Plakalık İptali - APP Plaka

Otomobillerin performans ve görsel modifiyesine ilişkin konular.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Plakalık İptali - APP Plaka

İleti erdinc » 30 Oca 2008, 23:26

herkese mrb ben bu plakalık iptalini yapmak istiyorum ancak bazı tereddütlerim var,olaya yabancı değilim ankarada okurken arkadaşın opel'ine şaşmaz da ki bi nikelajcı da 20 ytl ye hem APP(kabartma) hemde plakalık iptali yaptırmıştık,ancak orda plakanın siyah çerçevesini kesmişlerdi bu da bnm garibime gtmişti ama selülozik tinerle bu iş daha kolay oluyomuş,irfan hoca bu konuya değinmiş bnm merak ettiğim plakanın düşmemesi için sıkılan siyah silikonun fiyatı ve nerde bulabileceğimiz,ayrıca 3M bantlada yapıştırın diyolar,bu işi kendimiz yapamazmıyız maliyetide düşer böylece.tiner 5ytl+3M bant 7 ytl =12 ytl ye malolur bu iş sanırsam ama silikon lazım.irfan hocam bi yardım et sana zahmet.Smile

erdinc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 31 Oca 2008, 00:44

kenarları bilmiyorum ama bandın görevi silikon kuruyuncaya kadar plakayı tutmak sonrası silikonun işi plakayı bantlayıp bir camcıdan alarakta yapabilirsin maliyet 0 a yaklaşır çünkü silikonun fazlası işne yaramaz bant işinide aynı fazlası işine yaramaz onuda aksesuvarcılardan metre hesabı alabilirsin
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti irfant » 31 Oca 2008, 11:13

Banta hiç gerek yok. Her 2 aracıma da normal (şeffaf) silikonla yaptım. Yıllarca hiç düşmedi (ne sıcakta ne soğukta). Silikonu dikey şeritler halinde plakaya sık ve yapıştır ki araya giren su kolayca aksın. Ben bantla bile tutturmadım. Sadece şuna dikkat et, ön plakanın monte edileceği zemin hafif dışbükey, plakayı yapıştırmadan önce elinle aynı formu vermeye çalış. Her bir plakaya 1 küçük tüpün tamamını kullandım.

Plaka şeritlerini silmek için selülozik tiner al, sentetik tiner çıkarmıyor.

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti BlueVRS » 31 Oca 2008, 11:20

gerçekten çok hoş görünüyor bu şekilde,bende arabama uygulayacağım,bilgi ve fikirler için tşk.ler plaka sanki özel yapım gibi duruyor siyah çerçevesi silinince..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 31 Oca 2008, 11:27

birde bu silikonun kalitesi önemlimi sizce küçük tüp falan demişsin irfan hocam ben evde sürekli tabanca ile sıkılan silikon dan bulunduruyorum bana çok kaliteli gibi gelmiyor henkel in sista marka silikonu.. o önceki araç dahil kullanıp ta düşmeyen marka nedir hatırında ise söylermisin yıkamacıda basınçlı suyu yiyince ayrılır gibi geliyor benim dediğim silikon.
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 31 Oca 2008, 11:47

[quote="98Pickup"]birde bu silikonun kalitesi önemlimi sizce küçük tüp falan demişsin irfan hocam ben evde sürekli tabanca ile sıkılan silikon dan bulunduruyorum bana çok kaliteli gibi gelmiyor henkel in sista marka silikonu.. o önceki araç dahil kullanıp ta düşmeyen marka nedir hatırında ise söylermisin yıkamacıda basınçlı suyu yiyince ayrılır gibi geliyor benim dediğim silikon.[/QUOTE]

Benim aldıklarım Sista idi, hırdavatçılarda Sista ya da muadili olabilir. İleride sökmek istediğin zaman servislerdeki sanayi tipi fönlerle ısıttığın zaman kolayca çıkıyor.

Su kolay aksın diye dikey silikonlamayı unutma.  Wink

Elinle bile sökmek istesen sökemezsin, o derece sağlam oluyor. Silikonu bol kullanmak lazım.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 31 Oca 2008, 11:54

=irfant

Elinle bile sökmek istesen sökemezsin, o derece sağlam oluyor. Silikonu bol kullanmak lazım.

Birde sizin roomi nin plakaları standart trafik ten verilen plaka değilmi bu kadar değişik ve güzel durması sadece siyah çerçevelerinin silinmesindenmi inanmak zorda
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 31 Oca 2008, 11:56

[quote="98Pickup"]
=irfant

Birde sizin roomi nin plakaları standart trafik ten verilen plaka değilmi bu kadar değişik ve güzel durması sadece siyah çerçevelerinin silinmesindenmi inanmak zorda
[/QUOTE]

Standart çift mühürlü plaka.  Wink

APP ile uğraşmaya değmez, zaten onlara mühür bastırmak bir dert. Yapan yer var, yapmayan yer var. Bu hali yeter. Smile
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 31 Oca 2008, 11:58

bencede yeterde artar bile..bakalım bende nasıl duracak..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erdinc » 31 Oca 2008, 12:26

BEN DE KATILIYORUM İRFAN HOCAYA,yalnız hocam ben diğer sitelerden okuduğum kadarı ile hem bant kullanın hem silikon yapın diyolar malum antalya sıcak memleket burda yazın silikon erir falan die bi şüphem var ben tavsiyelerinize uyup silikon da yapıcam ama bu 3M die bi bant var dış cepheler için çift taraflı onu çok methediolar tamponu sökersin cıkartamazsın diolar,onlada takviye yapıyım diyorum,plakalara gelince bncede kabartmaya gerek yok senin plaka ne ince ne çok kalın tam ayarında artık ii plaka basıyolar eskisi gibi dandik olmuyo,bu arada dediğiniz gibi bu damgalatma işi sakat ankarada bi 5.20 BMW'ye yaptırmışlar polis 7.cadde de gözümün önünde çıkarttırıp  çatır çatır ezdi bi de ceza yazdı karizma da çizildi adamın,plakayı deil de adamı ezdi yani,iş bitince resimleri koyarım
erdinc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 31 Oca 2008, 13:42

Şimdi benim de ufak sorularım olacak

1-) APP nedir

2-) BMW neden ceza yemiş

3-) Ben de iptal etsem plakalığı ben de yermiyim

4-) Ben de 3M Bantla yapsam(Çok kuvvetli çıkmaz diyorlar) bir gün plakayı çıkartmak zorunda kalabilir miyim? Başına gelen var mı?
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Aykan DURAN » 31 Oca 2008, 14:01

[quote="umt_d"]Şimdi benim de ufak sorularım olacak

1-) APP nedir

2-) BMW neden ceza yemiş

3-) Ben de iptal etsem plakalığı ben de yermiyim

4-) Ben de 3M Bantla yapsam(Çok kuvvetli çıkmaz diyorlar) bir gün plakayı çıkartmak zorunda kalabilir miyim? Başına gelen var mı?
[/QUOTE] 1-) APP Bir plaka çeşitidir. Yazı karakterleri daha büyük ve daha hoş duruyor.
2-) BMW'nin ceza yemesinin sebebi APP Plaka olabilir. Çünkü O Plakaları her Şube Mühürlemiyo.

3-) Yukarıda söylediğim gibi plakalıkla alakası yok.

4-) Plakayı çıkartmak zorunda kalmazsın büyük bir ihtimal. ancak sen arabayı başka bir şehire satarsan, alan kişi için sorun olur. çünkü o sökecek.
Aykan DURAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 31 Oca 2008, 14:02

APP yaptırabiliyor muyuz? Ya da yaptırmadan önce trafiğe gidip mühürler misin diye sormamaız mı lazım?
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erdinc » 31 Oca 2008, 14:10

şimdi umut kardeş olayı açıklayalım ben yapılışına tanık olduğum için açıklıyorum çok bilmekten falan deil yani yanlış anlaşılmasın bu işte usta irfan hoca;)

1-)APP:Valla açılımını bilmiorum ama kalın puntolarla yazılmış ve kenarları beyaz olan plakalar halk dilinde APP olmuş durumda

2-BMW de APP yaptırmış(yani kendi gidip tabelacıda  nikelajcıda afilli plaka yaptırmış) onuda polis görünce kıllık yaptı.ceza yazdı biraz da ters cıktı polise ondan yani

3-Sen ceza falan yemezsin çünkü cezalık bişey yapmıyoruz biz sadece plastik plakalığı çıkartıyoruz.

4-Ben 3M(scotch 3M çift taraflı dış cephe bantı) i tavsiye edrim sırf silikon süren de var ama her iksini kullanan da ya da sadece bant yapan da var ama en  sağlamı ikisini de kullanmak,yanlız silikonu eger iyisinden sürersen siyah olanı yani onu cıkarmak brz zor işte misinayı alıcan aşagı yukarı keser gibi yapıp cıkarıcan yada ısıtıp cıkarırsın o da olabilir.Arka plakalığın altında süngerimsi bir madde var... onu kazıyın kazıyabildiğiniz kadar.

5-Olaya güzellik katan asıl unsur selülozik tinerle siyah şeridi silmek ancak bunda da dikkat edin yoksa plakanın içine kacarsa ala bula oluyo orjinallik gider demiş oluyum dikkatlice silmek lazım

haa bide unutmadan bzm eleman plakanın mavi yerini kırmızı bantla ay yıldız yaptırdı ama onuda polis söktürdü onu yapmayın tavsiyem.
erdinc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Aykan DURAN » 31 Oca 2008, 14:10

[quote="umt_d"]APP yaptırabiliyor muyuz? Ya da yaptırmadan önce trafiğe gidip mühürler misin diye sormamaız mı lazım?[/QUOTE] APP Yaptırmayı kafaya koyduysan al plakalarını git trafik şubesine. mühürlenmez derseler notere git plakalarım kayboldu diye taahhütname ver. sonra muayene gerekiyo muayenenide yaptır ve zayiiden yeni APP plakalarını mühürsüz şekilde al, eskilerde bagajında dursun. uğraşamam diyorsan git bi trafik müşavirliğine akşama kadar elinde plakalar.
Aykan DURAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 31 Oca 2008, 14:11

Maliyeti nedir?
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erdinc » 31 Oca 2008, 14:14

APP tavsiye etmem o devir btti artık en güzeli orjinali haa ben HAT sanatını icra ettirmek istiyorum derseniz o ayrı,allah kolaylık versin
erdinc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erdinc » 31 Oca 2008, 14:15

erdinc
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Modifiye

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir