Favo modifiye

Otomobillerin performans ve görsel modifiyesine ilişkin konular.
Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Favo modifiye

İleti alwaysloser » 12 Tem 2007, 21:01

modifiyeyi bıraktım egzoz taksan yada film çektirsen bile ruhsata işletirsin bildiğim kadarıyla

www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti cool akrep » 12 Tem 2007, 21:45

Bir okuyun sizin için alıntıladım araca cam filmi ile ilgili;

Konuya başlık bulamadım, ne diyeceğimi nerden, nasıl, ne şekilde başlayacağımı da bilemiyorum ama kendimi zorlayayım...

18 Şubat Cuma gecesi saat 22:30 sıralarında çankayadan bahçelievlerde bulunan evime doğru giderken, inönü caddesinde bir aracı sollamak istedim, bir anda hızını artırdı geçmeme izin vermedi, ben solda olduğum ve 7. caddeye dönmem gerektiği için geçip dönmeyi düşünüyordum, malesef sağa geçmeme izin vermedi o şekilde tunele girdik, ben benzini genelde shellden alıyorum ve arabada benzin de kalmamıştı, bu vesile ile benzin alıp öyle dönerim dedim, benzin aldım ve mesa kavşağından dönmeyi düşündüm, hem cuma günleri orada yarışlar oluyor diye duymuş ve merak etmiştim, izlemek istedim... Mesayı geçtim bir sonraki ışıklardan Ankara istikametine döndüm ve devam ettim... Mesa plaza önünde (Eskişehir yolu 17. KM) trafik önümdeki bir kaç aracı tesadüfen durduruyordu ama durmayıp kaçtılar, ben de herhangi bir suçum olmadığı düşüncesi ile hemen durdum. (olsa da dururdum) Ehliyetime ruhsatıma el koydular, araçda cam filmi olduğu için (ki onu da bana sordular) aracı bağladılar, parka çekeceklerini söylediler bana 92.4 ytl. ceza yazdılar 30/1b maddesi gereğince!...

30/1B maddesi diyor ki:
Servis freni ve ışık donanımları dışında diğer eksiklikleri bulunan araçlarla, görüşü engelleyecek veya araç içindekileri tehlikeye sokacak süs, aksesuar, eşya ve çıkıntıları olan veya çevredekileri rahatsız edecek şekilde duman ve gürültü çıkaran araçları kullanmak.

İhtar edilir. Tekrarı halinde,

Sürücülere: 92.400.000 Para cezası + araç men edilir. (bağlanır, parka çekilir.)

Ben daha önce hiç ihtar almamıştım, açıkcası tesadüfi bir durumdu, büyük şanssızlıktı... Binlerce araç içinden o geceki yem bendim... İyi niyetimin kurbanı oldum, diğerleri gibi basıp gitmedim... Ceza kesildi, filmler sticker söküldü, araç parka çekildi, ceza puanı işlendi, 12 saat kafa meşgul edildi ve beni saatlerce uğraştırdılar, hayatımın en kötü günlerinden biriydi 19 şubat cumartesi sabah 07:00 - 15:00 arası... Resmen eziyet, işkence...

(Bence aracınızı parka çektirmeyin, cam filmi kulanmayın, yasak olan hiç birşeyi aracınıza takmayın, kurallara uyun, cuma geceleri eskişehir yoluna çıkmayın, yapılacak birşey daha var ama onu da siz düşünün, burada söylemem doğru olmaz... Kendiniz için yapacağınız son şey de İBRET açısından 5 dakikanızı ayırıp aşağıdaki metni okumanız olacaktır.)

...Empati kurarak düşünün... Size sabah 7:00de gel, en geç 7:30da aracı alırsın diyorlar, saat 7de gidip 15:00de çıkabiliyorsunuz. Bu 8 saatlik zaman zarfında ise; 2 saat kadar yol gözlüyorsunuz soğukta (çünkü memur özel bir işinden dolayı gelmemiş oluyor.) 2 saat sonra birisi geliyor merakla yanına gidiyorsunuz, o size 2 saat daha beklemeniz gerektiğini söylüyor, neyse insaf edip 1.5 saat sonra sizi çağırıyor yanına gittiğinizde araç nerede kaza yaptı diye soruyor, ne kazası? diye cevap veriyorsunuz, ben kaza işlerine bakıyorum, sizin sorununuz ne diye soruyor, aracım çekildi diyorsunuz ve görevli arkadaşın yine özel bir işinden dolayı öğlenden sonra geleceğini söylüyor, siz 1 saat daha bekliyorsunuz, sonunda merakla beklediğiniz memur geliyor. Memur aracın pazartesiye kadar parkta kalması, pazartesi aracın muayeneye girmesi gerektiğini söylüyor. (aracın muayenesi 2006 ortalarına kadar var ve parkta kaldığı her gün park ücreti iki katına çıkıyor.) Herneyse bu defa plakaları söküp getirmeniz isteniyor (bu arada aracın bulunduğu yer ile bölge trafik arasında tahminen 4-5km mesafe var ve çok ters bir yerde, bölünmüş yol, taksiyle gitmek isterseniz yol 8-9 kmye çıkıyor, şaşmazdan dönmek gerekiyor ve taksi ile aracın bulunduğu yerden bögle trafiğe gidiş 17 milyon,
cool akrep
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 37skoda37 » 13 Tem 2007, 01:08

Bildiğim kadarıyla en açık tonlar serbest fakat maalesef polisler ona da takıyor
37skoda37
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Modifiye

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir