Çözümü adaptörde buldum...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Çözümü adaptörde buldum...

İleti tezerozen » 05 Şub 2010, 22:04

iki haftadır falan octime cd çalar takmayı düşünüyordum.Çok araştırdım internettten collectiondan çıkma orj cd çalar buldum ama 220 ytl istedi satıcı.Orjinallik bozulmasın diye hem 2. el cd çalar takıcaktım hemde sadece track dinleyebilcektim.Durum böyle olunca bende sony mp3 çalara karar verdim.Tam en uygun fiyatı araştırmaya başladım ki takmayı düşündüğüm cd çaları bir passatın üzerinde gördüm.Sahibi kolonların orj. olduğunu söyleyince bi dinleyebilirmiyim dedim. Ses hiç mi hiç tatminkar değildi(temiz değildi).Böyle olunca direk vazgeçtim cd çalar olayından.Kaset adaptörünü hiç düşünmemiştim çünkü Blogna 50 blaupunkt teyp var arcın üstünde yani ön panel sökülebiliyor.Kablonun sorun olucağını düşünmüştüm ama başka bir forumda aynı uygulamanın gerçekleştiğini gördüm ve bugün gidip 6 tl ye adaptörü aldım ve araca bağladım.Hem örnek cd çalardan daha temiz ses aldım hemde teyp ön panelindeki temassızlık sorunu kablonun sıkıştırmasıyla çözüldü :).Ben kendime göre sorunu çözdüm .Elbette bu sistem herkesi tatmin etmeyebilir ama benim gibi çözüm arayan orjinalcilere çıkış yolu olabilir.Tavsiye ederim...

2001 Octavia Elegance Combi
tezerozen
CLASSIC
CLASSIC

İleti quickcan » 05 Şub 2010, 23:39

bende kaset adaptörü almayı düşünüyordum.. bizde radyo transmitter var sesi çok bozuyor..siz ses iyi dediğiniz için bende almakta karar kıldım paylaşmınız için teşekkürler..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti tezerozen » 06 Şub 2010, 00:50

[quote="can"]bende kaset adaptörü almayı düşünüyordum.. bizde radyo transmitter var sesi çok bozuyor..siz ses iyi dediğiniz için bende almakta karar kıldım paylaşmınız için teşekkürler..
[/QUOTE]

transmitter sesi bozmasa bile octi a4 ün çakmak girişi çok ters tarafta.Kumandalar çalışmıyor , şarkı değiştirmek işkence...
tezerozen
CLASSIC
CLASSIC

İleti ugur_clskn » 06 Şub 2010, 00:56

onların bi çin malı olanları var 6 7 lira falan bide philips var 15 lıra philipsi tavsiye ederım ben once cin malı olanı aldım sora gıttım phılıpsı aldım tekrardan. baktım yolda gıderken mp3 calardan menuye gırıp klasor atlayamıyorum sakat ıs gıttım mp3 wma usb hafıza kartlı teyp aldım ohhhh be dedım olay bu :)
PEUGEOT 306 1.6 SEDAN
Kullanıcı avatarı
ugur_clskn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: uğur çalışkan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: felicia 1.3lx idi

İleti C@GL@R » 06 Şub 2010, 01:04

fm tras. ların direksiyondan kontrol edilebilir olanları var ama en iyisi bir mp3 çalar birde kaset adaptör..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti skodaizm » 06 Şub 2010, 01:04

Ben aracın orijinalliğini hiç bozmadan, bu şekilde DVD mp3 cd çalar vs.   cihazları arabada kaset adaptörü ile kullanmaktayım. Minton marka olanı ses olarak çok iyi tavsiye ederim.
__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti yonetici » 06 Şub 2010, 01:28

Şuanki kaset adaptörlü halinin bir fotoğrafını koyabilirseniz çok daha açıklayıcı olacaktır.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti tezerozen » 06 Şub 2010, 01:36

[quote="?"]Şuanki kaset adaptörlü halinin bir fotoğrafını koyabilirseniz çok daha açıklayıcı olacaktır.[/QUOTE]

Foto makinem yok ama aslında fotodan anlaşılacak bişeyde yok.Teybin çıkan panelinin yanından ince bir kablo çıkıyor.Bende telefon veya mp3 playerı alt rafa koyuyorum ortada serbest bir karış kadar bir kablo kalıyor.Ayrıca bu şekilde arabaya binen arkadaşlar kendi telefonlarını veya mp3 playerlarını bağlayabliyor...
tezerozen
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodaizm » 06 Şub 2010, 01:45

[quote="?"]Şuanki kaset adaptörlü halinin bir fotoğrafını koyabilirseniz çok daha açıklayıcı olacaktır.[/QUOTE]  
   Kısmet olursa yarın resimlerini çekip, kendime göre   olayı anlatırım. 

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti zekrek » 06 Şub 2010, 02:15

Transmitterin frekens ayarınla oynayarak radyonuzun çektiği en iyi hale ayarlayabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
zekrek
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Zeki
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 94 Favorit

İleti skodaizm » 06 Şub 2010, 02:19

[quote="zekrek"]Transmitterin frekens ayarınla oynayarak radyonuzun çektiği en iyi hale ayarlayabilirsiniz. [/QUOTE]
  Sizin oraları bilmem ama İstanbul'da şehir içi ( şehir içi olmayan yeri yok gibi) boş veya baskın olmayan frekans yok gibi hareket halindeyken dinlemenin imkanı yok.  Bu sebepten kullanışlı olmuyor.
__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir