orjinal kolonları nedir

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

orjinal kolonları nedir

İleti destiny » 26 Arl 2008, 17:58

ses sistemleri skodada blaupunkt olmalı garantili cd arızası için servis blaupunkt yetkili servisine yönlendiriyor ayrıca 

destiny
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trgskağan » 06 Oca 2010, 03:44

trgskağan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trgskağan » 06 Oca 2010, 03:45

arkadaşlar fabiadaki hoparlörlerin arkası bu marka göremedim ben
trgskağan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murat11h1 » 25 Oca 2010, 19:54

Arakadaşlar yapmayın ses sitemiyle uğraşmamış arakadaşlar benim aracımdada olan hoparlörleri övmesin.Fabiadanın hoparlörü bu kadar işte.Sesin yüksekliği değil temizliği önemlidir. Kimse yoğurdum ekşi demiyo.Biraz gerçekçi olalım lütfen.
Yakında kapıdakileri değiştireceğim 17cm lik pioneer idare eder bakalım.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti tezerozen » 25 Oca 2010, 20:31

[quote="hetepe"]Skodalarda orijinal kolonlarda marka bulunmamakla beraber blaupunk üretimidir.Sadece vw grup otoları için üretildiğinden marka basmazlar.Sadece arabanın marka veya logosunu görebilirsiniz.Bununla beraber güç değerlerini de göremezsiniz.Orijinal ms-402, 502, 401 ve symphony cihazlarıyla mükemmel ses verirler.Sonradan takılan hiçbir marka cd veya kasetçalarla orijinalde olan sesi alamazsınız.Dikiz aynası kapağında bulunan tweeterler ise 1.sınıf sargılı cinstendir.(Piyasada bulunan 2ytl lik ve sadece cızırtı verenlerden değildir.) Bu tweeter ler başka marka cd veya kasetçalarda yüksek seste hemen yanar.O kadar hassastır.Sonuçta orijinal sisteminizi değiştirmeye karar verdiğinizde iyi düşünün.[/QUOTE]

Aracıma tamda cd çalar takmayı düşünüyordum kafam iyce karıştı.Octaviasına cd çalar takan varmıdır acaba.Bilgilendirme yapacaklar olursa sevinirim.Ses kalitesi azıcık düşssse sorun olmazda tweterlar yanarsa çok üzülürüm...
2001 Octavia Elegance Combi
tezerozen
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 26 Oca 2010, 10:58

Cd çalar takarsınız ama ne kadar gider bilinmez.Belki 5 yıl, belki 5 gün...
Orjinal kaset ve cd çaların çıkışı 4*17W;  herhangi bir pioneer, kenwood veya sony nin çıkışı 4*45W dan başlar 4*55 e kadar gider.Değiştirecekseniz, tüm hoparlörleri de hem cd çalara, hem de birbirine uyumlu değerlerde seçin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti tezerozen » 26 Oca 2010, 15:50

[quote="hetepe"]Cd çalar takarsınız ama ne kadar gider bilinmez.Belki 5 yıl, belki 5 gün...
Orjinal kaset ve cd çaların çıkışı 4*17W;  herhangi bir pioneer,
kenwood veya sony nin çıkışı 4*45W dan başlar 4*55 e kadar
gider.Değiştirecekseniz, tüm hoparlörleri de hem cd çalara, hem de
birbirine uyumlu değerlerde seçin.
[/QUOTE]

yorumunuz için teşekkürler.Bu durumda en mantıklı çözüm sanırım blaupunkt cd changer olucak ama onuda hem bulması zor hemde maliyetli sanırım...
tezerozen
CLASSIC
CLASSIC

İleti ufuk05 » 26 Oca 2010, 16:13

fabianın orjinal tweterlarını pionner anfiye besledim bişi olmadı.Ayarlarını duzgun yaparsan bişi olmaz

ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tezerozen » 26 Oca 2010, 16:27

[quote="ufuk05"]

fabianın orjinal tweterlarını pionner anfiye besledim bişi olmadı.Ayarlarını duzgun yaparsan bişi olmaz

[/QUOTE]

Düzgün ayarlar derken neyi kastettiniz .Ekolayzır mı yoksa bağlantı ayarlarınımı...
tezerozen
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 26 Oca 2010, 17:38

[quote="hetepe"]Skodalarda orijinal kolonlarda marka bulunmamakla beraber blaupunk üretimidir.Sadece vw grup otoları için üretildiğinden marka basmazlar.Sadece arabanın marka veya logosunu görebilirsiniz.Bununla beraber güç değerlerini de göremezsiniz.Orijinal ms-402, 502, 401 ve symphony cihazlarıyla mükemmel ses verirler.Sonradan takılan hiçbir marka cd veya kasetçalarla orijinalde olan sesi alamazsınız.Dikiz aynası kapağında bulunan tweeterler ise 1.sınıf sargılı cinstendir.(Piyasada bulunan 2ytl lik ve sadece cızırtı verenlerden değildir.) Bu tweeter ler başka marka cd veya kasetçalarda yüksek seste hemen yanar.O kadar hassastır.Sonuçta orijinal sisteminizi değiştirmeye karar verdiğinizde iyi düşünün.[/QUOTE]
güzel bir bilgilendirme olmuş arkadaşım teşekkürler paylaşım için Clap
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti mygokhan » 26 Oca 2010, 17:52

Engin bey güzel bilgiler teşekkürler..

Peki Bizim roominin teybi ile BOSE (sanırım 2 ohm) hoparlörle beslenirse ses kalitesinde kayda değer değişme olur mu?

Yada BOSE marka hoparlör ne olursa olsun tak farkı alırsın diyebilirmisin?

Yine kendi parçalarımın arasında gelen BOSE amfi bağlanırsa ses kalitesi daha iyi olur mu?

Bu adamlar bu AMP'inin çıkışlarını tespit edebilirler mi ? Üzerinden bulunan soketlerde 11 tane uç görünüyor. Bordun ucundan hangi uç olduğunuda okuyamıyorum.Muhtemelen bordun üzerinde soketin altında yakıyordur.
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti hetepe » 26 Oca 2010, 18:01

Hoparlörünüz 2 ohm ise cd çalarınızın çıkışı zorlanabilir, yani az direnç gösteren hoparlörler cd çalar çıkışına kısa devre yapmış gibi etki edebilir.Ama kısa süre için bağlanıp, ses denenebilir.Kayda değer ses farkı olur, bunu duyarsınız yani.BOSE için değil, tüm markalar için diyebileceğim fark sadece empedans ve güç değerleri için olabilir.Bu hoparlörleri kendi markası olan anfiyle beslemek tabii ki daha verimli bir sonuç çıkarır.Roomi'nin cd çalarının anfi çıkışlarını bilmeyen bulamaz, arka soket görüntüsünü gönderebilirseniz, hangi tip soket olduğunu ve pinout diagramını bularak uygun uçları ayrılabilir.
Eğer soket tipi bizim fabialardan ise mini iso denilen tiptendir ve piyasada sarı renkte  hazır bağlantılı olarak satılıyor.Ucuz birşey.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti ufuk05 » 26 Oca 2010, 19:23

[quote="tezerozen"] [quote="ufuk05"]

[/QUOTE]

Düzgün ayarlar derken neyi kastettiniz .Ekolayzır mı yoksa bağlantı ayarlarınımı...
[/QUOTE] anfi ve teyib uzerinden tiz ayarını yaptıktan sonra tweteri zorladığınız anca kulağınızı dayarsanız anlarsınız.Koltuğa oturup muzik dinlerken anlaşılmaz.Ayarları yaptıktan sonra kulağınızı twetıra daya seste bozulma varsa tizleri kıs sorun olmaz.Buşekilde 2 tl lik tweterı 2 sene anfiden besleyerek dinlemiştim yanma olmamıştı.Şuan on kapılarda pioneer ts-a172c modeli midbass var tweterları anfi beslemesine dayanmıyor diye çok kişiden duydum.1.5 sene oldu hiçbi sorun yok
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti vasiyet » 05 Şub 2010, 15:09

kolanların bir markası yok sadece skoda logosu var 
Kullanıcı avatarı
vasiyet
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ufuk Koksal
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia