Cd çalar arızası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Cd çalar arızası

İleti destiny » 26 Arl 2008, 15:33

arkadaşlar aracımın cd çalarında bulunan cd sanırım sıkıştı cd yi çıkarma butonuna bastığımda no cd yazısı ekranda beliriyor. Aracımın garantisi dolmadığından dolayı tamirat için yetkili servisi aradım cd çalar onarımını kendilerinin yapmadığını bunun için anadolu yakasında bulunan ses sistemi tamircisine yönlendirdiler ben avrupa yakasında oturuyorum mesafe nerdeyse git gel 100 km. diğer taraftanda acaba burada elektrikçiye bir baktırsammı diye düşünüyorum ama bildiğiniz gibi bu durumda aygıtın garanti dışı kalması sözkonusu acaba bu problem basit bir arızamı eğer kolaylıkla halledilirse o kadar yol gitmek istemiyorum bu arada bu konuda sizin de fikirleriniz benim için cok önemli yardımcı olursanız sevinirim 

destiny
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustisahin » 26 Arl 2008, 15:38

Bence bikaç gün bekle Arkadasım, çünkü 6 ay önce bendede aynı sey olmustu, CD sıkısmıstı cıkmıyodu, aynı CD yi dinlemek zorunda kalmıstım kısa bi süre, bikac gün icinde kendiliginden düzeldi, o günden beride hic problem yaratmadı bi daha,

mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti destiny » 26 Arl 2008, 15:46

fakat ben içeride kalan cd yide dinleyemiyorum cd sanırım bir yere takıldı ve sabit duruyor
destiny
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti goksu » 26 Arl 2008, 15:57

[quote="destiny"]arkadaşlar aracımın cd çalarında bulunan cd sanırım sıkıştı cd yi çıkarma butonuna bastığımda no cd yazısı ekranda beliriyor. Aracımın garantisi dolmadığından dolayı tamirat için yetkili servisi aradım cd çalar onarımını kendilerinin yapmadığını bunun için anadolu yakasında bulunan ses sistemi tamircisine yönlendirdiler ben avrupa yakasında oturuyorum mesafe nerdeyse git gel 100 km. diğer taraftanda acaba burada elektrikçiye bir baktırsammı diye düşünüyorum ama bildiğiniz gibi bu durumda aygıtın garanti dışı kalması sözkonusu acaba bu problem basit bir arızamı eğer kolaylıkla halledilirse o kadar yol gitmek istemiyorum bu arada bu konuda sizin de fikirleriniz benim için cok önemli yardımcı olursanız sevinirim [/QUOTE]
arac yil model ?
goksu
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 26 Arl 2008, 17:26

İnce lama tipli bir çubukla cd yi içeri ittirmeyi deneyin.Cd mekanizma terefından çekilirse çıkarma tuşuna basarak tekrar çıkarmayı deneyin.Başarılı olamazsanız mecburen cd çaların sökülmesi gerekir.Muhtemelen vidalı olmayan cd çalar , kağıt garanti bantı yoksa garantiden çıkmaz.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti destiny » 26 Arl 2008, 17:44

2008 fabia classic plus
destiny
Yeni Üye
Yeni Üye