hiç onu böyle görmediniz degil mi?

Otomobillerin performans ve görsel modifiyesine ilişkin konular.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

hiç onu böyle görmediniz degil mi?

İleti reprisal_hunter » 16 Şub 2008, 13:05

demi bos ver sen kendi düşüncene bak herkez senin gibi araba kullanıyormu düşün hor kulanırsan arabadan medet bekleme temiz kullan o araba seni fizana getirir

Kullanıcı avatarı
reprisal_hunter
CLASSIC
CLASSIC

İleti umt_d » 16 Şub 2008, 13:54

O resim derinin kalitesini açıklıyor bence skoda'nın değil =)
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 16 Şub 2008, 13:59

[quote="sılver_exelance"] hoca fabia kesinlikle vw miş audi miş bunların yanından bile geçemez .Doğru olan bu forum dışından birilerine sorarsan sana daha ayrıntılı ve doğru bilgiyi verirler .Ama forum dışı [/QUOTE]

Siz Autoshow da yazan Yıllardır otomotiv sektöründe tanınan sayın Onno Usta dan daha mı iyi biliyorsunuz?

Bence markaların kalitesi hakkında yorum yapmadan önce markayı tanıyın... Autoshow, EVO, Autocar gibi dergileri takip edin...

Ben 5 yıldır Autoshow okuyucusuyum ve Onno Usta nın yazdıklarını da okuyorum...

Skoda, VW-Audi kalitesine sahiptir......
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demir_01 » 16 Şub 2008, 14:02

otomobiller skodadan ibaret deıl imzam yeterli

demir_01
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabiasm » 16 Şub 2008, 14:09

love skodanın resmini koyduğu araba superbin en üst donanımı yanılmıyorsam, herhalde fiyatı da 70-80bin ytl civarında
o kadar pahalı bir arabanın belli bir kalitenin üzerinde olması gerekli zaten

skoda forumu olduğu için skodaya herkes ayrı bir gözle bakıyor

ama gerçekleri görmek için objektif olmak gerekli

skodanın hondadan, peugeottan daha iyi olduğunu iddia ediyor herkes

skodanın kaliteli arabaları daha 10 yıldır yolarda diğer markaları söylemeye gerek yok , yılların hondası, peugeot usu

fabiasm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabiasm » 16 Şub 2008, 14:11

unutmadan şunu da söyleyeceğim şimdi fabiamın direksiyonunda bir ağırlaşma problemi var

forumda okuduğum kadarıyla 2150 ytl ye maloluyormuş arızanın giderilmesi

arabanın kendisi zaten 12500 ytl falan zor eder

yani bir direksiyon arızası arabanın 1/5 i kadar masraf çıkarıyor

herhalde kimse skoda almaz, siz kendinizi acayip kaliteli diye kandıradurun
fabiasm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 16 Şub 2008, 14:16

[quote="fabiasm"]
 unutmadan şunu da söyleyeceğim şimdi fabiamın direksiyonunda bir ağırlaşma problemi var

forumda okuduğum kadarıyla 2150 ytl ye maloluyormuş arızanın giderilmesi

arabanın kendisi zaten 12500 ytl falan zor eder

yani bir direksiyon arızası arabanın 1/5 i kadar masraf çıkarıyor

herhalde kimse skoda almaz, siz kendinizi acayip kaliteli diye kandıradurun
[/QUOTE]

Direksiyonunuzdaki ağırlaşma, lastiğinizin basıncının azalması sebebi ile ilgili olabilir...

Ben kendimi kandırmıyorum... Onno Usta nın her söylediği benim için Kanun gibidir... O, Autoshow da belirtti Skoda kalitesini...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabiasm » 16 Şub 2008, 14:28

umarım sorun dediğiniz kadar basittir
bugün lastik basınçlarını kontrol edecem

forumu okuyunca ustaya gitmekten korktum

otomobil konusunda autoshow da yazan biri kadar kesinlikle bilgili değilimdir, bunu kabul ederim

ben sadece kendi görüşümü söylüyorum

fabiadan sonra oktavia veya superb düşünüyordum ama şu direksiyon olayı canımı çok sıktı, markaya bakışımı değiştirdi
fabiasm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sılver_exelance » 16 Şub 2008, 15:18

[quote="umt_d"]O resim derinin kalitesini açıklıyor bence skoda'nın değil =)[/QUOTE] katılıyorum Thumbs%20Up
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sılver_exelance » 16 Şub 2008, 15:20

[quote="loveskoda"][quote="sılver_exelance"] hoca fabia kesinlikle vw miş audi miş bunların yanından bile geçemez .Doğru olan bu forum dışından birilerine sorarsan sana daha ayrıntılı ve doğru bilgiyi verirler .Ama forum dışı [/QUOTE]

Siz Autoshow da yazan Yıllardır otomotiv sektöründe tanınan sayın Onno Usta dan daha mı iyi biliyorsunuz?

Bence markaların kalitesi hakkında yorum yapmadan önce markayı tanıyın... Autoshow, EVO, Autocar gibi dergileri takip edin...

Ben 5 yıldır Autoshow okuyucusuyum ve Onno Usta nın yazdıklarını da okuyorum...

Skoda, VW-Audi kalitesine sahiptir......
[/QUOTE] onno falan tanımam ben sadece benim fikrim ve çevremdeki herkesin fikri bu doğrultuda.Yansıtamadım galiba
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sılver_exelance » 16 Şub 2008, 15:21

Thumbs%20Up[quote="fabiasm"]love skodanın resmini koyduğu araba superbin en üst donanımı yanılmıyorsam, herhalde fiyatı da 70-80bin ytl civarında
o kadar pahalı bir arabanın belli bir kalitenin üzerinde olması gerekli zaten

skoda forumu olduğu için skodaya herkes ayrı bir gözle bakıyor

ama gerçekleri görmek için objektif olmak gerekli

skodanın hondadan, peugeottan daha iyi olduğunu iddia ediyor herkes

skodanın kaliteli arabaları daha 10 yıldır yolarda diğer markaları söylemeye gerek yok , yılların hondası, peugeot usu

[/QUOTE] Bravo çok yerinde bir cevap .Ben skoda kullanıcısından açıkcası bunu beklerdim .objektif olmak gerekli
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti veyselkaraca » 16 Şub 2008, 15:26

bence bir vw veya audi ile kıyaslayamayız her nekadar skodam olsada gerçeği inkar etmemeliyiz

veyselkaraca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sılver_exelance » 16 Şub 2008, 15:32

Thumbs%20UpClap
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 16 Şub 2008, 17:03

[quote="veyselkaraca"]

bence bir vw veya audi ile kıyaslayamayız her nekadar skodam olsada gerçeği inkar etmemeliyiz

[/QUOTE]

Tabii ki bir Fabia yı bi Audi A4 ile kıyaslayamayız. Ancak Octavia, rahatlıkla A4 ile kıyaslanabilir.... Autoshow dergisinin 2005/43 nolu sayısında yayımlanan testte:

Audi A4 2.0 TDI

VW Jetta 2.0 TDI

Skoda Octavia 2.0 TDI

Volvo S40 2.0D

Modelleri karşılaştırılmış, Octavia 1. olmuştu...

Dikkat ederseniz üç otomobilde de 2.0 TDI 140hp motor bulllunuyor...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 16 Şub 2008, 17:12

skoda gayet kaliteli, dayanıklı. ama kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda almazsanız kötü olur.

ben arabamdan pek memnunum diyemem. Küçük... En pahalı fabia ama memnun değilim. Olmuyor anlaşamıyoruz kendisiyle. burda arabayı kötülemek yanlış olur, zorla kendi gelmedi ya.

ayrıca emsallerinin çok çok da üstünde sağlamlık ve kaliteli malzeme veriyor. motoruda oldukça ekonomik. ama bana göre değil.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti loveskoda » 16 Şub 2008, 17:16

[quote="hakanerdogan"]skoda gayet kaliteli, dayanıklı. ama kendi ihtiyaçlarınız doğrultusunda almazsanız kötü olur.

ben arabamdan pek memnunum diyemem. Küçük... En pahalı fabia ama memnun değilim. Olmuyor anlaşamıyoruz kendisiyle. burda arabayı kötülemek yanlış olur, zorla kendi gelmedi ya.

ayrıca emsallerinin çok çok da üstünde sağlamlık ve kaliteli malzeme veriyor. motoruda oldukça ekonomik. ama bana göre değil.
[/QUOTE]

ClapClapClapClap

Yani herkes ihtiyaçlarına göre otomobil almalıLOL
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti OKTAVİACI » 16 Şub 2008, 22:57

fiatın 4*4 üde böle olurdu ztn
OKTAVİACI
CLASSIC
CLASSIC

İleti ayhani » 17 Şub 2008, 01:04

Anlaşılan bu geyik bu sitede bitmeyecek.
Valla arkadaşlar fabia'yı bilmem oma octavia sınıfının bence en  iyisi. Şunu anlatamıyoruz bir skoda alıcısı fiyat-performansa bakar. Tabiki diğer arabalar kalitesizmi?Hayır. Mesela bir corolla kalitesizmi katiyyen katiletiz değil ama, 34500 ytl'ye(Class) aldığınız arabanın arka camını kriko ile açmak hoşunuza gidiyorsa gider onu alırsınız. 34500 ytl verdiğiniz corollanın yök ön panjurunun krom kaplı olmaması, kapı kolları ve yan aynaların gövde rengi olmayan basit bir plastik olması,8 hoparlör yerine 4 hoparlör olması sizi rahatsız etmiyorsa gidip corolla alabilirsiniz.
Ama  bir octi ambiante kullanıcısı olarak ben almadım..
32000 ytl'ye aşağıdaki resimde görülen octinin aynısını 34500 ytl'lik corolladan çok daha donanımlı olarak satın aldım.

Şunu anlatamadık. Evet diğer markalarda kaliteli ama, fiyat/performans değerlendirmesi yapın arkadaşlar.
Hadi biz bişey bilmiyoruz fanatiklik yapıyoruz, bu işin uzmanlarıdamı birşey bilmiyor. Aşağıda bir sürü link verdim hepsi ciddi kuruluşlar. Özellikle örnek-1'de verdiğim linki bir tıklayın adamlar octiyi ciddi ciddi passat ile karşılaştırmışlar ve özellikle fiyatlara dikkat edin. Ha diyeceksiniz octi passat kadar iyimi? Bencede değildir(Passatın içine binmedim ama dış görünüş olarak passat daha yakışıklı geliyor).

Lütfen birşeyi savunurken yererken bilgi ve belge sunun. Octi için ben hodri meydan diyorum karşılaştıralım fiyat/performans olarak.
Arkadaşın biri laguna ile octiyi sürekli karşılaştırıyordu. Bende aşağıdaki naçizane incelememi sunuyorum. Dileyen 32000 ytl'ye gider octi ambiante alır dileyen 8000 ytl daha fazla verip laguna alır. Niye çünkü laguna daha kaliteli parçası ucuz(Çünkü peşin verdik zatenLOL) vs vs.
Nokta..............................................

Daha önce bir başlıkta octi hakkında yazdıklarım:

Bence fiyat/performans değerlendirmesi bir yapın.

Örneğin aynı paraya hangi araba hangi donanımı sunuyor hangi kaliteyi sunuyor bir inceleyin.

Octi yabancı forumlarda bile kendisinin bir üst sınıfı arabalarla karşılaştırılır. Bir üst sınıfla karışlaştırılması bile octi için iyi bir özelliktir.

Baha daha önce incelemeleri yayınlamıştım.

Ezebere konuşmuyoruz, ezber bozuyoruz

Örnek-1 Aşağıdaki linkte yeni passatla karşılaştırılmış lütfen fiyatlarına dikkat edin iki arabanında.

Örnek-2 Kendi sınıfındakilerle karşılaştırma testi

Örnek-3 Bilen bilir youtube'da bir video vardı octiyi yeni ford mondeo ile karşılaştırıyorlardı.

Ben burada octinin, passattan yada yeni mondeodan daha iyi olduğunu iddia  etmiyorum.

Yalnız octi konusunda ezberden konuşmadığımızı fanatiklik yapmadığımızı octiyi kötüleyenlerin aslında ezbe
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Modifiye

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir