hiç onu böyle görmediniz degil mi?

Otomobillerin performans ve görsel modifiyesine ilişkin konular.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

hiç onu böyle görmediniz degil mi?

İleti loveskoda » 17 Şub 2008, 01:18

[quote="ayhani"] Anlaşılan bu geyik bu sitede bitmeyecek.
Valla arkadaşlar fabia'yı bilmem oma octavia sınıfının bence en  iyisi. Şunu anlatamıyoruz bir skoda alıcısı fiyat-performansa bakar. Tabiki diğer arabalar kalitesizmi hayır. Mesela bir corolla kalitesizmi katiyyen ama 34500 ytl'ye(Class) aldığınız arabanın arka camını kriko ile açmak hoşunuza gidiyorsa gider onu alırsınız. 34500 ytl verdiğiniz corollanın yök ön panjurunun krom kaplı olmaması, kapı kolları ve yan aynaların gövde rengi olmayan basit bir plastik olması,8 hoparlör yerine 4 hoparlör olması sizi rahatsız etmiyorsa gidip corolla alabilirsiniz.
Ama ben bir octi ambiante kullanıcısı olarak ben almadım..
32000 ytl'ye aşağıdaki resimde görülen octinin aynısını 34500 ytl'lik corolladan çok daha donanımlı olarak satın aldım.

Şunu anlatamadık. Evet diğer markalarda kaliteli ama fiyat/performans değerlendirmesi yapın arkadaşlar.
Hadi biz bişey bilmiyoruz fanatiklik yapıyoruz, bu işin uzmanlarıdamı birşey bilmiyor. Aşağıda bir sürü link verdim hepsi ciddi kuruluşlar. Özellikle örnek-1'de verdiğim linki bir tıklayın adamlar octiyi ciddi ciddi passat ile karşılaştırmışlar ve özellikle fiyatlara dikkat edin. Ha diyeceksiniz octi passat kadar iyimi? Bencede değildir(Passatın içine binmedim ama dış görünüş olarak passat daha yakışıklı geliyor).

Lütfen birşeyi savunurken yererken bilgi ve belge sunun. Octi için ben hodri meydan diyorum karşılaştıralım fiyat/performans olarak.
Arkadaşın biri laguna ile octiyi sürekli karşılaştırıyordu. Bende aşağıdaki naçizane incelememi sunuyorum. Dileyen 32000 ytl'ye gider octi ambiante alır dileyen 8000 ytl daha fazla verip laguna alır. Niye çünkü laguna daha kaliteli parçası ucuz(Çünkü peşin verdik zatenLOL) vs vs.
Nokta..............................................

Daha önce bir başlıkta octi hakkında yazdıklarım:

Bence fiyat/performans değerlendirmesi bir yapın.

Örneğin aynı paraya hangi araba hangi donanımı sunuyor hangi kaliteyi sunuyor bir inceleyin.

Octi yabancı forumlarda bile kendisinin bir üst sınıfı arabalarla karşılaştırılır. Bir üst sınıfla karışlaştırılması bile octi için iyi bir özelliktir.

Baha daha önce incelemeleri yayınlamıştım.

Ezebere konuşmuyoruz, ezber bozuyoruz

Örnek-1 Aşağıdaki linkte yeni passatla karşılaştırılmış lütfen fiyatlarına dikkat edin iki arabanında.

Örnek-2 Kendi sınıfındakilerle karşılaştırma testi

Örnek-3 Bilen bilir youtube'da bir video vardı octiyi yeni ford mondeo ile karşılaştırıyorlardı.

Ben burada octinin, passattan yada yeni mondeodan daha iyi olduğunu iddia  etmiyorum.

Yalnız octi konusunda ezberden konuşmadığımızı fanatiklik yapmadığımızı octiyi kötüleyenlerin aslında ezbere konuştu

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhani » 17 Şub 2008, 01:20

Eeeee meslek öğretmenlik olunca olacak o kadar.Big%20smile
Bugün kendimi pek mütevazi gördüm canım LOL
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mygokhan » 17 Şub 2008, 14:35

hocam valla güzel anlatmışsınız  :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP