Mp3 dinleyebilmek için Mini isofiş+kablo Basarısız

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Mp3 dinleyebilmek için Mini isofiş+kablo Basarısız

İleti mustisahin » 09 Şub 2009, 22:00

Merhaba Arkadaslar,

Haftasonu mini iso fişini+kablo bulmak için Irfan Hocanın söyledigi Karaköydeki Selanik pasajına gittim, tüm dukkanlara elimde iso fişinin fotosuyla bulmaya calıstım, fakat cok zor bulunan bir parcaymıs, o pasajda bulamadım, fakat onun karsı taraflarında pasajların arasında bi dukkanda sonunda buldum, fiyatıda gayet ucuza geldi, elinde 15-20 tane daha varmıs, mini iso fişi+kablo almak isteyen arkadaslar bu adresten alabilirler, aslında piyasada 35-40 tl imiş, burada 15 tl sadece, (bilgilerini vermek için sahibinden izin aldım) Celebi Elektronik, Erişteci sokak, Abed Han Girişi, No:15 Karaköy - Istanbul, Tel: 0 212 2434174,

www.celebi-parts.com technocelal@yahoo.co.uk

daha önce bu işi yapmıs arkadaslar, asagıda resimlerde görebilecekleri gibi, mini iso fişi ile kablonun baglantısı konusunda bana yardımcı olabilirlerse sevinirim.

kabloda, 3 adet renk var, beyaz, sarı, bakır tel(acık)

mini iso fişinde cok renk var, yesil, mavi,beyaz,sarı,kırmızıbeyaz, yesilbeyaz, gri, mavigri,

verilen kablo cift taraflı mp girişi için, kesip bir ucunu mini iso fişiyle bütünleştirmek gerekiyor.

mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 10 Şub 2009, 02:40

eee, yani?
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hakanerdogan » 10 Şub 2009, 02:47

ee si jak'ı kesip iso ile bağlantı kuracak gibi geliyor bana, ama burda mp3 playeri CD changer olarak tanıtacağımız için sanki o kabloya bir ara devre gerekiyordu gibisinden bir şey kaldı aklımda kim dedi hatırlamıyorumda, ben İ-pod girişi üzerinden konuşuyorum tabi, jak değil. resim olarak koyayım, Blaupunktun mini ISO kablosunda arada şöle bir şey, ama burda kablo bağlantılarını kullanıcı kendi yapacağı için onu ayarlayıpda yapıyor, ve oluyorsada bilmiyorum.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti mustisahin » 10 Şub 2009, 11:24

Arkadaslar,
malum hafta ici calısıyoruz, bu isler icin ancak aksam saatlerinde vakit bulabiliyoruz,

bu aksam planım, teybi söküp, montajı yapmak, olumlu olumsuz haber vericem,

teybi sökmek icin kendi sislerinden olmadığı icin, biraz zorlanacağım galiba,
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 10 Şub 2009, 12:54

kablo aramaya gerek yok zaten teybin arkasında var ama içi boş bağlantı yerlerine ayak uydurmak lazım sadece en azından benim kinde öyleydi evde vardı bağlantı şekli akşam eklerim. sadece ses olacağı için ayrı kutuya falan gerek yok ama teypdende ipod kontrolu yapmak isterseniz ihtiyanız olur
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti mustisahin » 10 Şub 2009, 13:04

Tesekkürler,
teybi sökmüsken, arkayada hat cekeyim, hoparlör baglayayım diyorum,

arka saga sola hangi renklerden veya hangi ayaklardan hat cekecegimide bildirirsen sevinirim,

birde teybi sökmekde zorlanacağım gibi gözüküyor, cünkü gecen iki ince delige metal uydurdum, fakat cd calar oldugu icin tutup cekecegim bi yer yok, kasetcalarda kaset gözüne sokup cekilebiliyor, sag sol cıtaları sökmeme gerek varmı?

fazla originalliginide bozmak istemiyorum,

mp3 icin cekecegim hat teybin altında kablo kalabalığını oldugunu düsündügüm icin baska yeremi ceksem diyorum, mesela el freni yanına veya kullük icine vs. görüslerinizi alabilirmiyim lütfen,
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tolga_kaan_ » 10 Şub 2009, 14:38

bu resimden yararlanabilirsiniz belki. Soket  giriş kısmındaki kablo renklerinden deneme yanılma ile bulunabilir.   siyah  gnd(-)   beyaz ve kahverengi  aux. ben de buna bakarak deneme yapacağım. daha kolay bi yöntem olursa yazın ben de ordan denerim :)
---

tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 10 Şub 2009, 17:15

çıkarmak için kullandığım metaller kendim yaptım bende hafif yukarı kaldırıp çekince kolab bir şekilde geliyor zaten

yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti mustisahin » 10 Şub 2009, 18:50

ok, tesekkürler, birazdan deneyecegim, sonucu bildiririm, umarım söke bilirim, peki arkaya hoparlör icin hat cekerken, teybin arkasından hangi cıkısı kullanıyoruz, tweeter cıkıslarından parallel mi cekiyoruz?
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti emre_tokay » 10 Şub 2009, 19:03

[quote="tolga_kaan_"]
bu resimden yararlanabilirsiniz belki. Soket  giriş kısmındaki kablo renklerinden deneme yanılma ile bulunabilir.   siyah  gnd(-)   beyaz ve kahverengi  aux. ben de buna bakarak deneme yapacağım. daha kolay bi yöntem olursa yazın ben de ordan denerim :)
---

[/QUOTE]

Tolga seninki daha işime geldi LOL Sonucu acilen bekliyorum acaba neler oldu eğer basarılı olursa bende aynı uygulamayı yapacağım şileden istanbula inmişken hoparlörde alacağım ama hala ne alsam kara veremedim tavsiye edebilecek olan varmı 2004 octi orjinal symphony kaset çalar var...
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti mustisahin » 11 Şub 2009, 00:57

Teybi soktum, iso fişi ile audio fişinide birleştirdim, teybim sol ust kosesindeki yuvaya iso fişinide yerlestirdim, hattı cektim, mp 3 ude taktım, mp3 u calıştırdım.
malesef mp3 den ses alamadım cunku, içinde cd varken aux cıkısına hiçbir tusla gecemedim 123456 tuslarına bastıgımda no cd changer uyarısı veriyo, aux a yada mp3 e gecirmek için tusu bulamadım.

içinde cd yokkense, radyonun dısında bişey dinleyebilmek mumkun gozukmuyo, cd ye bastıgımızda dogal olarak no cd uyarısını veriyo,

Ya bu bizim cd playerdan aux alabilmek mumkun degil,
ya teypden ayarlanması gereken seyler var,
ya cd changeri tanıması için iso fiş+kablonun dısında bir aparata daha ihtiyac daha var,
ya cd changeri tanıyabilmesi için iso fişinde bi kısa devre vs yaptıracagız,
ya iso fişi en sol üste degilde baska yere takılıyo,
yada fotolara bakarak yorumlarınız lutfen?

daha önce bu işi cd playerdan yapan arkadaslar varsa yardımcı olursa sevinirim,

mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 11 Şub 2009, 01:13

Boşuna uğraşıyorsunuz. Olmayacak duaya amin denmez. Olsa bile işlevsel olmaz. Ha babayiğidin biri elektronikten çok iyi anlıyordur. Teybin merkezi işlemlerini yapan işlemcisini söküp eprom güncellemesi yapar da kaset çalarlı teybi bile mp3 desteğine çevirirse şaşırmam; ama öyle birinin de takıldığı yer sanırım bu türden bir forum olmaz. Kötümser olmak istemem ama şahsi düşüncem bu teyplere (senfoni kaset / cd çalar) yapılabilecek en mantıklı iş pre-amfi devresine 1 arkadaşın yaptığı gibi giriş yaparak switch li bir sistem kurmaktan daha ötesi olacağını sanmıyorum. O yüzden al sana mini iso fişi al sana stereo kablo hadi bakalım voltranı oluşturup benim mp3 playeri teyp ile bütünleştiriver işi biraz hayal! Umarım beni haksız çıkaracak biri çıkar. Bu nedenle direksiyon kumandası ile uyumlu senfoni mp3 destekli orjinal teybini satmak isteyen varsa talibim... Aux desteği olmasın / ipod desteği olmasın / cd changer desteği olmasın. Tek isteğim mp3 cd dinleyebilmek ve direksiyon kumandamı kullanmaya devam edebilmek.

Saygılar...
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mustisahin » 11 Şub 2009, 01:22

denemedende bulunmazki ama :-) azimle bulursak ne ala, bulamazsakda olamayacagını ispatlamıs oluruz.
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilgazdr » 11 Şub 2009, 02:02

Arkadaşım CD tuşuna 2 kez basmayı denedinmi?Benim araçta bu şekilde basınca CD changer menüsüne giriyor.Yine benim araçta menü içinde AUX ayarı var ve onunda açık olması gerekiyor.

NOT;moral bozmak istemem ama bir ara bende bu işe feci kafa yordum.Amacım navigasyon cihazının sesini hopörlörlerden alabilmekti.İstanbul ve Ankaranın 2 büyük elektronikçisi ile konuştum.Teybin çıkışının dijital olması nedeniyle bir ara bağlantı gerektiğini söylediler.Ama benim araç ve teyp senden farklı.Uğraşını takdir ile karşılıyorum.Kolay gelsin.
ilgazdr
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustisahin » 11 Şub 2009, 10:48

Merhaba Adas, cd tusuna 2 kez basmadımda, icinde cd yokken veya varken basılı tuttum, bu aksam deneyeyim dedigini, fakat pek umudum yok, çünkü menü icinde AUX ayarına hic rastlamadım, ayrıca icinde cd varken üstteki 123456 tuslarına basında no cd changer cıkıyor, yani cd changer oldugunu tanımıyor hala, belki iso fisinde kucuk bi oynamayla, tanıtabilirim, icinde cd varken yada yokken her alternatifi denedim tuslara basarak, basılı tutarak, yapamadım,
senin AUX ayarı hangi ayarlara yakın biyerlerde cıkıyor, ben rastlamadım ama,

Tesekkür ederim,
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 11 Şub 2009, 11:47

Arkadaşlar, bu uğraştığınız işle ben 3 yıl önce uğraştım, yan sitede üye olan İbrahim Yıldız isimli şahısla kontak kurdum.Kendisi bir elektronikçidir ve de bu işi bir elektronik devre kurarak çözmüş.Bir kutuya yerleştirdiği ve kasetçaları sanki bir cd changer takılı gibi kandıran devreyi imal etmiş, kendi de kullanmış ve de satışını da yapmaya başlamıştı.
50 YTL ödeyerek bu kutudan aldım.Sıradan bir plastik kutu elime geçti, MP3 bağlantısı için bir giriş olan ve arkasından da bir kablo ucunda cd changer soketi(mavi) çıkıyordu.Bu bağlantıyı kolayca yaptım, 1,2,3,4,5ve 6 tuşlarından herhangibirine bastığımda mp3 sesini hakikaten aldım ama bazen ses gelmediği ve de ''no CD'' yazısı da çıktığı oluyordu.Süreklilik sağlayamadığından söküp attım ve konuyu kapattım.

Kalıcı çözüm önerim:

1- Cd changer almak,

2- Kasetçalar ana kartından ses giriş ucu çekip, ön panele jack montajı yapmak,

3- Nette sitesi olan ''X-Car link'' ürünü olan ve +usb girişi de olan aleti almak(pahalı)

Ben şu anda kasetçalarımıda kullanıyorum+ alttaki eşya gözü yerinde aux girişi olan bluetooth lu telefon araç kiti özelliği olan radyo mp3 çalar kullanıyorum.(SONY MEX-BT2500)

Şimdiki tek sorunum gece aydınlatması(sony nin tuş rengi mavi)

Genel olarak memnunum.

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti mustisahin » 11 Şub 2009, 12:08

evet haklısın, bu is bizim düsündügümüz kadar kolay olmayacak galiba, sen kasetcaların anakartından ses giris ucu cektin dimi? peki cd calar nasıl ses giris ucu cekebilirim, yardımcı olabilirmisin?
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 11 Şub 2009, 12:21

[quote="mustisahin"]evet haklısın, bu is bizim düsündügümüz kadar kolay olmayacak galiba, sen kasetcaların anakartından ses giris ucu cektin dimi? peki cd calar nasıl ses giris ucu cekebilirim, yardımcı olabilirmisin?[/QUOTE]

Cevap burda....

http://www.skodam.com/forum_posts.asp?TID=13979

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir