fabia ya arka hoparlor taktırma işlemi(düzenlendi)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia ya arka hoparlor taktırma işlemi(düzenlendi)

İleti oguz » 21 Tem 2009, 23:51

geçenlerde çeşitli konularla arkadaslara danısmıstım forumda.cumartesi
gunude gittim taktırdım hoparlorleri. bekledigim gibi aracın içindeki
akustik arttı zaten istedigimde oydu. hoparlorlerde oldukca kaliteli
cıktı. teypden 35e kadar acıyorum cızırtı felan cıkmıyor.cayır cayır da
calıyolar ki ben ipod kasetcalar baglantısıyla calıyorum.

bikaç tanede resim var. ilgilenenlere yardımcı olabilir.

cep telefonuyla cektim kusura bakmayın...

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 21 Tem 2009, 23:52

hayırlı olsun güle güle dinle, cidden ihtiyaç arkada oturana ses çok kötü gidiyor hemde akustik kaybı dediğin gibi, bende takınca fark ettiydim. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti oguz » 21 Tem 2009, 23:56

ya hakikatten çok güzel oldu. ve pişman oldum biliyomusun kendim takmadıgıma. çok basit bi olaymıs yapıcak olan arkadaslara en ince ayrıntısına kadar anlatabilirim. boşu boşuna para vermesinler. çok azıcık elektronik kabloyu nereye takıcagını bilmek yeter. kablo cekmekten korkuyodum bukadar basit oldugunu gorunce pişman oldum :)

bu arada saol hakan.

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hakanerdogan » 21 Tem 2009, 23:59

aynen basit işlemdir, hoparlör fişlerini takacan, koltuğu yatırıp kenardan plastiklerin altına bi tornavidayla ittire ittire pedalların oraya gelecen, kablonun ucuna bi düğüm at sert olsun, sonra pedalların ordan içeri ittire ittire sal, teyp çıkık iken o yuvaya kadar uzanır ucu kendiliğinden çıkar. bu kadar, bide teybe ekliceeniz ucunu tabi Smile
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti oguz » 22 Tem 2009, 00:01

aynen öyle kenardaki plastikler cıkıyo ve cıt diye yerine de oturuyo. ben o konudan tırsıyodum bide.

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti HTP » 22 Tem 2009, 03:00

Oğuz benim arabada aynısı doğrusu şu işi ayrıntıı ile anlatırsan yarın bende yapayım.Mesela haporlerler kaç cm'den başlayarak :))
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti zurna1788 » 22 Tem 2009, 11:44

oğuz hayırlı olsun...bende düşünüyordum ama üniversite işi çıknca vazgeçtim.artık döndüğümde :) ama hoparlörü bağlama işi gerçekten çok kolay bi iş...bende kenwood un teybi var ben kendim taktım teybi mesela...o kadar büyütülecek bişe yok.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti oguz » 22 Tem 2009, 12:22

[quote="HTP"] Oğuz benim arabada aynısı doğrusu şu işi ayrıntıı ile anlatırsan yarın bende yapayım.Mesela haporlerler kaç cm'den başlayarak :)) [/QUOTE]

abicim şimdi şöle anlatayım. o hoparlorleri takacagın yerleri altındaki kumas kısmı acıp içerdeki vidalardan sokuyosun boş kalıyo yani direk gorursun vidaları. hoparlorlerin ustune gelecek olan plastik ızgaralı kısmın altındada yapıskanlı bi kumas var onuda falcata yardımıyla sok. hoparlor 4" di benimkiler 10cm galiba. tam oturuyor.onlarıda oraya yerleştiriyosun. gelelim kablo işlemine. kablolarıda arka koltukları yatırdıktan sonra kenardaki plastigi ustten sokmeye baslıyosun tık diye atıyo onlar zaten az bişe araladıktan sonra plastigin alt kısmından kabloyu içeri ite ite öne dogru ilerle. orta bölmün plastigide aynı şekilde cıkıyo. ön eşiklerin oldugu plastigide kapının kesişim kısmına dogru olan yerde ayrıldıgını goreceksin. o ayrım noktasından da ön plastigi cıkarıyosun aynı şekil çok basit oda. sonra pedalların arkasından beri geçirip oradaki bosluktan teybin oldugu yere geciriyosun. teybi soktugunde arkasında iki soket var biri kahverengi gibi bişey biri siyah. o soketlere de kablolarını baglıyosun. anlatımla ne kadar olur bilmiyorum ama aksamı beklersen resim cekip gonderebilirim. ordan gosterebilirim.

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti HTP » 22 Tem 2009, 17:51

Anlatımın 10 numara Oğuzcum teşekkür ederim kafamda belirdi bile. Ama resimlerlede desteklersen bizleri, bu iş çocuk oyuncağı olur hepimiz için akşama deneyeceğim bakalım.
Bu arada hapörler olarak tavsiyeleriniz neler arkadaşlar.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 22 Tem 2009, 17:54

10 cm kategorisinde ucuz ve iyi ses verenlerdendir, kendim kullanıyorum, çok bişey beklemeden müzik dinlemek isteyenlere Pioneer TS-G 1049 diyorum.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti oguz » 22 Tem 2009, 18:02

bende şöyle bişey önereyim ön yargılı yaklasmayın direk:) media markta 34 liraya boos marka hoparlor var. çifti 34 lira 40w lık. bence oldukca yeterli. ki arabada surekli muzik dinlerim ve club dinlerim yani bana yeterli geliyor yeterince:)

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oguz » 22 Tem 2009, 18:07

[quote="HTP"]Anlatımın 10 numara Oğuzcum teşekkür ederim kafamda belirdi bile. Ama resimlerlede desteklersen bizleri, bu iş çocuk oyuncağı olur hepimiz için akşama deneyeceğim bakalım.
[/QUOTE]

yanlız resimleri kablo nun teybe baglandıgı yere kadar cekebilirim teybi sokemiyorum aparatı yok :)... teybin arkasında kahverengi soket var. onun en sag kısmına bosluk olan yerlere tutturmustu birinin kablosunu oburunu nereye taktı onu goremedim deneme yanılmayla bulunacak bişey. bende kod felan sormadı teyp ama siz yinede onleminizi alın :)

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oguz » 22 Tem 2009, 21:34

[quote="HTP"]Anlatımın 10 numara Oğuzcum teşekkür ederim kafamda belirdi bile. Ama resimlerlede desteklersen bizleri, bu iş çocuk oyuncağı olur hepimiz için akşama deneyeceğim bakalım.

[/QUOTE]

şimdi ilk olarak hoparloru takacagımız yeri sokuyoruz. kırmızı yerle gosterilen vide ve onun biraz daha ustunde bir vida daha var onları sokup ustteki bosluktan emniyet kemerini cıkarıyoruz.

ondan sonra arka koltugun sagındaki ve solundaki plastik kısmı işaretli vidayı sokerek cıkarıyoruz hatta cıkarmaya gerek yok kablonun ucunu ordan içeri atıyoruz.

ondan sonra yukarıdan attıgımız kabloyu o plastigin altından alıyoruz ve işaretli yerin iç kısmından yani kenarından cıkarıyoruz. tahmini mesafeyi ayarlayıp orta kısımdaki plastigi sokmeden tornavida yada ince bişey yardımıyla kabloyu kenarından içeri atarak on kapının oldugu kısma geciyoruz...

lütfen şişeleri dikkate almayanız:)
işaretli kısmın ayrım noktasının altından tutup o plastigi yukarı cekiyoruz kırılcak diye korkmayın yada korkun ama bende kırılmadı tık diye cıktı :) arkadan gelen kabloyu o plastigin altından geçirerek yerleştiriyoruz.işaretli yerden pedallara dogru giden plastigi cıkarmanızı tavsiye etmem biz cıkarmadık ileri dogru gene altından soktuk pedalların arkasından ön konsolun iç kısmının kenarından teybin oldugu bosluga gonderdik ve bagladık...

burasıda aynı resmin sag tarafdaki kısmı nasıl cıkarıcagınızıda gosteriyorum:)

benden bukadar zaten kolaylıkla yapabilceginizi dusunuyorum.

anlatımlar altlarındaki resimlerle alakalıdır yani baktıgınız resmin ustundeki yazıyı dikkate alınız kafanız karısmasın :) ii gunler kolay gelsin :)

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oguz » 23 Tem 2009, 13:15

HTP nickli arkadas için güncelliyorum :)

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti HTP » 23 Tem 2009, 13:27

Oguz gereken bilgileri güncellemissin tesekkür ediyorum.Bende yapar yapmaz haber sonucu bildiricem. :))))) tekrar tesekkürler.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

İleti oguz » 23 Tem 2009, 13:29

önemli degil ne demek. hadi kolay gelsin bekliyorum :)

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti reddragon » 08 Ağu 2009, 17:35

teybi sökmek için aparatı nerden bulabilirim.bilgisi olan varmı?

reddragon
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 08 Ağu 2009, 17:37

oto teyp, elektronik, aksesuarcıların tümünde... 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir