lastikleri nasıl parlatırım

Otomobillerin performans ve görsel modifiyesine ilişkin konular.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lastikleri nasıl parlatırım

İleti irfant » 05 Mar 2008, 16:51

[quote="PİCK-UP"]
lastige kesinlikle arap sabunu , kola , bira , şekerli su ve bunlar gibi türk  mucitlerinin icat ettigi şeyleri lastiklerinize sürüpde ömrünü kısaltmayın..
[/QUOTE]

Aynen....

Kıymayın lastiklerinize, bunlar çatlatıyor lastiği. Hele arap sabunu...

Oto yıkamacılarda bu işe uygun sıvılar var. 2 YTL'ye doldurdum şişeme. Aylarca yeter...

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti octaviaA5adana » 11 Mar 2008, 14:37

arkadaşlar oto malzmeleri satan yerlerde sharp diye bir ürün var aslında konsol parlatmakta kullanılıyor. şişesi 5 ytl ve 6 ay kadar gidiyor. kolayı bence için, arap sabununuda hanımlara verin bence. arç yıkanıp kurulandıktan sonra süngerle uygulayın, çamura girmediğiniz sürece 5 gün parlasın lastikler
octaviaA5adana
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetunal48 » 11 Mar 2008, 19:49

arkadaş ben bugün 2.5 lt cola turka aldım açtım ağzını ve süngerle sürdüm gerçekten simsiyah ama sonu nolur onu bilmiyorum.internetten siparişide bıraktım yok  dediler.
mehmetunal48
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 12 Mar 2008, 16:32

[quote="mehmetunal48"]arkadaş ben bugün 2.5 lt cola turka aldım açtım ağzını ve süngerle sürdüm gerçekten simsiyah ama sonu nolur onu bilmiyorum.internetten siparişide bıraktım yok  dediler.[/QUOTE]

iyi yapmışınsın kardeşim.. lastikler senin lastiklerin. ben şahsen o kadar para verip aldıgım. lastiklerimi nasıl daha  uzun kullanabilirim die düşünürken sizlerin böyle yapmanız beni çook ama çook grurlandırıyor. Disapprove

Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti Misafir » 12 Mar 2008, 17:06

ben badem yağı kullanıyorum tavsiye ederim hem tamponlara hemde lastiklere sürüyorum jantlarada pasta
Misafir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erdinc » 13 Mar 2008, 01:03

[quote="]ben badem yağı kullanıyorum tavsiye ederim hem tamponlara hemde lastiklere sürüyorum jantlarada pasta[/QUOTE"]

aynen katılıyorum aksesuarcıda lastik için parlatıcı sorduğumda abi bu bademyağlı dedi,badem yagı deri-vinil bu tarz şeylerde hem besleyicidir hem de parlatıcı,eğer bulamazsanız jantpak ın lastik parlatıcısı 8 ytl,aksesuarcılarda 5 ytl ye de farklı markalar var hiç gidip de arapsabunu sürmeyin akıl karı değil ben bundan sonra sürmeyecem,o kola denen zıkkımı da içmeyecem tekere sürüdğümüz şeyi içioz allah bilir midemizi napıyo meretLOL
erdinc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erdinc » 15 Mar 2008, 22:33

Arkadaşlar bugün aksesuarcıdan lastik için besleyici-parlatıcı özelliği olan bir ürün aldım.3 farklı ürün çıkardı bunlardan bir tanesi bakım sütü ikincisi sprey parlatıcı üçüncüsü ise bnm almış olduğum badem yağlı ve silikonlu besleyici parlatıcı;bunun artısı lastiğin toz vb şeylere girsende üzerinde kalıcı olma özelliğini kolay kolay yitirmemesiymiş,süt böle değil dedi o tozdan falan etkilenir dedi,aşağıda resminide veriyorum bebek yağı gibi bişey arabayı yıkadıktan sonra süngere döküp yada spreyle sıkıp lastiğin üstünden geç yeter pırıl pırıl olur ayrıca çatlamaları falan da önler dedi bakalım allah izin verirse yarın deneyecem.günahı 5 ytl cik...

erdinc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti erdinc » 18 Mar 2008, 01:53

[quote="erdinc"]Arkadaşlar bugün aksesuarcıdan lastik için besleyici-parlatıcı özelliği olan bir ürün aldım.3 farklı ürün çıkardı bunlardan bir tanesi bakım sütü ikincisi sprey parlatıcı üçüncüsü ise bnm almış olduğum badem yağlı ve silikonlu besleyici parlatıcı;bunun artısı lastiğin toz vb şeylere girsende üzerinde kalıcı olma özelliğini kolay kolay yitirmemesiymiş,süt böle değil dedi o tozdan falan etkilenir dedi,aşağıda resminide veriyorum bebek yağı gibi bişey arabayı yıkadıktan sonra süngere döküp yada spreyle sıkıp lastiğin üstünden geç yeter pırıl pırıl olur ayrıca çatlamaları falan da önler dedi bakalım allah izin verirse yarın deneyecem.günahı 5 ytl cik...

[/QUOTE]

evet dün denedim ve sonucu burda veriyorum umduğumdan çok daha güzel bişeymiş,aracı yıkadıktan sonra süngere düküp dört lastiğin üzerinden de geçtim aradan 2 gün geçti 100 km yol yaptım bugün arabadan inince baktım aynı parlaklığı ile duruyor,herkese badem yağlı bu parlatıcıyı öneriyorum....

erdinc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti FabiaComfort » 17 Şub 2009, 03:29

Hem lastik hem de konsol için en zararsız olanı vazelin hem yumuşatıp çatlamayı önler hem de parlatırWink
FabiaComfort
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 17 Şub 2009, 12:52

[quote="FabiaComfort"]Hem lastik hem de konsol için en zararsız olanı vazelin hem yumuşatıp çatlamayı önler hem de parlatırWink
[/QUOTE]

yine mi vazelin? :D herseye iyi be kardes:)))
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti süleyman » 09 May 2009, 00:18

walla arkadaşlar ben kendim formül hazırladım sizlere açıklıyım bende bi küçük fısfıs wardı bunun içine 4 tane şeker attım yarısını suyla doldurdum. daha sonra diğer yarısına ise kola kattım süper parlatıyor lastikleri arap sabunu lastikleri herne kadar iyi parlatsada çatlatıyor bu formül gzelbi formül
süleyman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 09 May 2009, 18:07

sonax ın lastik köpüğünü kullanıyorum. alında görün hepsi burada da war. hiç uğraşmayın arab sabunu ıwır zıwırla
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti irfant » 09 May 2009, 19:01

Arap sabunu lastiği çatlatır, kola ya da şekerli sular karınca istilası yapabilir. Zaten lastik parlatma sıvıları pahalı değil, epey de uzun ömürlü. 10 TL verip uzun uzun kullanlacak ürünler var, tabi ki meraklısına, yoksa isteyen istediğini sürer...

Formula 1 markasının lastik parlatıcı fısfısı gayet iyiydi, aksesuarcı ya da benzin istasyonlarında bulunan bir ürün, sarı renkli şişesi. Yine Sonax ya da TW'nin de ürünleri kolayca bulunabilir.

İnternetten alım yapanlara Meguiars Endurance High Gloss öneririm. 1 yıldır kullanıyorum, her hafta sürerim, daha çeyreğine gelmedi şişesi, lastikler simsiyah bununla, toz da tutmuyor...

Bu da benden birkaç kare...

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 09 May 2009, 19:11

Arexons 'un köpüğü var bende..Tavsiye ederim..Ama İrfan abinin dediğini bende öneririm..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti irfant » 09 May 2009, 19:48

[quote="mygokhan"]Arexons 'un köpüğü var bende..Tavsiye ederim..Ama İrfan abinin dediğini bende öneririm.. [/QUOTE]

Köpük de iyidir ama kalıcı değil sanki, ama jel kıvamındakiler haftalarca siyah tutuyor lastiği, hem besliyor, hem UV koruması var, yanakları çatlamıyor Wink
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 09 May 2009, 22:58

[quote="irfant"][quote="mygokhan"]Arexons 'un köpüğü var bende..Tavsiye ederim..Ama İrfan abinin dediğini bende öneririm.. [/QUOTE]

Köpük de iyidir ama kalıcı değil sanki, ama jel kıvamındakiler haftalarca siyah tutuyor lastiği, hem besliyor, hem UV koruması var, yanakları çatlamıyor Wink
[/QUOTE]

Bizde meguiar's vardıda biz mi kullanmadık LOL
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

Önceki

Modifiye

Kimler çevrimiçi