Roomster spor helezon veya ARB düşünüyorum.

Otomobillerin performans ve görsel modifiyesine ilişkin konular.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Roomster spor helezon veya ARB düşünüyorum.

İleti mygokhan » 07 Ekm 2009, 22:34

Uzun zamandır kafamda ARB taktırmak vardı.(Anti Roll Bar) Yani bilmeyenler için arka viraj denge çubuğu..

Fabia için örneğini buldum.

Before fitting

Droplinks fitted

And bar fitted

The bar has 3 stiffness adjustments (Soft / Medium / Hard) i've
currently selected Medium (with Eibach springs) but will see how it
performs and have a play with the other 2 settings. Especially when
i've got Coilovers fitted in the new year.

Asıl sorun bu ARB denen parçayı Tr'de bulamıyoruz.YOK! Bu işle ilgilenen arkadaşlara sordum.TR'de yok.Yurtdışından getirttik dediler.
Hadi ARB bulamadık diyelim veya vazgeçtik diyelim.O zaman arabayı 3 cm düşürecek yay takalım diyoruz.

Kullananların yorumları nedir? Nasıldır? Yay takarsak performans alacağımız kesin.Belki aracın altına az hava gireceği için yakıt tüketimine bile etkisi olabilir.Çok cüzi tabi Big%20smile

Sonuç itibari ile Konfora negatif etkisi ne kadar olur.Çok etkii ederse düşünmem ama azıcık konfor kaybına razıyım.Fabiamda süspansiyon çok sertti mesela ama araba zıpkın gibiydi.Roomide süspansiyon gayet yumuşak.Ama konfor süper tabiiki..Bana azıcık konfordan ödün vermek dokunmaz.Sonucunda hissedilir bir performans alacaksam tabi..

Yorumlarınız nedir.Bursada 400 TL / 6 taksite montaj dahil alabiliyorum.Ayrıca ellerinde de var ürün.

Kafaya taktım bu konuyu netleştirmem lazım.Teknik anlamda yorumlarınızı bekliyorum..

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti 34SCU59 » 07 Ekm 2009, 22:57

valla gokhan 300-400 arasında cooliver yaptırabilirsin yay taktırdıgın zaaman mutlaka çekirge gibi zıplarsın bu bir gerçek.

gelelim coolivere eğer bunu yaptırırsan orjınal yayında kullanabilirsin 3 cm değil 13 cm bile basabilirsin arabanı konforunu yada istedigin tutkunu ayarladıktan sonra hiç dokunmana gerek yok
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti mygokhan » 07 Ekm 2009, 23:01

[quote="34 SCU 59"]

valla gokhan 300-400 arasında cooliver yaptırabilirsin yay taktırdıgın zaaman mutlaka çekirge gibi zıplarsın bu bir gerçek.

gelelim coolivere eğer bunu yaptırırsan orjınal yayında kullanabilirsin 3 cm değil 13 cm bile basabilirsin arabanı konforunu yada istedigin tutkunu ayarladıktan sonra hiç dokunmana gerek yok
[/QUOTE]

300 - 400 avro mu?? O kadar düşük fiyata yapılırmı ya?Yanlışlık olmasın fiyatta?
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti by wodoo » 07 Ekm 2009, 23:19

Bence roomster gibi bi araç için coilover kit Barbaros abininde dediği gibi daha iyi olur.. Ama oda 1000tl den aşağı bi fiyata hallolmaz bence (eğer sanayi işi bişey değilde orjinal bişeyden bahsediyorsak)

Hem coilover, yaydan daha iyi olur, yay takılsa tak sök işi çok olur, coilover da o dert yok..

Bide coilover bak derim Gökhan abi, yabancı forumlarda taktıranlar vardı, hatta diğer forumdada paylaşılmıştı, araştırsan ordan bulabilirsin bence..
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti mygokhan » 07 Ekm 2009, 23:21

[quote="by wodoo"]Bence roomster gibi bi araç için coilover kit Barbaros abininde dediği gibi daha iyi olur.. Ama oda 1000tl den aşağı bi fiyata hallolmaz bence (eğer sanayi işi bişey değilde orjinal bişeyden bahsediyorsak)

Hem coilover, yaydan daha iyi olur, yay takılsa tak sök işi çok olur, coilover da o dert yok..

Bide coilover bak derim Gökhan abi, yabancı forumlarda taktıranlar vardı, hatta diğer forumdada paylaşılmıştı, araştırsan ordan bulabilirsin bence..

[/QUOTE]

1000 TL olsa yine olabilirde daha pahalı diye biliyorum..1000 TL ise daha mantıklı o tabi.Hemen girişeyim valla..
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti by wodoo » 07 Ekm 2009, 23:30

En az 1000tl dedim zaten, yani bide kolay bulunabilecek bişeyde değil roomster için..

Mesela honda civic falan olsa 800 liraya falanda var onun için ama roomster için bulmak baya zor olur gibi geliyor bana..
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

Modifiye

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir