Felicia için bilen var mı????

Otomobillerin performans ve görsel modifiyesine ilişkin konular.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Felicia için bilen var mı????

İleti tayel » 19 May 2008, 00:54

Arkadaşlar felicia nın yumuşak olan amortisörlerini daha sert bi amortisörle değiştirmek istiyorum. hatta 30mm de alçaltmayı planlıyorum. bu uygulama için yay bulabilirmiyim? ve hangi marka amortisiör tavsiye edersiniz? böle bir uygulama yapan varmı? selamlar

tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sılver_exelance » 19 May 2008, 00:58

satmıyomuydunuz aracı ?
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 19 May 2008, 00:58

golf ve poloların spor amortisörleri feliye uyuyor diye biliyorum ama tam emin değilim bi araştır yinede sen...
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti tayel » 19 May 2008, 01:00

kardeş yaza kadar beklicem. şuan için çok acil değil. olmazsa biraz modifiye yapacam
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sılver_exelance » 19 May 2008, 01:06

iyi kolay gelsin Thumbs%20Up
sılver_exelance
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 19 May 2008, 01:09

sana tavsiyem oksijen kaynagı ile aynı amartisorleri ısıtarak dusurttur daha mantıklı bozmadan esit olçulerr ile meselametre ile lastıgın altından yukarıya doğru çamurlugun ağzına dogru atıyorum 70 cm yaptır ısınarak amartısor arabanın ağırlıgından asagıya doğru iner yanlış anlamayın sanayi mantıgıdır kafanıza nasıl yatarsa
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti tayel » 19 May 2008, 01:10

[quote="by wodoo"] golf ve poloların spor amortisörleri feliye uyuyor diye biliyorum ama tam emin değilim bi araştır yinede sen... [/QUOTE]
peki spor amortisör yeyerli mi yoksa yay uygulamasıda gerekir mi?
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 19 May 2008, 01:12

[quote="tayel"][quote="by wodoo"] golf ve poloların spor amortisörleri feliye uyuyor diye biliyorum ama tam emin değilim bi araştır yinede sen... [/QUOTE]
peki spor amortisör yeyerli mi yoksa yay uygulamasıda gerekir mi?
[/QUOTE]

helezonda lazım (eğer spor istiyosan)
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti tayel » 19 May 2008, 01:12

[quote="34 SCU 59"]sana tavsiyem oksijen kaynagı ile aynı amartisorleri ısıtarak dusurttur daha mantıklı bozmadan esit olçulerr ile meselametre ile lastıgın altından yukarıya doğru çamurlugun ağzına dogru atıyorum 70 cm yaptır ısınarak amartısor arabanın ağırlıgından asagıya doğru iner yanlış anlamayın sanayi mantıgıdır kafanıza nasıl yatarsa [/QUOTE]
bu işlem amortisörlerde sertleşme meydana getirecek mi?
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 19 May 2008, 01:15

[quote="tayel"][quote="34 SCU 59"]sana tavsiyem oksijen kaynagı ile aynı amartisorleri ısıtarak dusurttur daha mantıklı bozmadan esit olçulerr ile meselametre ile lastıgın altından yukarıya doğru çamurlugun ağzına dogru atıyorum 70 cm yaptır ısınarak amartısor arabanın ağırlıgından asagıya doğru iner yanlış anlamayın sanayi mantıgıdır kafanıza nasıl yatarsa [/QUOTE]
[/QUOTE]

tabiki amartısorlerin aralıkları atıyorum 5 cm ise mantılı olarak 3 cmye düşecek ve aynı ozel alınmıs yay gibi çekirge gibi zıplaya zıplaya gideceksin :))
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tayel » 19 May 2008, 01:22

[quote="34 SCU 59"][quote="tayel"][quote="34 SCU 59"]sana tavsiyem oksijen kaynagı ile aynı amartisorleri ısıtarak dusurttur daha mantıklı bozmadan esit olçulerr ile meselametre ile lastıgın altından yukarıya doğru çamurlugun ağzına dogru atıyorum 70 cm yaptır ısınarak amartısor arabanın ağırlıgından asagıya doğru iner yanlış anlamayın sanayi mantıgıdır kafanıza nasıl yatarsa [/QUOTE]
[/QUOTE]

tabiki amartısorlerin aralıkları atıyorum 5 cm ise mantılı olarak 3 cmye düşecek ve aynı ozel alınmıs yay gibi çekirge gibi zıplaya zıplaya gideceksin :))
[/QUOTE]
amann usta çok çekirge gibi olmasında :))) .  malum favo ve feli lerin amortisörleri yumuşak olduğu için virajlarda baya yatıyo. amacım bunu ortadan kaldırmak.
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 19 May 2008, 01:24

[quote="tayel"][quote="34 SCU 59"][quote="tayel"][quote="34 SCU 59"]sana tavsiyem oksijen kaynagı ile aynı amartisorleri ısıtarak dusurttur daha mantıklı bozmadan esit olçulerr ile meselametre ile lastıgın altından yukarıya doğru çamurlugun ağzına dogru atıyorum 70 cm yaptır ısınarak amartısor arabanın ağırlıgından asagıya doğru iner yanlış anlamayın sanayi mantıgıdır kafanıza nasıl yatarsa [/QUOTE]
[/QUOTE]

[/QUOTE]
amann usta çok çekirge gibi olmasında :))) .  malum favo ve feli lerin amortisörleri yumuşak olduğu için virajlarda baya yatıyo. amacım bunu ortadan kaldırmak.
[/QUOTE]

emin olabilirsin sanayı mantıgıdır...
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tayel » 19 May 2008, 01:25

[quote="34 SCU 59"][quote="tayel"][quote="34 SCU 59"][quote="tayel"][quote="34 SCU 59"]sana tavsiyem oksijen kaynagı ile aynı amartisorleri ısıtarak dusurttur daha mantıklı bozmadan esit olçulerr ile meselametre ile lastıgın altından yukarıya doğru çamurlugun ağzına dogru atıyorum 70 cm yaptır ısınarak amartısor arabanın ağırlıgından asagıya doğru iner yanlış anlamayın sanayi mantıgıdır kafanıza nasıl yatarsa [/QUOTE]
[/QUOTE]

[/QUOTE]
[/QUOTE]

emin olabilirsin sanayı mantıgıdır...
[/QUOTE]
teşekkürler
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 19 May 2008, 01:27

[quote="by wodoo"] golf ve poloların spor amortisörleri feliye uyuyor diye biliyorum ama tam emin değilim bi araştır yinede sen... [/QUOTE] formana da uyarmı
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 34SCU59 » 19 May 2008, 01:28

[quote="weyis"][quote="by wodoo"] golf ve poloların spor amortisörleri feliye uyuyor diye biliyorum ama tam emin değilim bi araştır yinede sen... [/QUOTE] formana da uyarmı[/QUOTE]

sana yok sen istanbula gel hosgeldin yapacaz sana
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti by wodoo » 19 May 2008, 01:29

[quote="weyis"][quote="by wodoo"] golf ve poloların spor amortisörleri feliye uyuyor diye biliyorum ama tam emin değilim bi araştır yinede sen... [/QUOTE] formana da uyarmı[/QUOTE]

uymaz abi uysa ilk ben taktırrım zaten Big%20smile
ama bi ara lada samaralarınki uyuyomuş diye birisi söylemişti burda eski konularda var...
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

İleti BlueVRS » 19 May 2008, 14:44

Yay ve amortisörlerin ölçü olarak uyumlu olması şart,eğer sert spor Koni gibi bir marka amortisör alacak olursanız,ve bu amortisörler normal amortisörler gibi aynı yüsekliteki yaylarla çalışıyorsa yayları kesmek kısa sürede amortisörlerin deforme olmasına ve araca takıldıktan sonra gerekli performansı verememesine neden olur,arkadaşım fabia ya koni taktırdı çok memnun aracın viraj da yol hakimiyeti 10 numara oldu..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 19 May 2008, 14:49

Yaptırdığı yer oktaykan web sitesi:

Fabia için 4 yay 4 amortisör montaj dahil 1.500 ytl tutmuş..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Modifiye

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir