Kendi ekoyakını-eko66'nı kendin yap

Aracınıza kendi yaptığınız bakım, tamirat ve modifiyeyi diğer kullanıcılarımızla burada paylaşabilirsiniz.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Kendi ekoyakını-eko66'nı kendin yap

İleti hetepe » 29 May 2009, 14:53

Hard disk mıknatısını ben uyguladım ve motor sesinde biraz azalma ve motorun çalışmasında hafif bir rahatlık sezdim.Çalışmalarım devam ediyor.

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti recori » 03 Haz 2009, 11:20

[quote="hetepe"]Hard disk mıknatısını ben uyguladım ve motor sesinde biraz azalma ve motorun çalışmasında hafif bir rahatlık sezdim.Çalışmalarım devam ediyor.[/QUOTE]

peki yakıtta bir değişiklik oldumu yoksa sadece psikolojik rahatlamamı oluyor arabada degilde sahibinde ne dersiniz

EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed
recori
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FabiaTDI » 03 Haz 2009, 12:11

herkese slm, form'da bazı kısımlar silindiği için konuya tam vakıf olamadım lakin üzüldüm bir konu oldu şöyleki ; bu fikri ortaya atan arkadaşa haksız baskı yapılmış ben şu fikre karşıyım neden bunu fabrikası yapmadı neden bunu şu teknikte gelişmiş ülke uygulamadı, yok ayın çekimi yok sarışının çekimi, piskolojik rahatlama  vs, vs bunlar zırvalık arkadaşlar bin kişi düşünür bir kişi bulur milyonlarca insan yararlanır burda biz fikirlerimizi paylaşıyoruz arkadaşda bir paylaşımda bulunmuş bunu da ispat etmeye çalışmakta doğrudur, yanlıştır olabilir ama zaman ve maddiyatını harcamış bizimle paylaşmış ben kendi namıma arkadaşa çok tşk.ediyorum fikir fikiri doğuruyor bakarsınız bundan başka güzel bir fikir çıkar arkadaşın gayretleri, çabaları güzel en azından tüketmek namına üretime katkı etmeye çalışıyor düşünüyor bundan güzel bir şey var mı ya, ben ne olursa olsun bu tür fikre emeğe saygım var. Sağlıcakla kalın

FabiaTDI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 03 Haz 2009, 14:16

Memleketimin insanı ya okuma özürlü ya da okuduğunu anlama özürlü olmuş çıkmış.

Kendi ZIRVALARIMDAN(!) alıntı -sayfa 3-:

Bu eko olayı mıknatıs olayı bir şehir efsanesinden ve iyi bir satış kandırmacasından başka 1şey değil!

Araçların yakıtlarının manyetik alanda aman paralel gitsin aman sıralı gitsin iyi yanma yapsın olayı da öyle. 

Eğer bu kadar sık elenip ince düşünülecekse;

- dünyanın farklı yerlerindeki yer'in manyetik akı yoğunluğunun değişiminin araçtaki yakıta etkisi, 

- yüksek gerilim hatlarının altından/yanında geçerken yakıtın yanmasına etkisi, 

- güneş'in 11,4 yılda bir manyetik yoğunluğunun max/min düzeyinde gösterdiği değişimin yakıta etkisi, 

- ay'ın dolunay/hilal durumlarının etkisi

- arabanın yanından geçen 1 içim su misali sarışının sizin/bizim beynimizde oluşturduğu psikoseksolojik etkinin hava atma ve dikkat çekme dürtümüzü şaha kaldırarak ayağımızın gazı dibine kadar anlamsızca köklemesine neden olması

gibi unsurların da yakıt tasarrufuna etkilerinin araştırılması zorunluluk haline gelmiş demektir.

--------

Şimdi ben burada ne diyorum:

1. cümle: Konuyu açan kişiyi kötülemiyorum sadece satan kişilerin ürünlerini fazla abarttıklarını düşünüdüğümü dile getiriyorum.

2. cümle: Bu manyetik etkinin yakıtın yanması üzerinde etkisi olmadığını söylüyorum.

3. cümle: Hasbelkader olaki etkisi var diye kabul edelim diyorum.

--- Şimdi de

Manyetik etki kaynaklarını

Amacı yakıt tasarrufu olan bu ürünün, günlük kullanımda biliçsiz kullandığımız durumlarda "Aman yakarsa yaksın, aracım hızlı gitsin, aniden durunı" dediğimizde malum yakıt oluk oluk boşa gider. ekonun 1az kazanç sağlayacağı durumlara rağmen bizler yakıt tüketimini bilerek/bilmeyerek arttırırız 

kavramlarını maddeler halinde "DALGA GEÇMEDEN, KÜÇÜMSEMEDEN, HAKARET ETMEDEN(!)" sıralıyorum. -----------

4. cümle: kutuplarda ve ekvator bölgelerindeki manyetik akı yoğunlu farkının da hidrokarbonlar üzerinde etki oluşturabileceğini ve bunun da araştırılmaya değer olduğunu

5. cümle: yüksek gerilim hatlarındaki voltaj yaklaşık 100-200 bin Volt arasında olduğu için etrafında çok güçlü manyetik alan oluşturduğu ve bu yüzden bu tür bölgelere yakın yaşayan insanlarda beyin kanseri riski Tübitak tarafından "Bilim Teknik Dergisi"nde yayımlanmıştır, o zaman bu kadar yüksek magnetik akım araçlar üzerinde de etki oluşturabilir, araştırırılması gerekir

6. cümle: güneş'in 11,4 yıllıkr manyetik akı değişminin tüm dünya üzerinde canlı/cansız etkisi olduğu bilimsel gerkçektir. bunun yakıt tasarrrufu üzerindeki etkisinin de araştırılması gerektiği

7. cümle: ay'ın dünya ile arasındaki mesafenin değişkenlik göstermesinin tüm dünyadaki okyanusları kendine çekerek/iterek gel-git olayına etkisi olduğu bilimsel gerçeğinden yola çıkarak ayın yakın-uzak olması durumunda aracın yakıt tüketiminin de araştırmaya değer olduğu

8. cümle: kendimizi az yaktıracağız diye değişik teknikler uygularken ve aracın motorunu öldürdüğünü bile bile ucuz olduğu için lpg taktırdığımız gerçeğine rağmen, yani bu kadar kısmamıza rağmen; yolda giderken bi kız gördüğümüzde hangimiz aracını bağırttırmadık ki diyerek işte o durumda bile elde edeceğimiz yakıt tasarrufunu kal

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hetepe » 03 Haz 2009, 14:37

[quote="recori"][quote="hetepe"]Hard disk mıknatısını ben uyguladım ve motor sesinde biraz azalma ve motorun çalışmasında hafif bir rahatlık sezdim.Çalışmalarım devam ediyor.[/QUOTE]

peki yakıtta bir değişiklik oldumu yoksa sadece psikolojik rahatlamamı oluyor arabada degilde sahibinde ne dersiniz

EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed
[/QUOTE]
Yakıt tüketimim zaten bir hayli düşük olduğundan bu uygulama ile bir düşüş olduğunu gözlemlemedim.Ama sesin azalması ve motorun biraz ferahlamış gibi hissettirmesi belki de konuşmaya değmeyecek kadar bir tüketim azalması olmuş olabilir.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Önceki

Kendin Yap

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir