FELİCİA 1. VİTESTE KALKARKEN BİR SES GELİP KESİLİYOR LÜTFEN

Otomobillerin performans ve görsel modifiyesine ilişkin konular.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FELİCİA 1. VİTESTE KALKARKEN BİR SES GELİP KESİLİYOR LÜTFEN

İleti murat.atmaca.72 » 28 Oca 2013, 22:21

MRB ARKADAŞLAR BENDE 2000 MODEL FELİCİAM VAR ARABAM 75000 DE YENİ ALDIM ORJİNAL KM. FAKAT ARACIM 1. VİTESLE KALKARKEN ÇOK GICIK BİR SES GELİP KESİLİYOR YALNIZ BUNU YOKUŞLARDA VE ZORLANINCA YAPIYOR DİĞER VİTESLERDE YOK BU SORUN, ARABANIN ÇEKİŞİ ÇOK İYİ TAMİRCİLER BASKI BALATA DEDİLER AMA İNANMADIM YARDIMMMMMM LÜTFENNNNNNNN.....

murat.atmaca.72
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat atmaca
Nereden: Kocaeli
Arabanız: felicia glx 1.3 mpi

İleti phenomx3 » 28 Oca 2013, 22:54

murat.atmaca.72 yazdı:MRB ARKADAŞLAR BENDE 2000 MODEL FELİCİAM VAR ARABAM 75000 DE YENİ ALDIM ORJİNAL KM. FAKAT ARACIM 1. VİTESLE KALKARKEN ÇOK GICIK BİR SES GELİP KESİLİYOR YALNIZ BUNU YOKUŞLARDA VE ZORLANINCA YAPIYOR DİĞER VİTESLERDE YOK BU SORUN, ARABANIN ÇEKİŞİ ÇOK İYİ TAMİRCİLER BASKI BALATA DEDİLER AMA İNANMADIM YARDIMMMMMM LÜTFENNNNNNNN.....

Öncelikle Hoşgeldin.
Bu sorun motor kulağından oluyordur. ses aracın sağ tarafından geliyor ve kalkışlarda yada yokuşta zorlanınca oluyorsa Devirdaimle beraber motor takozu var o bozulunca zorlanmalardaki motor titreşimi sağa sola değince ses yapar. bana da olmuştu aracıma aldıktan 3 ay sonra ve sağ aks komple değişecek diyen de oldu başka şey diyen de. Skodadan anlayan ustaya git yoksa uğraştırırlar seni. Bu arada Kocaelide nerdesin? Eğerr takozdan ise ve değişmen gerekirse ya takozu kaliteli al yada orjinali ile devirdaimi komple değiştir. Çünküü bana parçacı devirdaimi yan sanayi vermiş ve 1 sene sonra onun takozu da gitmişti. Genelde takozu değiişmektense devirdaimi değiştimeyi tercih ediyorlar. Niye? takozu değişirken yerine oturtamayıp çatlatan oluyor o yüzden devirdaimi değişmek işimize geliyor demişti ustanın biri. devirdaimin resmi aşağıda ve üzerindeki takozu görüyorsun. tekrar söylüyorum eğer sorunun buradansa başka sorundan değilse.
Eklentiler
images[1].jpg
images[1].jpg (4.9 KiB) 3512 defa görüntülendi
Kullanıcı avatarı
phenomx3
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ERDAL TEZCAN
Arabanız: 94 FORMAN GLX

İleti murat.atmaca.72 » 06 Şub 2013, 18:49

GEBZEDEYİM YORUM İÇİN TEŞEKKÜRLER AMA ÇOĞU KİŞİ BASKI BALATA DİYOR BİLİYORSANIZ SKODA USTASI VAR MI TŞKLER TEKRAR SORUNU ANLATAYIM 1. VİTESTE KALKIŞTA EĞER BİRAZ YOKUŞLUK VARSA ARAÇ KALKARKEN SES ÇIKIYOR AYAĞIMI DEVRİYAJDAN TAM ÇEKTİM Mİ SES KESİLİYOR 2.3.4.5. VİTESTE SES ÇIKMIYOR BİDE BU BANA NE KADARA MAL OLUR...
murat.atmaca.72
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: murat atmaca
Arabanız: felicia glx 1.3 mpi

İleti AhmetH » 07 Şub 2013, 00:02

bir bakmışsınız egzoz arka aksa vurup zangırdıyordur. :D

sanayide bir egzozcunun kanalına girip ustam şuna bakıverin kulakları sağlam mı deyin.

göreceksiniz biri kopuk.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti merso05 » 17 Şub 2013, 15:53

su pompası yada su pompası takozudur kardeşim yardımcı oluruz
merso05
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: tarık saka
Nereden: Amasya
Arabanız: skoda

İleti sonertevfik » 17 Şub 2013, 16:54

BASKI BALATANIN BİTİK OLMASI VE AHMET H KARDEŞİMİN EGZOZ BAĞLANTISI KOPUKLUĞU TAHMİNİ DE YÜKSEK İHTİMAL... ERDAL TEZCAN ARKADAŞIMIN YAZDIĞI MOTOR KULAĞI DA YÜKSEK İHTİMAL. BU 3 ARIZADAN BİRİ OLDUĞU KESİN %100. BENDE 60,000 DE FELİCİA ALMIŞTIM AYNI SORUN BENDEDE VARDI BİRDE BAKTIK Kİ BASKI BALATA BİTMİŞ, DEĞİŞTİRDİK ARABA SAAT GİBİ OLDU. AMA ÖNCE MOTOR KULAĞI VE EĞZOZ BAĞLANTILARINI ARAŞTIR.
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti berkin » 17 Şub 2013, 16:59

gebzede akse sapagından inönü mahallesine giderken yokuşta eski akbank yanı YAMAN OTOMOTİV (murtaza usta ) var . Ben hem felicia yı hemde fabia yı oraya götürürüm. işinin ustası . tavsiye ederim .
Kullanıcı avatarı
berkin
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: YILMAZ HATİP
Arabanız: YETİ 1,6 TDİ ELEGANCE GREENLİNE MATO KAHVE

İleti furunotr » 17 Şub 2013, 22:47

Baskı-balatadan şüpheleniyorsanız aracı dik bir yokuşta viteste bırakın ve ayağınızı frenden çekin; eğer araç akmaya başlarsa baskı ve balatadır; yoksa sorunu başka yerlerde arayın... (Elbet motor çalışmıyor iken)...
furunotr
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Haluk Pirinç
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Felicia Combi GLXİ

İleti bahadir67 » 19 Şub 2013, 11:35

Benim feliciada da 1. Viteste kalkarken bir ses geliyodu komik belki ama motor koruma sacinin bir vidasi cikmis kalkista vidasiz kisim sallandigi icin zangirdiyordu kafayi yemisttim o sesi bulana kadar bazen bosta calisirkende geliyordu istersen oralara bir bak derim.
Kullanıcı avatarı
bahadir67
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Zonguldak

Modifiye

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir