Arkadaşlar bana yardımcı olabilecek varmı acaba...

Otomobillerin performans ve görsel modifiyesine ilişkin konular.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arkadaşlar bana yardımcı olabilecek varmı acaba...

İleti hbo » 15 Ekm 2010, 17:06

Öncelikle herkese merhaba arkadaslar bu sayfayı daha once gormustum ama uye olamamıstım ya arkadaslar benım bır kac sorunum var elbet buna bı care bulacak olan bır kac arkadaslarımız vardır bu koskaca fan sayfasında sorunlarıma gelecek olursak
Bende 2006 model tdi hatchback fabia I var ben buna modifiye yapmak ıstıyorum bu aracı mersınde tek yapmak ıstıyorum ama aklıma bır bır kac konular takıldı bıde korkuyorum araba guzel olmaz dıe ama sadede bınmek ıstemıyorum her neyse :)
ya ben arabamı düşürmek ıstıom spor helezon alacaktım bır arkadas alma dedı skodaları dusurdunmu veya spor helozon taktırdınmı cok cabuk mahvoluyormus on duzenı falan komple dagıtıyormus sımdı burdakı sayfadada gordum kımse hıc dusurmemıs bısey yapmamıs acaba skodacılar olarak bu fabılara neden spor gorunum katmıyor kımse...
gercektende sorun oluyormu bana bır yol gosterın arkadaslar kafayı yıyecem yoksa :D :d sımdıden tesekkurler

Kullanıcı avatarı
hbo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hasan Burak Orhan hBo
Nereden: Mersin
Arabanız: Fabia I 2006

İleti mustklc » 15 Ekm 2010, 17:12

aracı düşürmektense body kit yapmak daha mantıklı gibi. araç zaten yerden çok yüksek değil. sizinkini bilmem benim aracım yolda kamyonları teker izinde dahi gelse sürtüyor altı
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti önder38 » 15 Ekm 2010, 17:45

16" jant ince yanaklı lastikler komple cam filmi b sütunu karartma(parlak siyah), body kit, arka tampona difüzör ve çift egzoz ve nikelaj egzoz başlığı, spoyler, tampon plastiklerinin araç rengine boyanması, nikelaj kapı kolu ve cam çıtası, xenon far ve ön sis farları, plakalık iptali ve app plaka, kampana ve kaliper boyama, ön tampona day lıght (gündüz far/sıralı led), sis farları arasındaki panjur ızgaranın özel yapım çapraz baklava dilimi ızgara ile değiştirilmesi, kapı eşik nikelajları, arka stopları karartma/kızartma işlemi, deri direksiyon ve vites kılıfları, ön arka park sensörü, sunroof... yapılabilir. liste uzatılabilir

koyu yazdıklarımı aracımda mevcut 8-)
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti hbo » 15 Ekm 2010, 18:01

aracın fotolarını gorebılmem mumkunmu acaba :) ?
Kullanıcı avatarı
hbo
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodaizm » 15 Ekm 2010, 18:01

Aşağıda bir sürü örnek. Daha fazlasını istersen link:

http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=18&t=6808&start=60

Baştan sona skoda modellerin modifiyelileri.Yaklaşık 200 sayfa...

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti hbo » 15 Ekm 2010, 18:18

tam benım aradıgım bır sayfa cok tesekkurler
peki arkadaşlar aracımıza sport helozon taktırıp modıfıye yaptıgımızda aracımıza soylenen gıbı cok zararı oluomu on duzen dagıtma gıbı vb...
Kullanıcı avatarı
hbo
CLASSIC
CLASSIC

İleti onurhan2006 » 15 Ekm 2010, 18:27

hbo yazdı:tam benım aradıgım bır sayfa cok tesekkurler
peki arkadaşlar aracımıza sport helozon taktırıp modıfıye yaptıgımızda aracımıza soylenen gıbı cok zararı oluomu on duzen dagıtma gıbı vb...

bu tamamen sana, arabanı nerede ve nasıl kullandıgına baglı birşey dostum... eğer bir cevap istiyorsan onu kendinde aramalısın ;)
Volkan İtfaiye Araçları San. ve Tic. A.Ş.
Kalite Kontrol ve Teslimat Şefi
Onur DURMAZ
Kullanıcı avatarı
onurhan2006
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ONUR DURMAZ
Nereden: İzmir
Arabanız: 1993 SKODA FAVORİT LX MEKATRONİK

İleti skodaizm » 15 Ekm 2010, 18:29

Helezonlar kısaltılıp spor yay gibi sertleşirse, yol yükleri tamamen yürüyen aksama fazladan iletildiğinden parçalar olması gereken süreden önce ömürlerinden kaybeder ve araç iyice alçaldığından zemine vurma ve sürtme olayları artar( yollarımız Almanya-Avrupa gibi düzgün olsa sorun değil)

Sık sık bakım ve kontrol ile belki üstesinden gelebilirsiniz vurma yüzünden oluşacak sorunların

__Hakan Ün__.

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti hbo » 15 Ekm 2010, 21:51

ya bızler surucu olarak ne kadar cok dıkkat etsekte bı anlık dalgınlıgımıza gelıyor küt die gırıyoruz ınsanlık halı ıstedıgın kadar dıkkat et bızım bu turkıye de boyle yollar olduktan sonra hıc bırınden kacamazssın :D
Kullanıcı avatarı
hbo
CLASSIC
CLASSIC

İleti önder38 » 15 Ekm 2010, 22:01

hbo yazdı:aracın fotolarını gorebılmem mumkunmu acaba :) ?

şimdi biraz baktım aracın son hali ve sadece aracın olduğu fotoğraf bulamadım en kısa zamanda çekip ekleyim, fikir edinmek açısından değerlendirirsin. ayrıca eğer karter koruyucu varsa ki, kesinlikle olmalı. aracı alçaltmanı asla tavsiye etmem.
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti hbo » 16 Ekm 2010, 09:44

önder38 yazdı:
hbo yazdı:aracın fotolarını gorebılmem mumkunmu acaba :) ?

şimdi biraz baktım aracın son hali ve sadece aracın olduğu fotoğraf bulamadım en kısa zamanda çekip ekleyim, fikir edinmek açısından değerlendirirsin. ayrıca eğer karter koruyucu varsa ki, kesinlikle olmalı. aracı alçaltmanı asla tavsiye etmem.

aracın fotolarını en yakın zamanda gormek ısterım :)

karter koruyucum var yerede cok yakın işte onu dusunuyorum ben ben bunu dusurursem o karter koruyucu yere yapısacak :D :D onu soksek olmıyacak :D aklım ıyıce karıstı olmazssa 4 jantla lastık takım bıde ses sıstemı kurup ısı bıtıreyım dıyorum :) senın arabayıda gorursem jantların nasıl durdugunu goruruz :=)
Kullanıcı avatarı
hbo
CLASSIC
CLASSIC

İleti bugra1945 » 25 Şub 2011, 21:32

spor yay ın dünya üzerindeki hiçbi arabaya zararı yoktur arkadaşım :) tabi tümseklere hızlı girip alt düzeni dağıtmazsan :) spor helezon her zaman için tercihimdir.. body kit dewri bitti artık.
Kullanıcı avatarı
bugra1945
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Buğra Önal
Nereden: Konya
Arabanız: Fabia 1.4 MPI 68 Hp

Modifiye

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir