

ya arkadaşlar sanırım yol bilgisayarı diyor arkadasımız benim octavia da bunlar var gecen gün arabaya parfüm almaya gittigimde yol bilgisayarı gelmiştir diyodu sanırsam bu iş görür 60 ytl falandı böle bişey baya iş görür sende
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti ktefoto » 08 May 2008, 18:10

yol bilgisayarı olabilir, ancak ben kendim yapıp, en doğru veriyi elde etmek istiyorum. Motordaki her durum için doğru bilgi elde etme yöntemlerini uygulayabildikten sonra, mikroişlemci programlasıyla kendi mantığımda brşeyler yapabilirim. Her deponun şekli aynı değil, o yüzden sanırım yol bilgisayarları doğru ölçüm yapamayabilir diye düşünüyorum.
ktefoto
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 08 May 2008, 18:16

ohoooooooo cok işin var o zaman
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti ozzgurr » 08 May 2008, 18:36

en iyisi sen deponun altına digital bi terazi koy depo üstünde kalsın bak bu olur iste yada hassas askılı teraziye as yani asansörün icini bilirsiniz o sekilde raylı bi sistemle askıya al saga sola oynmasın tartsın dursun terazi Thumbs%20Up
ozzgurr
Yeni Üye
Yeni Üye

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir