Kendi ekoyakını-eko66'nı kendin yap

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kendi ekoyakını-eko66'nı kendin yap

İleti ayhani » 15 Tem 2008, 00:22

Thumbs%20Up

Evet arkadaşlar bir zihni sinir procesi ile birlikteyiz.

Projenin adı:
Kendi ekoyakını veya eko66'nı kendin yap.

Çalışma prensibi:
Ekoyak ve eko66 benzeri cihazlar çok kuvvetli manyetik alan ile benzindeki düzensiz molekül yapısını düzenleyip yanma verimini arttırdıklarını dolayısı ile yakıt tasarrufu sağladıklarını iddia etmektedir. Bana pek mantıklı gelmesede yinede olabilirmi acaba diyorum.
Ekoyak bu işi direk kuvvetli bir mıknatısla yaparken.
Eko66 ise bu işi daha alengerli hale getirip fiyatı arttırmış(500ytl gibi). Eko66 içinde sadece bir elektromıknatıs olduğundan eminim. Çünkü anlattıkları prensip ekoyak ile aynı.

Kendi ekoyakımız yapalım:
Elimizde çok kuvvetli mıknatıslar olması gerekiyor. Bu mıknatısları nerden bulacağız?
Cevap basit. Arkadaşlar eskici-hurdacılardan 2-3 milyona 1-2 eski harddisk alın. Bu harddisklerin içinde o kadar kuvvetli bir mıknatıs varki inanamazsınız. Ben vidalarını sökmeme rağmen yerinden elimle zor ayırdım( Bu arada boy 1,82 kilo 85).
İşte bu mıktanıslardan iki tanesini alıyoruz benzin hortumunun etrafına birbirini çekecek şekilde yerleştiriyoruz. Sonra bantla bir güzel sarıyoruz. Oldu size ekoyak-eko66

Ben denedimmi?
Vakit bulunca deneyip sonucu buraya yazacağım

Harddiskte neresimi mıknatıs.
Aşağıdaki resme bakın

ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti PİCK-UP » 15 Tem 2008, 01:01

paylaşımıın için tşk..
kim ugraşacak dememişsin paylaşmışsın belki bende denemem ama yapacak arkadaşlar elbette vardır..

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti elegance » 15 Tem 2008, 01:02

hardiski bilgisdayardan söksek bilgisayar calısırmı
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti loveskoda » 15 Tem 2008, 01:03

[quote="elegance"]hardiski bilgisdayardan söksek bilgisayar calısırmı[/QUOTE]

ZannetmiyorumLOLLOLLOLLOLLOL
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alwaysloser » 15 Tem 2008, 01:07

eğerki işe yaradı bi azalma oldu mıknatısın aracada zararı olmadıkça bende yaparım zor bişe değil
www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti fmaka » 15 Tem 2008, 01:08

imkaansız.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

İleti kemaI » 15 Tem 2008, 01:21

Cihazı onlar benzin hortumuna bağlamıyorlar anladığım kadarıyla hava giriş hortumuna bağlıyorlar. Yanlışsam düzeltin.

kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 61ogretmen61 » 15 Tem 2008, 01:25

[quote="alwaysloser"]eğerki işe yaradı bi azalma oldu mıknatısın aracada zararı olmadıkça bende yaparım zor bişe değil [/QUOTE]
nasıl bir zararı olabilir ki? bence denemesi bedava.
61ogretmen61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FWD » 15 Tem 2008, 01:28

Eko66 için söyleyebileceğim şudur: Tamamen psikolojik palavra... Tabi bu benim kendi görüşüm. Wink
Düzensiz molekül yapısı ne demektir ya? Sanki benzinin molekülleri küçük çocuklar gibi oradan oraya koşturuyor da eko66 bunları sıraya diziyor LOL
Bir aracın eko66'nın sitesinde belirtildiği gibi %30'lara varan göreceli yakıt tasarrufu veya %10 net tasarruf, artı olarak da çekişte güçlenme tamamen yalan dolandan ibaret. Ayrıca şöyle bir şey de var, adam alacak bu cihazı (fiyatı 500YTL ile 3000YTL arasında değişiyordu aracın cinsine göre) takacak arabasına, 3000YTL para verecek. O 3000 YTL'ye 1 ton yakıt alır, tasarrufu buradan yapar.
Ayrıca sitesinde çok yeni bir şey, yeni bir icat gibi gösterilmiş. Bu gibi cihazlar yıllardır kullanılıyor ve yurt dışında mevcut. Ayrıca bazı ülkelerde reklamları bile yasaklanmış. Cihaza bir kaç üniversiteden verilen belgeler de tek taraflı. Gazetelerde ve televizyonlarda çıkan haberler saf reklam kokuyor. Düşünün bir gazetedeki köşe yazarı cihazı o kadar övmüş o kadar övmüş ki gözüm kapalı alacağım sanki!
Son sözüm, mantıksal, fiziksel ve bilimsel olarak olmamış bir alet.
FWD
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 15 Tem 2008, 01:29

çalışır ama alzheimer   gibi olur 2 dakka öncesini hatırlamazLOLLOLLOLLOL
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti hetepe » 15 Tem 2008, 14:06

[quote="ayhani"] Thumbs%20Up

Evet arkadaşlar bir zihni sinir procesi ile birlikteyiz.

Projenin adı:
Kendi ekoyakını veya eko66'nı kendin yap.

Çalışma prensibi:
Ekoyak ve eko66 benzeri cihazlar çok kuvvetli manyetik alan ile benzindeki düzensiz molekül yapısını düzenleyip yanma verimini arttırdıklarını dolayısı ile yakıt tasarrufu sağladıklarını iddia etmektedir. Bana pek mantıklı gelmesede yinede olabilirmi acaba diyorum.
Ekoyak bu işi direk kuvvetli bir mıknatısla yaparken.
Eko66 ise bu işi daha alengerli hale getirip fiyatı arttırmış(500ytl gibi). Eko66 içinde sadece bir elektromıknatıs olduğundan eminim. Çünkü anlattıkları prensip ekoyak ile aynı.

Kendi ekoyakımız yapalım:
Elimizde çok kuvvetli mıknatıslar olması gerekiyor. Bu mıknatısları nerden bulacağız?
Cevap basit. Arkadaşlar eskici-hurdacılardan 2-3 milyona 1-2 eski harddisk alın. Bu harddisklerin içinde o kadar kuvvetli bir mıknatıs varki inanamazsınız. Ben vidalarını sökmeme rağmen yerinden elimle zor ayırdım( Bu arada boy 1,82 kilo 85).
İşte bu mıktanıslardan iki tanesini alıyoruz benzin hortumunun etrafına birbirini çekecek şekilde yerleştiriyoruz. Sonra bantla bir güzel sarıyoruz. Oldu size ekoyak-eko66

Ben denedimmi?
Vakit bulunca deneyip sonucu buraya yazacağım

Harddiskte neresimi mıknatıs.
Aşağıdaki resme bakın

[/QUOTE]

Ben de o cihazı yapan adamın sitesindekiler gibi cevap yazayım.''Değerli gardaşım , Allah(CC) sana guvvet versin ama kontağı çevirmeden önce besmele çek''Ubeydettin Mollaoğlumolla...Dead

Paylaşımın için teşekkürler, yine de deneyeceğim.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti burutekin » 15 Tem 2008, 14:22

araç daha rahat çalışıyor yakıtta bi tasarruf olmuyor. Hard disk mıknatıslarını firmanın sitesindeki fabiaya uygulanan fotoğrafına bakarak benzin giriş hortumuna bağladım arabanın çalışma sesi değişti rölanti sessizliğine katkısı büyük oldu klimalı kalkışlardada faydasını gördüm 6 ay sonra sevis bakımı geldiğinde çıkardım serviste bir usta sensörler zarar görebilir takma deyip kafamı bulandırınca bende bi daha takmadım ama yakıt tasarrufunu bu 6 ay boyunca dendiği gibi %10-30 gibi azalma gözlemleyemedim sonuç yakıtta tasarruf yok ama çekiş motor sesi rölanti sessizliğinde sonuçlar olumlu.
burutekin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti melodizm » 15 Tem 2008, 14:58

burutekin kardeş gerçekten denedin mi bunu.. bende deneyeceğim bakalım sonuç ne olacak ...
melodizm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti melodizm » 15 Tem 2008, 14:59

ayrıca paylaşım için teşekkürler dostum AYHANİ
melodizm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elegance » 15 Tem 2008, 15:03

[quote="yexplorer"][quote="elegance"]hardiski bilgisdayardan söksek bilgisayar calısırmı[/QUOTE]
çalışır ama alzheimer   gibi olur 2 dakka öncesini hatırlamazLOLLOLLOLLOL
[/QUOTE] LOLLOLLOLLOLLOL
elegance
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Octavia TDI

İleti yonetici » 15 Tem 2008, 15:14

Harddisklerde "Neodymium" mıknatısları bulunur ki bunlar laboratuarda üretilmiş doğadan ham halde çıkmayan mıknatıslardır çok güçlüdürler. Eğer gerçekten karbon atomları manyetik alandan olumlu yönde etkileniyorsa neodymium mıknatısı bunu becerecek güçtedir.

Harddiskten bu mıknatısın nasıl sökülebileceğinin videolu anlatımı için

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti kemaI » 15 Tem 2008, 15:24

Bu mıknatıs işini akşam denicem evde. Boru kelepçesiyle iki mıknattısı bağlayalım bakalım, ne kaybederiz ki; Ha bide bu mıknatıs fikri elektrik motorlarındaki döndürme etkisi gibi  tekerlerde veya ne biliyim akslarda uygulanamaz mı?

kemaI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti prm.sametustun » 15 Tem 2008, 15:32

ya arkadaşlar bu sitede üye olan herkeze tek klime ile hayranım varya süpersiniz ya.tam bir beyin fırtınası helal olsun hepinize.....Tongue
prm.sametustun
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir