yeni hoparlör

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

yeni hoparlör

İleti taner » 23 Mar 2009, 17:05

2000 model octavia combi aracımın ön hopörlörleri cızırtı yapıyor. iki adet yenisini almam lazım. benim combide arkada hoparlör yerleri boş. almışken arkayada almak istiyorum. ne almam lazım yardımcı olurmusunuz. sonradan takılanlar eskisi kadar güzel ses verirmi? arkalara taktırmak çok zor olurmu. yardımlarınız için teşekkürler.

taner
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 23 Mar 2009, 23:04

kardeşim merhaba. öncelikle bu konuyu 37 kişi okumuş kimse cwp wermemiş. pek yakışı kalmamış..
neyse ben elimden geldiği kadar sana fikir wermeye çalışayım;

aracındaki teybin orjinal teyb ise hangi marka hoparlör alırsan al çok fazla randuman alamayabilrsin. piyasada çok güsel pıooner oto teybleri we kolonlar war 200 teyb+100 arka kolonlar+50 ön kolonlar..350 liraya güzel bir ses yaratabirsin kulağını doyurur.
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti ufuk05 » 23 Mar 2009, 23:21

37 kişiden biride benim.Octaviaları bilmiyorum.Yalan yanlış beyanat verip yanıltmak yerine susmak daha uygundur benceThumbs%20Up
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 23 Mar 2009, 23:28

[quote="ufuk05"]37 kişiden biride benim.Octaviaları bilmiyorum.Yalan yanlış beyanat verip yanıltmak yerine susmak daha uygundur benceThumbs%20Up[/QUOTE]

her konuya cwp yazmanız gibi 1 şey söz konusu deil zaten. fakat arkadaş yeni üye bilmesek bile en azından şu arkdaş bu arkdaş size yardımcı olacaktır demek lazım deilmi?

ki problem müzik le ilgili mekanik weya kaportayla deil.. ister octi olsun ister fawo olsun
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti baho06 » 23 Mar 2009, 23:32

dostum şu komponent mevzusunu araştır.mükemmel sesi var.tizi bası ayrı.çok net
baho06
CLASSIC
CLASSIC

İleti ufuk05 » 23 Mar 2009, 23:41

Müzik konusuda çok basit bişi değil malesef.Birde göreceli bişeydir.Kişiden kişiye değişir.Fabianın orjinal teyibine pioneer şuan kullandığım 17 cm mid bassını bağladım 5 para etmez bi ses veriyor.Pionner teyibi bağladım kolonlar ortalığı yıkıyor.Octavianın teyibini aynı katagoriye koyamazsın o yüzden cevap vermemek daha makul.Misal toledoların eski kasalarının teyibleri de harikadır.Octavina hakkında nasıl fikirde bulunabileceksin.Veya vw kullandığı gamma boss teyibler onlar çok harika bi markadır.Bilmeden yorum yapmaktansa susmak daha iyidir.
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 23 Mar 2009, 23:55

[quote="ufuk05"]Müzik konusuda çok basit bişi değil malesef.Birde göreceli bişeydir.Kişiden kişiye değişir.Fabianın orjinal teyibine pioneer şuan kullandığım 17 cm mid bassını bağladım 5 para etmez bi ses veriyor.Pionner teyibi bağladım kolonlar ortalığı yıkıyor.Octavianın teyibini aynı katagoriye koyamazsın o yüzden cevap vermemek daha makul.Misal toledoların eski kasalarının teyibleri de harikadır.Octavina hakkında nasıl fikirde bulunabileceksin.Veya vw kullandığı gamma boss teyibler onlar çok harika bi markadır.Bilmeden yorum yapmaktansa susmak daha iyidir.[/QUOTE]

sen benim ne yazdığımı tam okumadın sanırım. dikkatli bi oku istersen?
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti emre_tokay » 24 Mar 2009, 00:28

Arkadaşlar öle yada böle konu amacından şaşıcak en iyisi herkes bildiğini yapsın.... Fair playThumbs%20Up
emre_tokay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre TOKAY
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: A4 Octavia Elegance 2004 (SATILDI) Felicia GLXi

İleti kadir_ » 24 Mar 2009, 01:12

a4 kasanın teyibi öyle böyle değil çok dandik bişey sürekli kaseti sarıyordu aldıktan 1 sene sonra serviste blupunkt taktırdım çok baba teyipti şimdide navitech kullanıyorum.Hoperlörü bende değiştirdim önler 13 arkalar 10 veya tam tersi olması lazım tam hatırlayamıyorum
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti ufuk05 » 24 Mar 2009, 01:28

[quote="RAZOR10"][quote="ufuk05"]Müzik konusuda çok basit bişi değil malesef.Birde göreceli bişeydir.Kişiden kişiye değişir.Fabianın orjinal teyibine pioneer şuan kullandığım 17 cm mid bassını bağladım 5 para etmez bi ses veriyor.Pionner teyibi bağladım kolonlar ortalığı yıkıyor.Octavianın teyibini aynı katagoriye koyamazsın o yüzden cevap vermemek daha makul.Misal toledoların eski kasalarının teyibleri de harikadır.Octavina hakkında nasıl fikirde bulunabileceksin.Veya vw kullandığı gamma boss teyibler onlar çok harika bi markadır.Bilmeden yorum yapmaktansa susmak daha iyidir.[/QUOTE]

sen benim ne yazdığımı tam okumadın sanırım. dikkatli bi oku istersen?[/QUOTE]

Gayet iyi okudum
"ki problem müzik le ilgili mekanik weya kaportayla deil.. ister octi olsun ister fawo olsun" bu yazına karşılık olarak yazmıştım gayette açıklayıcı olduğunu düşünüyorum ama belirtmeyi unutmuşum.Kusura bakma
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 24 Mar 2009, 01:37

[quote="RAZOR10"]kardeşim merhaba. öncelikle bu konuyu 37 kişi okumuş kimse cwp wermemiş. pek yakışı kalmamış..
neyse ben elimden geldiği kadar sana fikir wermeye çalışayım;

aracındaki teybin orjinal teyb ise hangi marka hoparlör alırsan al çok fazla randuman alamayabilrsin. piyasada çok güsel pıooner oto teybleri we kolonlar war 200 teyb+100 arka kolonlar+50 ön kolonlar..350 liraya güzel bir ses yaratabirsin kulağını doyurur.
[/QUOTE]
ben bu yazıdan bahsetmiştim sen yine yanlış yere takılmışın
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RAZOR10 » 24 Mar 2009, 01:40

[quote="emre_tokay"]Arkadaşlar öle yada böle konu amacından şaşıcak en iyisi herkes bildiğini yapsın.... Fair playThumbs%20Up[/QUOTE]
tabiki fair play dostum.. ben sadece bu arkadaş basit bi soru sormuş 37 kişi okumuş yanıt 0.. bu olmaz.. bu müzik olayında hepimizin arabasında ama iyi ama kötü bi ses war. yani bu kadar basit bi konuyu yanıtlamamak olayı biraz üzücü. sonuçta arkadaş yeni üye yardımcı olmak lazım
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ufuk05 » 24 Mar 2009, 02:04

Arkadaşımız eski sisteminden memnun.Yapılacak tavsiye ön kapılara kaç cm kolon ve önerebileceğiniz marka arkalara kaç cm kolon ve marka arkaya hat çekilimi teyibin çıkışları 2 mi 4 çıkışlımı bunları bilen bi arkadaşın yanıtlarsa sevinirim.teyib 4 çıkışlıysa ses sistemi memnun ederken yeni bi teyib almanın anlamı yok.
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kadir_ » 24 Mar 2009, 02:06

[quote="ufuk05"]Arkadaşımız eski sisteminden memnun.Yapılacak tavsiye ön kapılara kaç cm kolon ve önerebileceğiniz marka arkalara kaç cm kolon ve marka arkaya hat çekilimi teyibin çıkışları 2 mi 4 çıkışlımı bunları bilen bi arkadaşın yanıtlarsa sevinirim.teyib 4 çıkışlıysa ses sistemi memnun ederken yeni bi teyib almanın anlamı yok.[/QUOTE]

O kadarını bilmiyorum ama aldığımda benim arkada hoperlör vardı orjinal teyibe bağlıydı
kadir_
CLASSIC
CLASSIC

İleti RAZOR10 » 24 Mar 2009, 02:12

[quote="ufuk05"]Arkadaşımız eski sisteminden memnun.Yapılacak tavsiye ön kapılara kaç cm kolon ve önerebileceğiniz marka arkalara kaç cm kolon ve marka arkaya hat çekilimi teyibin çıkışları 2 mi 4 çıkışlımı bunları bilen bi arkadaşın yanıtlarsa sevinirim.teyib 4 çıkışlıysa ses sistemi memnun ederken yeni bi teyib almanın anlamı yok.[/QUOTE]

orjinal oto teyblerine bose nun hoparlörünü bile taksan istediğin sesi alamassın. teyb şart ayrıca cızırtı geliyor önlerden dior nasıl memnunluk bu? kaç cm kolona gelince bu sitede okticiler bilir kaç cm olduğunu. gerekli yardımı arkaşımıza yaparlar zannediosam.
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ufuk05 » 24 Mar 2009, 02:23

"sonradan takılanlar eskisi kadar güzel ses verirmi."
Arkadaşımız bunu söylediğine göre cızırtı olmadan önce ses kalitesinden memnunmuş.Şimdi kolonda cızırtı varmış sonradan takacağım kolonlar eskisi gibi güzel çalarmı diye sormuş.
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 24 Mar 2009, 10:14

Fabia kaset ve cd çaları, octavia symphony kaset ve cd çaları bence mükemmel ses verir.Aracımdaki ön iki hoparlörü ve tweeteri değiştirmedim, arkada yeri olan 10 cm lik hoparlörlerden aldım ve ekledim.Ama istediğim sesi yakalayamadım.bir fabia choice yi inceledim ve fabrikasyon arka hp. lerin de pek iyi olmadığını görünce arka pandizotu oyup oval 2 adet hoparlör (pioneer ts-a6921 (80/380 W)) taktım.Şu anda böyle kullanıyorum, bence yeterli bass ve tiz sesi veriyor.Hatta aracımda anfi var sanan bile oldu.Böyle bir uygulamayı tavsiye ederim.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti taner » 24 Mar 2009, 16:19

ARKADAŞLAR YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. BENİM İŞTE KULLANDIĞIM ARAÇ OLDUĞU İÇİN MUHTEŞEM BİR SESE İHTİYACIM YOK. SES SİSTEMİNDEN OLDUKÇA MEMNUNDUM. FAKAT ARTIK CIZIRTI YAPIYOR. ALMIŞKEN ARKAYADA ALMAYI DÜŞÜNDÜM. KİMSENİN DE KAVGA ETMESİNİ İSTEMİYORUM. ARACIMDA BLUAPUNKT MS 501 4 ÇIKIŞLI TEYP VAR. YARDIMCI OLAN OLMAYAN HERKESE TEŞEKKÜRLER.
taner
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir