Mp3 dinleyebilmek için Mini isofiş+kablo Basarısız

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Mp3 dinleyebilmek için Mini isofiş+kablo Basarısız

İleti hetepe » 11 Şub 2009, 12:22

http://www.skodam.com/forum_posts.asp?TID=13979

Buralarda  arkadaşılar uğraşmış ve başarmışlar.Detaylı açıklamalar da var.Elektronik bilginiz yoksa kendiniz denemeyin.

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti delidolu » 11 Şub 2009, 12:26

[quote="delidolu"]

Boşuna uğraşıyorsunuz. Olmayacak duaya amin denmez. Olsa bile işlevsel olmaz. Ha babayiğidin biri elektronikten çok iyi anlıyordur. Teybin merkezi işlemlerini yapan işlemcisini söküp eprom güncellemesi yapar da kaset çalarlı teybi bile mp3 desteğine çevirirse şaşırmam; ama öyle birinin de takıldığı yer sanırım bu türden bir forum olmaz. Kötümser olmak istemem ama şahsi düşüncem bu teyplere (senfoni kaset / cd çalar) yapılabilecek en mantıklı iş pre-amfi devresine 1 arkadaşın yaptığı gibi giriş yaparak switch li bir sistem kurmaktan daha ötesi olacağını sanmıyorum. O yüzden al sana mini iso fişi al sana stereo kablo hadi bakalım voltranı oluşturup benim mp3 playeri teyp ile bütünleştiriver işi biraz hayal! Umarım beni haksız çıkaracak biri çıkar. Bu nedenle direksiyon kumandası ile uyumlu senfoni mp3 destekli orjinal teybini satmak isteyen varsa talibim... Aux desteği olmasın / ipod desteği olmasın / cd changer desteği olmasın. Tek isteğim mp3 cd dinleyebilmek ve direksiyon kumandamı kullanmaya devam edebilmek.

Saygılar...

[/QUOTE]

+1

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti hasansentas » 11 Şub 2009, 12:39

Mustafa arkadaşım,
korkarım teyibi cd changer takılı zannatmesi için kandırman gerekiyor.
Bunu niçin gerekli aletlere Cd Changer Emulatör yada simulator deniyormuş.
Google da arama yaparsan birçok devre mevcut ama el yapımı istiyorsan uzun zamandır baskı devre hazırlamamşıtım. özlemişim. :)

Şu linke bir göz at.

http://kuniseins.ku.funpic.de/CdcEmu/Cd ... ion_e.html

Unutmadan;
Connected devices or the CDC
simulator can be damaged due to wrong wiring.

It is absolutely necessary
to check the wiring before connecting any device.

I do not take over any responsibility
for the correctness of the documents that are available here.

hasansentas
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 11 Şub 2009, 12:48

Bu linkte devre şeması yokki, sadece pin out şemaları var.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti mustisahin » 11 Şub 2009, 12:51

Degerli, hemde bu aralar cok değerli Arkadasım Hasan :-),
o fotograflardaki teybi tutan elin senin elin oldugunu düsünerek, bu ise bir kere bulasmıs oldun, ivedi bi sekilde baskı devreyi yapman rica, :-)
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 11 Şub 2009, 13:08

http://kuniseins.ku.funpic.de/CdcEmu/Gr ... V12_VW.jpg

Her şey iyi-güzel-hoş da burda bilmediğimiz 1şey yok zaten.

Sorun "CDC simulator board" olarak gösterilen siyah bölümde... Buradaki elektronik devre şeması da olsa tadından yenmeyecek.

Biri beni sustursun artık....

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hasansentas » 11 Şub 2009, 13:18

Dostum bence hiç boşuna uğraşma illa mp3 dinliycem diyorsan satın alıcan ürünü.
yada FM Transmitter'a talim. Yoksa arabanın başına bir haller gelecek diye korkuyorum.

http://conofrei.com/commerce/skoda-cd-c ... rod_8.html
hasansentas
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti delidolu » 11 Şub 2009, 13:43

Adamın biri bu konuda tez hazırlamış ve A-100 almış!

Toplam 130 sayfalık konu ile ilgili her türlü birlginin bulunduğu pdf dosyasının linkini veriyorum.

http://classes.cecs.ucf.edu/seecssenior ... hanger.pdf

Elektronikten anlayan skodacılara duyurulur...

Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hasansentas » 11 Şub 2009, 13:59

Bu pdf dosya fazlasıyla ayrıntılı.
hadi baskılı devreyi yazırladık birde PIC için program yazmak gerekecek.
Ben bunun imkansız olmadığını kabul etmekle beraber bu kadar uğraşılmaz diyorum.
kasetcalar için devre üzerinden hat çekerek yapan arkadaşlarınki daha mantıklı geliyor.
CD playerli teyp te hangi entegrenin hangi ayağını kullanabileceğimizi bir uzmandan öğrenmek ( ve mustiyi buna ikna etmek) şu anki en makul çözüm.

Not : Ben niye uğraşıyomki benim arabam bile yok.
Musti bak başının çaresine :))
hasansentas
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 11 Şub 2009, 14:17

Buna A 100 veren bu kadar sayfayı okumamak ve kısa yoldan kurtulmak için bu puanı vermiştir.
Anlayan beri gelsin...

Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti mustisahin » 12 Şub 2009, 12:26

Arkadaslar,

Malesef sonuc basarısız, cünkü cd calar teypden mp3 calar cıkıs alabilmek icin mini iso fis + kablonun dısında simülatör veya emulatör denen cd caları cd changer varmıs gibi kandıran parcayada gerek varmıs, onuda bulmak biraz zor, amacım originalligini bozmadan biseyler yapmak oldugu icin bulsam bile ekstradan öyle bir kutu eklemek hosuma gitmez,

neyse deneyim oldu, en azından bundan sonra bu isi yapmak isteyen Arkadaslar icin aydınlatıcı bir bilgi oldu sanırım, bahsettigim parcayı asagıdaki linkte görebilirsiniz.

Selamlar

Mustafa

mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tolga_kaan_ » 12 Şub 2009, 16:39

grandepunto forumunda  bunu yapanlar var. onların da cd çaların arkası fabia ile aynı sokete sahip ( pin yerleri farklı olabilir)  eksik bir  nokta vardır bizim yapamadığımız  yoksa bence olmaz diye birçey yok. Bakıyorum bulunca linki ekleyeceğim. 
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti mustisahin » 12 Şub 2009, 16:48

sevinirim,

mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mbarman » 13 Şub 2009, 15:24

ewet arkadaşlar alın sizeorijinali. linki burada
ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR
Kullanıcı avatarı
mbarman
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: mehmet
Nereden: Kırklareli
Arabanız: SEAT LEON 1,6TDİ CR DSG STYLE BEYAZ 2011

İleti oguz » 13 Şub 2009, 15:48

[quote="hetepe"]Arkadaşlar, bu uğraştığınız işle ben 3 yıl önce uğraştım, yan sitede üye olan İbrahim Yıldız isimli şahısla kontak kurdum.Kendisi bir elektronikçidir ve de bu işi bir elektronik devre kurarak çözmüş.Bir kutuya yerleştirdiği ve kasetçaları sanki bir cd changer takılı gibi kandıran devreyi imal etmiş, kendi de kullanmış ve de satışını da yapmaya başlamıştı.
50 YTL ödeyerek bu kutudan aldım.Sıradan bir plastik kutu elime geçti, MP3 bağlantısı için bir giriş olan ve arkasından da bir kablo ucunda cd changer soketi(mavi) çıkıyordu.Bu bağlantıyı kolayca yaptım, 1,2,3,4,5ve 6 tuşlarından herhangibirine bastığımda mp3 sesini hakikaten aldım ama bazen ses gelmediği ve de ''no CD'' yazısı da çıktığı oluyordu.Süreklilik sağlayamadığından söküp attım ve konuyu kapattım.

Kalıcı çözüm önerim:

1- Cd changer almak,

2- Kasetçalar ana kartından ses giriş ucu çekip, ön panele jack montajı yapmak,

3- Nette sitesi olan ''X-Car link'' ürünü olan ve +usb girişi de olan aleti almak(pahalı)

Ben şu anda kasetçalarımıda kullanıyorum+ alttaki eşya gözü yerinde aux girişi olan bluetooth lu telefon araç kiti özelliği olan radyo mp3 çalar kullanıyorum.(SONY MEX-BT2500)

Şimdiki tek sorunum gece aydınlatması(sony nin tuş rengi mavi)

Genel olarak memnunum.

[/QUOTE]

ya senden bişi rica etsem. altında eşya gozunde derken yanlıs anlamadıysam teybin altındaki boslugumu kasteddin? yani oraya aryı bi cd-mp3 çalar koydun.dogru anlamışımdır umarım. son bi rica eger dogru anladıysam aracının resmini koyarmısın teyplerin bulundugu kısmın?

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mustisahin » 13 Şub 2009, 18:11

[quote="mbarman"]ewet arkadaşlar alın sizeorijinali. linki burada
[/QUOTE]

bence bu kabloylada olmaz bu is, cünkü bizim teyplerde menüde aux olmadığı icin, cd caları cd changer varmıs gibi aldatacak o kutudan(simulatör) olması sart,
mustisahin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 13 Şub 2009, 18:15

[quote="oguz"][quote="hetepe"]Arkadaşlar, bu uğraştığınız işle ben 3 yıl önce uğraştım, yan sitede üye olan İbrahim Yıldız isimli şahısla kontak kurdum.Kendisi bir elektronikçidir ve de bu işi bir elektronik devre kurarak çözmüş.Bir kutuya yerleştirdiği ve kasetçaları sanki bir cd changer takılı gibi kandıran devreyi imal etmiş, kendi de kullanmış ve de satışını da yapmaya başlamıştı.
50 YTL ödeyerek bu kutudan aldım.Sıradan bir plastik kutu elime geçti, MP3 bağlantısı için bir giriş olan ve arkasından da bir kablo ucunda cd changer soketi(mavi) çıkıyordu.Bu bağlantıyı kolayca yaptım, 1,2,3,4,5ve 6 tuşlarından herhangibirine bastığımda mp3 sesini hakikaten aldım ama bazen ses gelmediği ve de ''no CD'' yazısı da çıktığı oluyordu.Süreklilik sağlayamadığından söküp attım ve konuyu kapattım.

Kalıcı çözüm önerim:

1- Cd changer almak,

2- Kasetçalar ana kartından ses giriş ucu çekip, ön panele jack montajı yapmak,

3- Nette sitesi olan ''X-Car link'' ürünü olan ve +usb girişi de olan aleti almak(pahalı)

Ben şu anda kasetçalarımıda kullanıyorum+ alttaki eşya gözü yerinde aux girişi olan bluetooth lu telefon araç kiti özelliği olan radyo mp3 çalar kullanıyorum.(SONY MEX-BT2500)

Şimdiki tek sorunum gece aydınlatması(sony nin tuş rengi mavi)

Genel olarak memnunum.

[/QUOTE]

ya senden bişi rica etsem. altında eşya gozunde derken yanlıs anlamadıysam teybin altındaki boslugumu kasteddin? yani oraya aryı bi cd-mp3 çalar koydun.dogru anlamışımdır umarım. son bi rica eger dogru anladıysam aracının resmini koyarmısın teyplerin bulundugu kısmın?

[/QUOTE]

Şu anda resim yok, en kısa zamanda eklerim.

Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti oguz » 14 Şub 2009, 03:45

merakla bekliyorum

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı