RADYO CIZIRTISI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

RADYO CIZIRTISI

İleti skoda61 » 17 Ağu 2009, 12:20

arkadaslar teybim mp3 leri canavar gibi okuyor ama tüm radyo frekanslarında cızırtılı yda bozuk ses olarak calıyor. Nedenini bilen varmı ?

skoda61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti özgür_ » 17 Ağu 2009, 12:31

sizin trabzon çok dağlık ya belki ondandır
özgür_
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 17 Ağu 2009, 12:52

Radyodan da olabilir. Zira sinyal ile alakali cizirti yerel radyolari dinlerken olusur ancak Ulusal radyolarin yayinlari yatay-dikey olarak gelir. 
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skoda61 » 17 Ağu 2009, 16:01

iyide heryerde cızırtı var. gittiğim heryerde çekmiyor radyo yada cızırtı oluyor..  samsunda ankarada istanbulda bursada.  Peki antenden olabilirmi ??

skoda61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 17 Ağu 2009, 16:39

[quote="skoda61"]

iyide heryerde cızırtı var. gittiğim heryerde çekmiyor radyo yada cızırtı oluyor..  samsunda ankarada istanbulda bursada.  Peki antenden olabilirmi ??

[/QUOTE]

Kesin birsey soylemek istememem ancak, sehrin ortasinda ve ulusal bir radyoda cizirti yapiyorsa sorun ya antende ya da radyo da.

Ayni olay bir kac ay once ben de de vardi, Skoda servise verdim tum anten kablo sistemini komple degistirmisler, tuzlu da bir hesap cikarmislar, ancak sorun yine devam etti, reklamasyon icin basvurdum degerlendirdiler, tekrar kontrol ettiler ama sorun radyo da cikti.
Bosu bosuna kablo sistemi degismis yani, radyoyu aldigim eyre geri verdim, servise goturduler, tamir edilmemis, ucreti iade ettiler.
Suzuki`de kullandigim Sony marka bir teyp vardi onu taktim simdi, gayet iyi caliyor.

Yani ayni sorunla alakali benim yasadigim tecrube budur arkadasim.
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skoda61 » 17 Ağu 2009, 19:40

[quote="alpko"] [quote="skoda61"]

[/QUOTE]

Kesin birsey soylemek istememem ancak, sehrin ortasinda ve ulusal bir radyoda cizirti yapiyorsa sorun ya antende ya da radyo da.

Ayni olay bir kac ay once ben de de vardi, Skoda servise verdim tum anten kablo sistemini komple degistirmisler, tuzlu da bir hesap cikarmislar, ancak sorun yine devam etti, reklamasyon icin basvurdum degerlendirdiler, tekrar kontrol ettiler ama sorun radyo da cikti.
Bosu bosuna kablo sistemi degismis yani, radyoyu aldigim eyre geri verdim, servise goturduler, tamir edilmemis, ucreti iade ettiler.
Suzuki`de kullandigim Sony marka bir teyp vardi onu taktim simdi, gayet iyi caliyor.

Yani ayni sorunla alakali benim yasadigim tecrube budur arkadasim.
[/QUOTE]

Dediklerinden yola cıkaraktan sorunumun sadece anten ve kablolarında olduğunu düşünüyorum.. Çünkü  9 ay kullandıgım sony mp3 playerdede aynıydı, 2 haftalık pioneer teyptede aynı. Bu demek oluyorki sorun anten de., tabi benim düşüncem . Smile
skoda61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RAZOR10 » 17 Ağu 2009, 23:36

teybinin markası pıoneer weya sony ise çekmemesi mümkün deil,antenine baktır
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005