Chip Takılması

Otomobillerin performans ve görsel modifiyesine ilişkin konular.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Chip Takılması

İleti sinnex » 25 Eyl 2008, 12:47

Bu hafta sonuna kadar aracıma chip taktıracağım, internette araştırıyorum, kimi iyi olduğunu kimi kötü olduğunu söylüyor. Aramızda aracına chip taktıran var mı acaba, ne gibi sorunlar çıkarabilir, şimdiden teşekkürler...

Aracım 1,6 Toyota Corolla VVT-I

sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 25 Eyl 2008, 12:53

çin malı , chip görünümünde basit kutular var. O tuzağa düşmez, orijinal bir şey bulursanız % 5 gibi bir performans verdiği söyleniyor.Ama vereceğiniz paraya değer mi bilmem.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti sinnex » 25 Eyl 2008, 12:56

[quote="hetepe"]çin malı , chip görünümünde basit kutular var. O tuzağa düşmez, orijinal bir şey bulursanız % 5 gibi bir performans verdiği söyleniyor.Ama vereceğiniz paraya değer mi bilmem.[/QUOTE]

Maslak oto sanayide onno usta varmış, o bu işin ehliyliş. Söylenenlere göre 110hp olan motoru çok rahat 125hp çıkarabilirlermiş. İşte benimde senin gibi tereddütlerim var gerçekten beygirgücü artar mı?
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 25 Eyl 2008, 13:12

Öncelikle neredeyse tüm Türkiye'nin tanıdığı 'Onno usta' bu işin duayenidir.O ne derse doğrudur.Beygir gücü tabii ki artar.Bu chip işinin asıl amacı da bu zaten.Ama verdiğiniz para aldığınız beygir gücüne değer mi? o işi de aracınızın özellikleri belirler.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti BlueVRS » 25 Eyl 2008, 16:38

Turbo olmayan araçlar için chip çok akılcı gelmiyor bana,verilen bedel alınan güç karşılaştırmasına bakacak olursak..15 hp alacak olman hayal değil Onno usta halleder bunu..Ama yakıt değerleri yükselecektir..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sinnex » 25 Eyl 2008, 17:08

[quote="BlueVRS"]Turbo olmayan araçlar için chip çok akılcı gelmiyor bana,verilen bedel alınan güç karşılaştırmasına bakacak olursak..15 hp alacak olman hayal değil Onno usta halleder bunu..Ama yakıt değerleri yükselecektir..[/QUOTE]

Konuştum az önce komple turbo hariç işlem yapılacak, Kapak taşlama, Chip, ve performans egzos takılacak bunlarla birlikte açık hava filtresi uygulanacak... Bakalım ne çıkacak karşıma... Sürekli kullanacağım araç olmadığı için yakıttan yana bir sorun olmaz benim için... Bayramdan sonra yapılacak işlemleri fotolarıyla eklerim buraya...
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 25 Eyl 2008, 17:11

o zaman 15 HP garanti...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti hakanerdogan » 25 Eyl 2008, 19:11

chip en güzel dizele gider, inanılmaz veriler girilmiş...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti 34SCU59 » 25 Eyl 2008, 22:35

yazılımı neye attıracagın onemlı yakıt içinmi yoksa performans içinmi ona gorede işlemlerı var hakan arkadasımızın dediği gibi 110 hpden 125 e sadece birden dizelleri çıkarta bilir benzinlı aracı çıkartamaz helekı toyotayı çok zor...
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti hakanerdogan » 25 Eyl 2008, 22:36

110 bg lik bir 4 silindirli 1.6 turbo dizel dediğin gibi rahat 130 beygir olur, torktan bunalırsın ...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sinnex » 26 Eyl 2008, 01:44

[quote="34 SCU 59"]yazılımı neye attıracagın onemlı yakıt içinmi yoksa performans içinmi ona gorede işlemlerı var hakan arkadasımızın dediği gibi 110 hpden 125 e sadece birden dizelleri çıkarta bilir benzinlı aracı çıkartamaz helekı toyotayı çok zor...[/QUOTE]

Ustamın yalancısı olurum o halde, ama dediği aynen şu: en az 125hp olucak der kendileri, ayrıca aracımın performansından çok memnunum şuana kadar yüzümü kızartmadı :) İki sefer kadran kapattım bu araçla..:)
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 26 Eyl 2008, 01:50

ama sadece chip tuning yaptırmıyorsun bunuda göz önünde bulundur, motoru açıp elliyorsun. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sinnex » 26 Eyl 2008, 01:54

[quote="hakanerdogan"]ama sadece chip tuning yaptırmıyorsun bunuda göz önünde bulundur, motoru açıp elliyorsun.  [/QUOTE]

Ee heralde abi, tek başına chipi napim ben, bu arada bildiğiniz tanıdığınız iyi bir fiber ustası varmı acaba?
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 26 Eyl 2008, 01:55

Usta kim  merak  ettim Smile
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti 34SCU59 » 26 Eyl 2008, 01:57

[quote="sinnex"][quote="34 SCU 59"]yazılımı neye attıracagın onemlı yakıt içinmi yoksa performans içinmi ona gorede işlemlerı var hakan arkadasımızın dediği gibi 110 hpden 125 e sadece birden dizelleri çıkarta bilir benzinlı aracı çıkartamaz helekı toyotayı çok zor...[/QUOTE]

Ustamın yalancısı olurum o halde, ama dediği aynen şu: en az 125hp olucak der kendileri, ayrıca aracımın performansından çok memnunum şuana kadar yüzümü kızartmadı :) İki sefer kadran kapattım bu araçla..:)
[/QUOTE]

toyota cevirir eminnim rahat ol....ama chiple (yazılım)ile o kadar performans zor...he km 1 ytl yakarsan olur...onemli olan hersey normalken o gücü yakalamak..
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti hakanerdogan » 26 Eyl 2008, 01:58

[quote="sinnex"][quote="hakanerdogan"]ama sadece chip tuning yaptırmıyorsun bunuda göz önünde bulundur, motoru açıp elliyorsun.  [/QUOTE]

Ee heralde abi, tek başına chipi napim ben, bu arada bildiğiniz tanıdığınız iyi bir fiber ustası varmı acaba?
[/QUOTE]

bana sorduysan hiç bilmiyorum, alakam yok pek öyle işlerle. zaten ankaradayım. ama Chip dedim mi Onno usta derim. standart mal vermiyor, araca göre yazıp veriyor adam tam bir profesyonel. Maslak oto san da idi galiba yeri Rem servis olmalı. bide önceden paylaşmıştım ama yine vereyim onno ustayla ilgili:

derlerki; yesilköy havaalani yolunda bir buick regal ile bir subaru
impreza benzincinin oradaki isiklarda birbirlerine kafa göstermisler,
yesilin yanmasiyla birlikte impreza her viteste kiçini bir saga, bir
sola yaslayarak uzamis, heyhat söz konusu buick ilk vitesle saga
yasladigi kiçini impreza bunu gözden kaybedinceye kadar sola
çevirmemistir. duruma inanmakta zorluk çeken impreza sürücüsü arabayi
baltayla parçalamak üzereyken akliselim arkadasi onu vazgeçirmistir.
derlerki, kiçini saga yaslamis bir biçimde uzayip giden buick,
supercharger'larin en büyügüne sahiptir, ve sürücüsü de onno usta'dir.
gerçi gözden kaybolduktan sonra onno usta'nin elindeki benzin bidonuyla
benzinciye dogru geri yürüdügünü görenlerin de oldugu rivayet edilir..

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AhmetH » 26 Eyl 2008, 02:00

Onno usta  artık  pek  uğraşmıyor  benim  bildiğim bu tarz  işlerle  daha  profesyonel  çalışmaları var diye  biliyorum..

araca  göre  map  yazabilen  bir  iki  kişi  daha  var  istanbulda.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti sinnex » 26 Eyl 2008, 02:01

[quote="34 SCU 59"][quote="sinnex"][quote="34 SCU 59"]yazılımı neye attıracagın onemlı yakıt içinmi yoksa performans içinmi ona gorede işlemlerı var hakan arkadasımızın dediği gibi 110 hpden 125 e sadece birden dizelleri çıkarta bilir benzinlı aracı çıkartamaz helekı toyotayı çok zor...[/QUOTE]

[/QUOTE]

toyota cevirir eminnim rahat ol....ama chiple (yazılım)ile o kadar performans zor...he km 1 ytl yakarsan olur...onemli olan hersey normalken o gücü yakalamak..
[/QUOTE]

Barbaros gözümü kararattım iyice, ne yapılabiliyorsa yapıcam motorda. Motor bittikten sonra çok fazla oynamadan body olayına bakıcam. Yakıt sarfiyatına gelince bu aracı hafta içi kullanmayacağım haftada 1 gün yani ayda 4 kez onuda yakarsa yaksın napim...
sinnex
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Modifiye

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir