octavia ses sistemi yardım..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

octavia ses sistemi yardım..

İleti quickcan » 04 Oca 2010, 01:15

bizim araçtaki hoparlörlerin sadece 2 tanesi çalışıyor (ön kapıların altındakiler).. ön kapıların üst kısmındakiler ve arka kapıdakiler çalışmıyor.. nasıl açabilirim.. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti hetepe » 04 Oca 2010, 15:01

Dikiz aynalarının hizasındaki tweeterler çalışmıyorsa yanmış olabilir, orijinali bulmanız zor.Ama aynı ölçülerde 4-5 tl ye satılan dome tweeterler var, onlardan kullanabilrisiniz.İşpotacılar bile satıyordu zamanında...
Arka kapılarda ve arka konsolda büyük olasılıkla hoparlör, tweeter ve kablo hattı yoktur.Bakmanız gerek.Eğer yoksa arka konsola 2 adet 13 cm lik hoparlör, kapılara da önlere alacağınız tweeterlerden 2 adet alacaksınız, ve biraz zahmetli bir iş olan hat çekilme işi yaptıracaksınız.

Kolay gelsin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti feyzahid » 04 Oca 2010, 15:08

Benimde arka kapıdaki tweeter lardan ses gelmiyor. Acaba içi boşmudur.
feyzahid
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 04 Oca 2010, 15:36

Büyük olasılıkla boştur.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti quickcan » 04 Oca 2010, 17:37

teşekkürler.. nasıl olur da skoda gibi bir arabada hoparlör olmaz.. saçmalık..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 04 Oca 2010, 18:07

donanım seviyesine göre ekleniyor.En üst donanımda bulunan özellikler bunlar.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti quickcan » 04 Oca 2010, 18:09

hoparlör sadece en üst donanımda olurmu sonuçta hoparlör şahinde bile var... bu arada araç ambiente plus

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 04 Oca 2010, 18:23

donanım seviyesine göre fabia nın mesala 4 höporlörlüsüde var 8 de var ..dediğiniz yerlerde bendeki araçdada hoporlor yani tviter yerleri var ama içleri boş..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti quickcan » 04 Oca 2010, 19:29

bence saçmalıktan başka bişi değil tamam normal seviyeye 4  full araca 8 hoparlörü anlarım ama fullün bir düşüğünde de 4 hoparlör olması lazım değilmi..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cagan0687 » 09 Oca 2010, 05:23

benim aracım skoda octavia collection modeli yani donanım seviyesinin mucizesi ama her ne hikmetse adamlar sadece yine önlere hoperlör koymuşlar arkalara bunu yapmamışlar böyle rezil bir donanım karmaşası hiç bir model de görmedim yazıklar olsu yüce motora katletmiş araçları...
cagan0687
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cagan0687 » 09 Oca 2010, 05:26

yorumumu dahada açıyım bu konuda şöyleki birkaç gün önce sahibinden.com koyulan bir ilanla skoda adına yine hayretler içinde kaldımı belitmek istiyorum araç 2004 skoda octavia ambiante plus olarak geçiyor ve araçta EDL(EDS), ASR, MSR, EBD,ESP donanımları bulunuyor fakat arka cam sileceğinin olmaması arka kapı camlarının manuel oluşu ve klimanın mevcut olmaması donanım kriterlerini skoda yetkililerinin neye göre belirlediği konusunda hiç şüpesiz kuşku uyandırıyor.böyle bir araçta yol tutuşunu arttırıcı nerdeyse mercedesle yarışır donanımlar eklenirken sedan karoserli ama 5 kapılı bir araca nasıl olurda arka cam sileceği konmuyor çok tuhaf doğrusu bir arka cam sileceği bu tür 5 kapı araçlar için ne bir aksesuar nede bir lüksü temsil ediyor en eskilerde skoda favorit araçının hb ve sw karoserlerine bile o yıllarda standart olarak konan bu silecek 2004 yılında muzzam yol tutuş donanımlarına sahip araça eklenmiyor.bunun eklenmesi için araç donanımın elegance yada daha üst donanımlar(bussines collection) olması standart koşuluyor ama oda yetmiyor benimde şuan kullandığım octavianın en üst versiyonu sayılan collection modeline ne bir kol dayaması ne esp ne asr ne edl gibi donanımlardan biri bile standart olarak konmuyor bu donanımlar ancak plus adı altında bir araca ekleniyor şimdi ambiante plus donanımlı bir araç collection donanımlı bir araçtan daha az fiyatla elbet satılıyor ama daha iyi yol tutuyor ve güvenliği sağlıyor 2003 model bussines modelinde standart asr ve  kol dayaması mevcutken onun üzerine çıkan daha donanımlı sayılan 2003 model colectionda bunlardan eser görünmüyor bunun kendi içinde bir kıstası olmalı böyle bir saçmalık hiçbir otomotiv sektörüne maal olmuş büyük bir firmadan beklenemez daha donanımlı çıkardığın model aslında bir öncekinden çok daha eksiklerle üretiliyor ve bunun bir örneği daha yok bunu kabullenmekse mümkün değil collection donanımında bir araca 4 hoparlör 4 tweterlık yer yapıyosun ama yanlızca ön kapılara ses sistemi koyuyosun arkada oturacak olanlara müziği net işitme hakkı tanımıyosun hadi hoperlörü koymadın tesisatını bile çekmiyosunki soradan biz koyalım böyle bir donanımda aracın arka kapı ve bagaj kısmına 2 hoperlör+2 tweter daha koymayıp modeller arası belirli bir standardı yakalamadıktan sora geriye kalan okadar donanımı(xenon far ,elektrikli koltuk v.s...) koysan nolur koymasan nolur arkadaşımın 98 model doğan slx ninde bile fabrika cıkışı orjinal önde arkada toplam 4hoperlörü vardı bu ayıp gerçektende koyu bir otomobil sevdalısı olarak bu durumu heryerde dile getiricem ve gerekli yerlere şikayetimi hep sürdürücem yazıklar olsun Yüce Motora resmen araçları katletmişler ve halende öyle devam etmekte ama nedenini kimse net bir biçimde cevap verememekte ....
cagan0687
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti KaanCakir » 09 Oca 2010, 10:14

Arkadaşlar bende aracımı yeni bağlattığım icin acıcaktım ama konu acılmıs konu kirliliği yapmak istemedim.
2002 Fabia Elegance aldık ama sadece öndeki alt kabinlerden ses gelio.

Arkalarda olup olmadığını acmadan anlama sansım yok mu acaba ?
KaanCakir
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti feyzahid » 09 Oca 2010, 12:44

Ben de arka kapıdaki tweeterları söktüm içleri boştu. Arkada hoparlör olmadığı zaten aşikar.
feyzahid
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cagan0687 » 09 Oca 2010, 13:03

hiç açmanıza lüzum yoktur size anlatmam gereken fabia yı bırakın adamlar octavianın collection serisine arka tarafa tesisatını çekipte hoperlör koymamışlar böyle bir zihniyet varmı yaa hangi sınıf araca ve donanım seviyesine göre bunu yapabilirsin bu araç fiat paliovan mı tek kapı mı nedir bu rezalet durumu heryere şikayette bulunucam adamlar aynı dönemde üretilen elegance octaviaya ya önlü arkalı düzgün ses sistemi ve kol dayaması kuruyolar ama sözde ondan daha üst donanım seviyesine sahip diye çıkarılan özel üretim collectiona bunu uygulamıyorlar bunlar şaşırmış bir plus paket diye bişey çıkarmışlar octavianın en donanımı yüksek  versiyonunada binsen eğer plus paket yoksa eziksin bir sürü gereksiz eksikliklerle başetmelisin böyle bir araçta kesinlikle hoperlör sayısnın standart olması gerekli 4 kapı bir araca sen nasıl önlere 2 hoperlör koyabilmekle yetinirsin yazıklar olsun skodaya sizde haklı tepkiizi belirtin...
cagan0687
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 09 Oca 2010, 17:51

elegance donanımda her kapıda 1 hoparlör 1 de tweeter var. ses sistemi herkesi kendine hayran bırakıyor. servise bir sorun bence. eğer fiyatları makulse elegance donanımdaki ses sistemini aracınıza taktırın
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti cagan0687 » 10 Oca 2010, 00:11

sayın alper bey benim araçım elegance donanımının çok daha üstünde bir model bunun durumun tek sebebi ise skoda yetkililerinin acizliğinden kaynaklanmakta sen orjinal mercek xenon far elektrikli ısıtmalı koltuk digital klima sanrufflu yağmur sensörü gibi şaun 2010 model araçlarda çoğu bile olmayan donanımları ekle sorada bunların üstüne araçın sadece ön kapılarına hoperlör koyarsan bu mantıktan ve yetkililerin aklından şüpe eder insan servisi ve yüce motoru aradım tepkimin haklı oldunu söylediler ve hikayeyi kılıfına uyduru verdiler...
cagan0687
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti stroom » 10 Oca 2010, 00:18

arkadaşlar skoda öğlebir araba üretiyorki askı kolu kiminde var kiminde yok ve kaset caların devri bitti bunlarda devam bide varya arkatarafta hapörler yuvasıvar kendiyok insan bir kabloceker teyipten oraya işte bunlar deliediyor beni ulaaaaaaaaaaayn
stroom
CLASSIC
CLASSIC

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir