Cam Filmi

Otomobillerin performans ve görsel modifiyesine ilişkin konular.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Cam Filmi

İleti murat06 » 08 Mar 2007, 02:14

Arakdaşlar arbaya cam filmi yaptırcam.Araç gri renkte fazla koyu olmayacak açık orta derece bi şey yaptrmayı planlıyorum.Korumayı sonaxta yaptrmıştım orda sordm yapıyolar amrikan filmi kullanıyolarmış 7 yıl garantisi varmış çizilme ve kabarma yapmıyomuş.Sizce dikkat etemem gereken bi husus varmı yaptırırken bi de araç gri renkte hangi renk film güzel dururOuch?? Yaptıran arkadaşlar ve bilgisi olan arakdaşlar yardımcı olursa sevnrim.

murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilker_617 » 08 Mar 2007, 02:20

dikkat etmen gereken husus ;büyük bir ihtimalle kapılarını sökecekler(hangi camları istediğine bağlı) artı camları yaparken başlarında durmaya sakın kalkma we araç bittikten sonra beğenmediğin biyer warsa anında değiştir nede olsa bu hakka sahipsin.....nese kapılarını söktürürken dikkat et zarar wermesinler....aracına ise siyah film gider %45 koyuluğa pek birşey demiyor polisler....birde araba yıkanmış halde camları gör nede olsa sorunlar ortada olur ozman........

ilker_617
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Trabzon
Arabanız: FABİA 1.2HTP 2005

İleti murat06 » 08 Mar 2007, 02:30

Kapı sökme olayını sordm sökemden yapıyolar.O bakımdan içim rahat zaten öle bi şey olsa yaptrmam.Bu gri renkli cam filmi diyolar zanndersem şu ayna gibi olanlar nasıldır?Nasıl durur benm araçta?
murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilker_617 » 08 Mar 2007, 02:38

açıkça söylemesi gerekirse iğrenç durur bi newi ayna gibiler.......aracın siyah olsa daha ılımlı yaklaşabilirdim ama gri renkteki araca siyah cam filmi yakışır gösterir aracını....artı anlaşılan bayağı profesyoneller kapı sökmeden yapacaklarına göreYing%20Yang...

ilker_617
CLASSIC
CLASSIC

İleti emirkaansbp » 08 Mar 2007, 02:42

ASLINDA AYNA FİLM LE SİYAH FİLMİ BERABER ÇEKİYORLAR.... ÇİFT KAT FİLM. SÜPER OLUYOR... BENİM ARABADA 2 AYDAN UZUN SÜRE FİLM DURMADIĞI İÇİN BEN MASRAFINDAN ÖTÜRÜ YAPTIRMADIM. AMA ARKADAŞIN OPELİNDE SÜPER DURDU...LAKİN 25 YIL GARANTİSİ BİLE OLSA EN İYİ İHTİMAL(YAN CAMLAR) 6 AY DURUR ARABANDA. EHLİYET RUHSAT SORMAK İÇİN ÖLESİNE BİLE DURDURSALAR FİLMLERİNİ SÖKMEDEN BIRAKMIYOR POLİSLER.
emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar5306 » 08 Mar 2007, 08:06

ben aracıma yaptırdım benim aracım siyah %50 çektiler gayet güzel oldu sende siyah yaptır en ideali %50 daha koyusu içerden dışarıyı göstermiyor özellikle geceleri geri manevralarda zorlanırsın tabi emirkaanın dediği gibi polis faktörüde var o da senin sorunun olacak söktürüyorlar ben polatlıda sorun yaşamadım ama geçdiğimiz hafta sonu ankarada 2 defa polis durdurdu zor kurtardım onun için fazla koyu yapmamaya bak
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti baver7810 » 08 Mar 2007, 13:56

Murat Ankarayı bilmiyorum ama istanbul ve izmitte 1 numara siyah cam filmmiyle rahat rahat geziyorum yani 4-5 aydır bi sorun çıkmadı.Ben filmleri çektirirken bütün kapı içleri sökülmüştü.Bence bu işi bilen bi yere yaptır yoksa parçaları kırabiliyolar bide soguktan çabuk kırılabiliyo ince plastik yerler.
Son olarak bence araban gri ve açık renkli arabaya açık renk cam filmmi yakışır ayna gibi olanlardan şimdiden hayıtlı olsun
baver7810
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 08 Mar 2007, 23:06

cam filminin aslı zaten cam tek parça halinde çıkarttırılarak yapılır....bunun dışında yapılan işlemlere kimse garanti veremez,verseler dahi inanmayın...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 08 Mar 2007, 23:07

bu arada meslektaşlarımı(trafik polislerini)fazla yormayın...Smile
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murat06 » 09 Mar 2007, 01:04

Ya bütün camlara açık renk çektricem(ön cam hariç) ya da sadece arka 3 cama koyu siyah çektrcem.Açıkçası ben bu kadar sıkı kontrol olduğnu bilmiyodum filmli camlara .Biraz araştırdm söken arakdaşlar bile varmış onun için bunlardan birini yapıcam.Sadece arkalara yapınca bi şey denmiyomuş heralde.Kararsız kaldımOuch

murat06
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emirkaansbp » 09 Mar 2007, 01:18

ankarada en açığını bile söküyolar. kardeşimin arabada vardı 2 hafta öncesine kdar. adam 8 aydır kızılaydan geçmezdi arabayla filmi söktürüyolar diye. 2 hafta önce ümitköy girişinde jandarma filmden dolayı çevirmiş, egzostan dolayı bağlamış arabayı.... babam tanıdık buldu zor çıkardık arabayı...  aslında film tamamen yasak, söküyorlar (arka kelebeklerdekini bile) sadece en arka cama dokunmuyorlar rezizstanstan dolayı.NORMALDE POLİSLERİN SÖKME HAKKI YOK BAĞLARLAR ARABANI O. rezinstansa zarar gelirse dava açarsan polis karşılar tüm gideri.... ama çok duydum ruhsatı alıp arkadaki filmi sök gel ruhsatı o zaman verelim dediklerini... 
emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti isnilgiz » 09 Mar 2007, 16:18

Araçların normal görünümünü değiştiren her özelliğin ruhsata işlenmesi gerekmektedir. Bu tür ekstra ruhsatta belirtilmemiş özellikler yasal olarak ceza kesilmesine ya da aracın trafikten alıkonulmasına neden olur.
isnilgiz
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 09 Mar 2007, 16:26

Ruhsata öyle hemen işlemiyorlar, proje falan istiyorlar diye biliyorum.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti ilker_617 » 09 Mar 2007, 18:03

[quote="isnilgiz"]Araçların normal görünümünü değiştiren her özelliğin ruhsata işlenmesi gerekmektedir. Bu tür ekstra ruhsatta belirtilmemiş özellikler yasal olarak ceza kesilmesine ya da aracın trafikten alıkonulmasına neden olur.[/QUOTE]

arkadaşım geçende onun tartışmasını yaptık olurmu öyle şey aracına karlık ne bilim jant bişe koyacaksın bunları işlenmesi mi lazım allah aşkına ya....böyle saçma bişe olmas ya....

opel o modifiyeli araçları nasıl werio?ruhsata da hiç bişe işlediği yok kendim ist. tanıdığımızda war adam dedi serwise ben meriwamı sarı jantlı spoiler bodykit bu tarz herşeyi istiyorum dedi wede yaptırdı filmde çektirdi bir tek film işlenmiş ruhsata......

ilker_617
CLASSIC
CLASSIC

İleti emirkaansbp » 09 Mar 2007, 18:11

[quote="ilker_617"][quote="isnilgiz"]Araçların normal görünümünü değiştiren her özelliğin ruhsata işlenmesi gerekmektedir. Bu tür ekstra ruhsatta belirtilmemiş özellikler yasal olarak ceza kesilmesine ya da aracın trafikten alıkonulmasına neden olur.[/QUOTE]

arkadaşım geçende onun tartışmasını yaptık olurmu öyle şey aracına karlık ne bilim jant bişe koyacaksın bunları işlenmesi mi lazım allah aşkına ya....böyle saçma bişe olmas ya....

opel o modifiyeli araçları nasıl werio?ruhsata da hiç bişe işlediği yok kendim ist. tanıdığımızda war adam dedi serwise ben meriwamı sarı jantlı spoiler bodykit bu tarz herşeyi istiyorum dedi wede yaptırdı filmde çektirdi bir tek film işlenmiş ruhsata......
[/QUOTE]

saçma değil bahsettiğin spor opeller fabrika çıkışı spor zaten, onda modeli öle,   rüzgarlık vs. standart.

gti da turbo standart bişey demezler ama turbosu olmayan araba turboluysa ve işletmediyse muaynede kalır. onun gibi. bide body kitten çok filme yazıyolar cezayı.bady kitten değilde siyah kaputtan ceza yiyen arkadaşım var. hani filme de ceza yazmazlardı belki ama polis "içeride kim olduğunu nerden bilcem ben, ya ceset taşıyosan" dio.... tanıdığın adam uyanıkmış.
emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilker_617 » 09 Mar 2007, 18:24

tamam wergi aldıkları şeylerde değişiklik yapıldığı zman ona denilecek birşey yok ama cesette taşısam,filmsiz normal bir şekilde araçta kullansam her haliyle durduruluyoruz...

ilker_617
CLASSIC
CLASSIC

İleti emirkaansbp » 09 Mar 2007, 18:53

orası doğru ve ben yılda 700 milyona yakın harçlıklarımdan ceza ödeyen biri olarak, bu konuda burda konuşmamalıyım, rütük yasaklar....
emirkaansbp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti raftboy » 09 Mar 2007, 20:24

babamda ve bende 2 fabia yada siyah film çektirdim. babamın araba 2 senedir benim araba 1 senedir film var. daha polislerle 1 kere bile sorun yaşamadım. her ay 2 defa ist gidip gelirim. çok göze batıcı hareketler yapmadığın sürece polisler ses çıkarmıyor.

raftboy
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Modifiye

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir