Sonunda kendimi tatmin edecek bir çözüm buldum :)

Otomobillerin performans ve görsel modifiyesine ilişkin konular.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sonunda kendimi tatmin edecek bir çözüm buldum :)

İleti emre_tokay » 03 Mar 2010, 13:35

Forumda beni tanıyan yada konularımı okumuş arkadaşlar bilir. Uzun süredir aracıma sis farı yapmak istiyordum ama malumunuz üzere bizim A4 octilerde tampon altı sis farı olmadığı için bir sürü tertibat gerekiyordu. Son zamanlarda arabayı satmaya çalıştığım için pek üstünde durmuyordum ama geçen hafta karaköyde bir işim vardı dolanırken aklıma geldi ve tanıdık bir ledci bi abi vardı ona uğradım.

Biraz sohbet muhabbet derken ne yapmak istediğimi anlatım ve 1m kendime 2mde arkadaşıma olmak üzere 3m izolasyonlu şerit led aldım.

Biraz tereddütüm vardı elektrik sistemini yakarım diye ama bismillah dedik ilk önce arkadaşın peugeot patner aracına uygulamaya başladık.

Söz konusu ledler bunlar alt tarafı yapışkanlı.

Allahtan bu konularada tecrübem var kullanıcağımız kadar kestik ve kabloları lehimledim. Su filan arasına gelip şase yapmasın diye lehimden sonra tabancayla sıcak silikon sıvadım üstüne Smile

Peugeot nun son hali bu Smile

Oto elektriği konusunda tecrübesiz olduğumuzdan 3saatde ancak bitirdik zaten işten sonra başladığımız için sohbet muhabbet saat 12 oldu. Benim octi sonraki akşama kaldı.

Eeee  artık 1 gece öncesinde tecrübe sahibi olduk hemen bi başladık. Lehimleme silikonlama işlemleri 15-20dk anca sürdü arada çayda içtik LOL

Ledsiz hali.

Ledli hali

Güzel bir çalışma yaptığımıza inanıyorum zevkler ve renkler tartışılmaz ben beğendim içime sindi ama tabiki eleştrilere açığım.

Peugeot da park lambalarından + aldık kablonun diğer ucunuda bir civatay

emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti otobusbul » 03 Mar 2010, 13:42

çok hoş olmuş elinize sağlık güle güle kullanın ayrıca ledlerden partnerde ki gibi farın altında da koysanız bence yakışırdı diye düşünüyorum
otobusbul
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ali
Nereden: Yozgat
Arabanız: Roomster 1.6 Comfort

İleti emre_tokay » 03 Mar 2010, 13:55

1m denemelik almıştım istanbula indiğimde 1m daha alıp denerim :)
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti otobusbul » 03 Mar 2010, 14:03

onu yaparken motnajı ayrıntılı fotoğraflaman mümkün olursa bende yapmak isterim..
otobusbul
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emre_tokay » 03 Mar 2010, 14:08

Aslında çok detaylı bir şey değil bende kankamla yorumlayarak fikir yürüte yürüte yaptık.

(+)artıyı nerden alacağına kara vermen gerekli ben sis farından aldım hangisinin sis kablosu olduğunuda ölçü aletiyle bulduk şase zaten kolay artıyı bağladıktan sonra gözüne kestirdiğin bi civata deydirip dene eğerki yanıyorsa ledler şase alıyor demektir civatayı gevşet altına sıkıştır gitsi.

Ledleri nereye koyacağın zaten senin zevkine kalmış kendi üzerinde bulunan bant kısmı gerçekten kuvvetli tutuyor başka bir yapıştırıcıya gerek yok zaten elin az biraz havya tutuyorsa iş bitti bile :)
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti fıratt » 03 Mar 2010, 14:09

[quote="otobusbul"]onu yaparken motnajı ayrıntılı fotoğraflaman mümkün olursa bende yapmak isterim.. [/QUOTE]
+1
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti SELİM_ANK » 03 Mar 2010, 14:55

bence gayet güzel olmuş bende aynı bölgeye yapmayı düşünüorum sislere bağlamak en mantıklısı kesinlikleThumbs%20Up uzun lafın kısası beğendim emreBig%20smile kusura bakma ama partnerdakiler çok kötü görünüo hem renk çok mavi hemde her yeri led olmuş araçta tekerlekli pavyon havası warLOL
Kullanıcı avatarı
SELİM_ANK
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Elegance 2003

İleti otobusbul » 03 Mar 2010, 17:45

partnerdekinin koyu durmasının nedeni sanırım farların kapalı olması far açık olsa okadar koyu durmaz o renk bri de abi sen yinede birdaha yaparsan sen yinede resimle nolur nolmaz :)
otobusbul
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti quickcan » 03 Mar 2010, 19:10

güzel olmuş sizin sis yerleri bizimkinden farklı... bizimki..==>
bende bu parklar dan takmayı düşünüyorum...==>

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti emre_tokay » 03 Mar 2010, 22:10

[quote="SELİM_ANK"] bence gayet güzel olmuş bende aynı bölgeye yapmayı düşünüorum sislere bağlamak en mantıklısı kesinlikleThumbs%20Up uzun lafın kısası beğendim emreBig%20smile kusura bakma ama partnerdakiler çok kötü görünüo hem renk çok mavi hemde her yeri led olmuş araçta tekerlekli pavyon havası warLOL
[/QUOTE]

Teşekkür ederim beğenmene sevindim :)
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

İleti ugur_clskn » 04 Mar 2010, 00:25

emrem ellerine sağlık gece mükemmel de gündüz görünüşü pek hoşuma gitmedi benim. biraz daha uğraşıp daha komplike görünen bişey yapsaydın daha iyiydi bence. bu arada plakalığı sökünce şampiyon sticker ıda gitmiş :((
arkada var inşallah:))
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti y.emre » 04 Mar 2010, 00:27

emre abi gündüz biraz sırıtıyor yav pek hosuma gitmedi ama el emeğii olduğundan mükemmel.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti Felicia9841 » 04 Mar 2010, 11:06

Ledlerin metresini ne kadar aldınız? Çeşitli kaliteleri varda merak ettim.
Felicia9841
CLASSIC
CLASSIC

İleti emre_tokay » 05 Mar 2010, 00:30

Arkadaşlar bu aralar pek nete girmdeğim için cevap yazamadım kusura bakmayın yorumlarınızdan ötürü hepinize çok teşekkür ederim.

Karaköyden aldım ledleri izolasyonlu ve kendinden yapışkanlı metresi 10TL 22Tl ye kadar çıkıyormuş ama sizi temin ederim ki gerçekten kaliteli bir ürün.

Gündüzleri biraz sırıtıyo farkındayım ona da bi planım var yaptıktan sonra sizinle paylaşıcam. Saygılar sevgiler :)
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Modifiye

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir