Roomster BOSE hoparlörlerim geldi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Roomster BOSE hoparlörlerim geldi

İleti mygokhan » 25 Oca 2010, 18:41

Beklediğim hoparlörler geldi.Peki nasıl bağlanacak.Amfi falan? Yardımcı olabilecek kişilerden yardım bekliyorum.Sizden geelcek bilgiler ışığında ses sistemleri ile uğraşan birine gideceğim bağlatmak için..

Bu minik şeyde 100W amfi 4 hoparlörüde besleyecek..Olursa tabi..

Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti hakan07 » 25 Oca 2010, 18:55

gökhan pek anfilik gibi durmuyolar tabi çok çok bilgim yok bu konuda ama orj teybin çıkışları sağlamsa bence güzel ses alırsın anfisiz ayrıca anfi bağladığın zaman servis sorun çıkarabilir. elektronik bi arıza oldugu zaman sen anfi bağlamıssın ondan olmuş demesinler :) bunlar başımıza gelen şeyler
Kullanıcı avatarı
hakan07
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 25 Oca 2010, 18:57

[quote="hakan07"]gökhan pek anfilik gibi durmuyolar tabi çok çok bilgim yok bu konuda ama orj teybin çıkışları sağlamsa bence güzel ses alırsın anfisiz ayrıca anfi bağladığın zaman servis sorun çıkarabilir. elektronik bi arıza oldugu zaman sen anfi bağlamıssın ondan olmuş demesinler :) bunlar başımıza gelen şeyler[/QUOTE]

Fotoğrafta gözüken ufak metal zımbırtı amfi zaten Tongue O bağlanmadanda takılabilir ama o takılırsa (sanırım 3 ohm) empedans uyumlu olarak çalışır ve kendi wooferında bağlarım..

Servisle işimiz yok zaten garanti bitti :)
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RoadFighter » 25 Oca 2010, 19:15

Hayırlı olsun abi. Güle güle kullan.

Ankara'da olsan direkt yardımı dokunacak birisine götürürdüm seni.

Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara

İleti irfant » 25 Oca 2010, 19:31

Güle güle kullan kardeşim...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti hdoner » 25 Oca 2010, 21:04

subwoofer un mıknatısı on kısımda ama yeterlı gucte oalcagından subhelıyım.Ama bose bu şasırtırmı şaşırtır.Hayırlı olsun.nekadar aldınız ?
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti akan-kan » 25 Oca 2010, 21:45

Allah Allah nasıl bi şey miş bunlar yahu. Mıknatıs tersten tipleri eski 55 ekran tvlerden çıkanlar gibi ilginç. Yardımcı olmak isterdim amma biraz tuhaf bi iş sen en güzeli ver bi 20-30 elektronikçiye bağlattır usta.
İskeletler Diyarında Bir Et Parçası
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TOPALOĞLU
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Tipo Sx 1997

İleti mygokhan » 25 Oca 2010, 23:58

@RoadFighter
Teşekkürler Asım'cım.Valla bu işi seven birine yaptırmak istiyorum ama onların önceliği kendi mallarından satmak.Bugün bir yere sordum, sen bundan ses alamazsın, boşuna almışsın gibi laflar etti.Yahu anlamadığım şey adam araba satarkan BOSE ses sistemi var diye fiyat listesinde aksesuar ekliyor.Mazda serilerinde opsiyonel var.Demekki işe yarıyor.Ama bu adamlar neden böyle diyor anlam veremiyorum.Kaldıki küçük müçükte olsa amfi var.

@
irfant

Teşekkürler abi :)

@
hdoner Açılır%20Menü%20Göster
teşekkürler.Gümrük bedeli fiyata eklendiği için 390 TL civarına mal oldu.Bende BOSE diye umut ediyorum temiz bir ses almayı..Benim araç içinde kulak çınlatacak güçte ses beklentim yok.Sadece dolu bir ses çıksın, akustik iyi olsun yeter..

@akan-kan
Teşekkürler.Zaten bütün hoparlörler böyle değilmi :) Orjinal hoparlörlerimin tiplerinin bundan iyi olduğu düşünmüyorum..

mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RoadFighter » 26 Oca 2010, 00:14

Sözüm meclisten dışarı da bu bazı sanayici takımının ağzı anca laf yapar.

Referanslı git abi bir yere. İşten anlamadığını çakan biri olursa 200 TL bile isteyebilir hoparlörleri takmaya.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 26 Oca 2010, 00:46

[quote="RoadFighter"]Sözüm meclisten dışarı da bu bazı sanayici takımının ağzı anca laf yapar.

Referanslı git abi bir yere. İşten anlamadığını çakan biri olursa 200 TL bile isteyebilir hoparlörleri takmaya.

[/QUOTE]

Aynen öyle.. Bu işe max. kaç para verilir? Kapılardakileri takmak bişey değilde bu işe kafa yorup amfiyi bağlamak önemli olan.Birde bagaja stepnenin içine kalıp çıkartmak gerek woofer için..

Bugün hep bağlantı diyagramlarını araştırdım.Benzer bağlantılara ait foto buldum ama hangi kablo nereye gidiyor çözemedim.
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Balki, Burak » 26 Oca 2010, 02:43

[quote="mygokhan"]
[quote="RoadFighter"]Sözüm meclisten dışarı da bu bazı sanayici takımının ağzı anca laf yapar.

[/QUOTE]

Aynen öyle.. Bu işe max. kaç para verilir? Kapılardakileri takmak bişey değilde bu işe kafa yorup amfiyi bağlamak önemli olan.Birde bagaja stepnenin içine kalıp çıkartmak gerek woofer için..

Bugün hep bağlantı diyagramlarını araştırdım.Benzer bağlantılara ait foto buldum ama hangi kablo nereye gidiyor çözemedim.
[/QUOTE]En kötü 50-60 liradır.Amfi'de o kadar zor değil merak etme :) Teybin arkasından birde gerekirse aküden bir kablo çekiyorsun o kadar.
Kullanıcı avatarı
Balki, Burak
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Burak BALKI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 306

İleti hetepe » 26 Oca 2010, 10:42

Malzemeler çok iyi, güle güle kullan.Anfi bağlantısı için öncelikle cd çaların arkasındaki anfi çıkışı soketini alman gerekli.Piyasada teypçilerde ve elektronik parçacılarında bulunur.2 adet direkt enerji hattını (2,5 mm lik 2 adet kablo) arabanın sigorta panelinden arkaya, anfinin bulunacağı yere çekilmesi gerekli.Sinyal enerjisi için de 0,75 lik tek kablo yeter.enerji hattı ile ses sinyal hattı ayrı yerden giderse parazit sorunu çıkmaz.Bence hobi olsun, kendin yap.Yaptıracağın adam senden daha özenli çalışmaz bence.Woofer kutusu işini halletsen, geri kalanı kolay zaten...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti akan-kan » 26 Oca 2010, 12:16

ben mobilyacıyım woofer kabini için yardımcı olabilirim.
İskeletler Diyarında Bir Et Parçası
Kullanıcı avatarı
akan-kan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan TOPALOĞLU
Nereden: Eskişehir
Arabanız: Tipo Sx 1997

İleti mygokhan » 26 Oca 2010, 14:44

Engin bey çok teşekkürler.Keşke montaj yapanlarda sizin gibi düşünse, zira emeği neyse vereceğiz..Şu garip ufak amfi işi bozuyor.Onu çözen çözerde kafa yorması lazım.Amfi işi en son zaten kablo bagaja kadar gelse yeter.Kalıp yaptırılıp stepnenin içine bağlanması kalacak..

Hakan bey ilginize teşekkürler.Stepne içine yaptırmak istiyorum.Oraya ahşap 'tan ziyade fiberden bir kalıp yaptırılsa daha iyi olmaz mı ?
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fıratt » 26 Oca 2010, 18:10

hayırlı olsun kardeş..gule gule kullanman dileğiyle..
bende passat hoparloru takmıştım bildiğin uzere bendede küçük anfi çakması acikonun amcaoğlu bir kutu vardı doşeme altından kabloları sokerken çıkmıştı..daha sonra montajda öğrendim sırrını..
sistemi tum aparatlarıyla komponent şekilde takarsan sorun yaşamazsın duydugun sese inanamazsın..
ama sony xplod anfi baglardan en ufagından bile ses mukemmel olur kanısındayım..malum eyplerimiz guzel roomsterda değiştirme imkanımız yok o yuzden çıkışlarına fazla guvenmemek gerekiyor orjinal teypde..okadar abartılacak bir konu değil montaj..bursada kendini belli etmiş muzik sistemcileri vardır..taktırmadan once fiyat pazarlıgı yap o şekilde taktır
bu arada çok pahalı geldi bana bose sevdası,az bekleseydin bulurduk passat audi çıkması ama neyse hayırlısı
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti mygokhan » 26 Oca 2010, 18:59

[quote="samet"]hayırlı olsun kardeş..gule gule kullanman dileğiyle..
bende passat hoparloru takmıştım bildiğin uzere bendede küçük anfi çakması acikonun amcaoğlu bir kutu vardı doşeme altından kabloları sokerken çıkmıştı..daha sonra montajda öğrendim sırrını..
sistemi tum aparatlarıyla komponent şekilde takarsan sorun yaşamazsın duydugun sese inanamazsın..
ama sony xplod anfi baglardan en ufagından bile ses mukemmel olur kanısındayım..malum eyplerimiz guzel roomsterda değiştirme imkanımız yok o yuzden çıkışlarına fazla guvenmemek gerekiyor orjinal teypde..okadar abartılacak bir konu değil montaj..bursada kendini belli etmiş muzik sistemcileri vardır..taktırmadan once fiyat pazarlıgı yap o şekilde taktır
bu arada çok pahalı geldi bana bose sevdası,az bekleseydin bulurduk passat audi çıkması ama neyse hayırlısı

[/QUOTE]

Peki Samet bu amfi olmazsa sony amfi alırsam iyi ses alırım değil mi? Hoparlörle 2 ohm sanırım bunun ses kötü etkisi olurmu?
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fıratt » 26 Oca 2010, 19:03

sony anfi alsan ses kalitesi oldukça iyi olur sesde tam verimi alabilirsin..kotu etkisi olacagını sanmam zaten ses verimini arttırmaya yonelik anfi..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti ufuk05 » 26 Oca 2010, 19:08

Gokhan anfi üzerinde bağlantı şemasıyla ilgili bi bilgi şekil yokmu.Bağlantı büyük bi ihtimal teyibin kolon çıkışından anfiye giriş yapılarak sağlanıyordur.Anfinin çıkışları farklıdır.wofera düşük frekans vermesi için filtresi vardır.Kolonlar için ayrıdır.Üzerinde hiçbi şekil yoksa anfinin farklı şekilde resimlerini ekle yardımcı olmaya çalışırım
ufuk05
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir