LÜTFEN YARDIM!!! (döşeme kaplama ve plastik aksam boyama)

Otomobillerin performans ve görsel modifiyesine ilişkin konular.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LÜTFEN YARDIM!!! (döşeme kaplama ve plastik aksam boyama)

İleti Teknolog_35 » 16 Kas 2010, 00:27

Arkadaşlar merhaba ben foruma biraz önce üye oldum sizlerden öğrenmek istediğim konu şu ICE KISS felicia isimli çalışmayı biliyorsunuzdur. onun kadar abartılı olmasada bende aracımın iç plastik aksamlarının rengini değiştirmek istiyorum. 15 yıldır güneşe maruz kalmış gri renk hiç hoş durmuyor bunları daha önceden komple söküp (kolçaklar kapı cepleri vs) çeşitli yöntemlerle defalarca temizlesemde pek yararı olmadı şimdi boyamak istiyorum acaba bunun yöntemi nedir sağlıklı sonuç alabilir miyim izmirin sıcağına dayanır mı ?? daha önce tamponlarımı boyamıştım ama aynı şey olmadığını düşünüyorum çünkü iç mekan daha sıcak oluyor ve yine kapıların iç döşemelerini kaplamak istiyorum uygun malzeme nedir ve nasıl kaplama yapabilirim bu uygulamayı da kendim yapmayı düşünüyorum. Aracım kırmızı renkte ve koltuk döşemelerini kısa süre önce kırmızı siyah yaptım renk uyumunu yakalamak istiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum.

Yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden herkese çok çok teşekkür ederim...:)

Teknolog_35
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İzmir

İleti Teknolog_35 » 17 Kas 2010, 01:56

ben sorularıma cevap bulacağımı umuyordum çünkü gözlemlediğim kadarıyla bu sitede insanlar birbirlerini dinliyor anlıyor ve yardım ediyor bayramdan dolayı insanlar bakmıyor mu acaba diye düşündüm fakat yeni açılan birçok ekleme ve birçok yorum var. internette bu konu üzerinde fazla bir bilgi yok bulamadım diyeyim burada yardım bulurum fikir edinirim diyordum yine de herkese teşekkür ederim
Teknolog_35
CLASSIC
CLASSIC

İleti murat26 » 17 Kas 2010, 19:06

aslında sana yardımcı olacak cok kişi var ama malum bayram.
murat26
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat tıkız
Nereden: Eskişehir
Arabanız: polo 6n2 2000

İleti murat26 » 17 Kas 2010, 19:19

bende favo var bende kapı kollarını ve tamponları boyadım ama dökülüyor bi boyacıdan aldıgım bilgiye göre sprey astar boyası varmış ilk olarak plastik yuzeye onu uyguluyorsun sonrada plastik aksam sprey boyaları var onunlada boyuyorsun ama ben olsam ilk önce sıvı polyester astar ile kapı kollarını vs tabanca ile astarlarım sonra ince bi zımpara cekerim sonrada boyardım kasinlikle dökülme olmuyor arkadaki bagaj panzotuna fiber ile bi uygulama yaptım ve kolonlarıda oaraya yerleştirdim oradan biliorum.kapı panzotlarına bende düsünüorum ama önce fiber cekip daha sonra dediklerimi yapmak daha mantıklı bence ayrıca sakın forum dakilere kızma inanılmaz insanlar var burada cok yardım alırsın cokda bilgilidirler sakın bu forumu bırakma bence bukadar skoda fanatiğini bir arada bulamazsın 7 den 70 e saydı ve sevgi cercevesinde herkes sana yardımcı olacaktır emin ol saygılarımla iii bayramlar
murat26
CLASSIC
CLASSIC

İleti Teknolog_35 » 17 Kas 2010, 23:12

çok teşekkür ederim bende siteye üye olmadan önce biraz konulara ve yorumlara baktım gerçekten insanlar birbirlerine çok yardımcı oluyor ve herkes birbirine saygılı düzgün bir site üye olduğum günden bu güne kadarda epey baktım siteye bilmediğim bir çok şey öğrendim. açıkcası bu fiber uygulamadan aslında biraz korkuyorum birazda bilmediğim için birde aracın orjinalliğine fazla karışmak istemiyorum açıkcası ama dediğiniz gibi bagaj kapağına hoparlör gerçekten hoş fikir hem iyi bir ses hemde yer tasarufu olur :) bu fiber uygulamayı nasıl yapabilirim bagaj kapağına yardımcı olabilirseniz sevinirim. birde oraya uyguanabilecek hoparlor tipi nasıl olabilir? Birde bu kapı döşemelerini kaplamayı düşünüyorum bunun hakkında bilgi verebilir misiniz bana? aracım kırmızı ve kırmızı siyah döşeme aldım kapılarıda kırmızı siyah ve plastik aksamları siyah yapmak istiyorum yada krem rengi arabayı çok boğar mı sizce amele işi diye tabir edilen bir görüntü oluşur diye endişeliyim. :) bir kaç resim ekledim yaklaşık böyle bişey yapmak istiyorum gösterge konsolu kırmızı olursa boğabilir diye düşünüyorum sizce nasıl olur.
Teknolog_35
CLASSIC
CLASSIC

İleti AhmetH » 17 Kas 2010, 23:51

Uygulamanın detayı nasıl olcak bilmiyorum ancak sert plastik olması dolayısı ile güzelce zımparalanıp astarlanıp özel boyası varsa boyanırsa güzel olur kanaatindeyim.

Piano black dedikleri ıslak görünümlü siyah hoş durabilir kimi parçalarda ancak geri kalan yüzeylerde boğar kanısındayım.
zamanında açık ton seçilmiş olmasıda skodanın tasarmcılarının ferah bir iç mekan yaratma çabası diye düşünüyorum.
resimdeki turuncu iç mekan güzel mesela.

birde komple konsolun deri kaplanması olayı varki o çok uçuk olsada bence güzel bir uygulama. Araştırdıysanız skoda felicia golden prauge denen cins bir model söz konusu :D içi şahane bu aracın.

http://www.felicia.wgz.cz/felicia-gold/ ... rague.html
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti Teknolog_35 » 18 Kas 2010, 01:59

ahmet hocam bu araç sahane olmuş ama bu çok profesyonel beni kat kat aşar ve maliyeti de uçurur sanırım :D bende aracın iç mekanının sadece yarıdan altındaki plastik parçalarını yani kapıdakiler ve koltuk kenarlarını filan siyah düşünüyordum ama konsolla uyumlu olur mu şüphesine kapıldım gerçekten boya malzemesinin maliyeti çok tutmayacaktır sanırım ama ortaya çıkacak çalışma için kaygılıyım zannediyorum bu işlemi yaptıktan sonra geri dönüşü olmayacak :) o açıdan sizlerin görüşlerinden deneyimlerinden ve bilgilerinden yararlanmak istiyorum. daha önce rüzgarlığını tampon şeritlerini kapı kulplarını kısaca aracın dışındaki tüm siyah parçaları boyamıştım ve aynı renk bi felicia nın yanına çektiğimde gerçekten gözüme güzel görünmüştü aynı şeyi iç mekanda da yakalayabilir miyim ne dersiniz??
Teknolog_35
CLASSIC
CLASSIC

İleti Teknolog_35 » 18 Kas 2010, 02:00

ahmet hocam bu araç sahane olmuş ama bu çok profesyonel beni kat kat aşar ve maliyeti de uçurur sanırım :D bende aracın iç mekanının sadece yarıdan altındaki plastik parçalarını yani kapıdakiler ve koltuk kenarlarını filan siyah düşünüyordum ama konsolla uyumlu olur mu şüphesine kapıldım gerçekten boya malzemesinin maliyeti çok tutmayacaktır sanırım ama ortaya çıkacak çalışma için kaygılıyım zannediyorum bu işlemi yaptıktan sonra geri dönüşü olmayacak :) o açıdan sizlerin görüşlerinden deneyimlerinden ve bilgilerinden yararlanmak istiyorum. daha önce rüzgarlığını tampon şeritlerini kapı kulplarını kısaca aracın dışındaki tüm siyah parçaları boyamıştım ve aynı renk bi felicia nın yanına çektiğimde gerçekten gözüme güzel görünmüştü aynı şeyi iç mekanda da yakalayabilir miyim ne dersiniz??
Teknolog_35
CLASSIC
CLASSIC

İleti murat26 » 18 Kas 2010, 16:26

aslında bagaj kapagınıda yapılabilir ama benim kastettiğimarka panzot idi.cok kaliteli bir ses sistemim yok ama ben yinede fiber işine alışmak icin bu denemeyi yaptım işe başlamadan oncede you tubedeki fiberglass ile ilgili tum videoları izledim daha sonra aynı malzemeleri eskişehirde sanayideki birboyacıdan teminettim ve bu pahalı ama cok zevkli işe basladım.zamanım ve yerim olmadıgı için kapılara falan bulaşamıyorum ama senin vaktin varsa bence bu dediklerimi yapabilirsin.önemli olan hayal gücü....ayrıca dikkat başladınmı bırakamıyorsun ve için içini yiyor düşündüklerini yapamadıgın zaman. yani bu işin sonu yok şimdiden basarılar
murat26
CLASSIC
CLASSIC

İleti Teknolog_35 » 18 Kas 2010, 17:56

çok teşekkür ederim kesinlikle haklısınız bir kere heves yapıp uğraştıktan sonra bırakılamaz bir hal alıyor :) aşağı yukarı aklımdaki tasarım oturdu sayılır. sade ve alımlı bişeyler yapmaya çalışcam umarım batırmam çok çok teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz için saygılar :)
Teknolog_35
CLASSIC
CLASSIC

İleti fıratt » 18 Kas 2010, 20:13

plastik astarda atsan sağlıklı olmaz ,astar boya emilimi yaptıgı için her katman bir değil astarda ve boya emilimide değiştiğinden heryerde aynı tonu yakalamada sorun ysarsın
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

Modifiye

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir