Fabia kapı hoparlörleri

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia kapı hoparlörleri

İleti murat11h1 » 21 Nis 2010, 21:36

Gençler fabişin kapılardaki hoparlörleri değiştireceğim. Kapılar slim hoparlör olacakmış galiba ama internet sitesinden link gönderebilir misiniz. İnternette bir sürü hoparlör var ama kendi aldığınız ve taktığınız /taktırdığınız hoparlör var mı.Malum ince değilse olmuyormuş.:|

Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti murat11h1 » 22 Nis 2010, 22:28

Yahu bir kişide bişey yazsın ya.... Bilen yok m kardeşim:x
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodaizm » 22 Nis 2010, 22:45

İyi bir oto ses tesisatçısına sorunuz. Size gereken cevabı verecektir.

Açıkcası hoperlörlerden gelen ses bana yettiği için bugüne kadar söküp bakma ihtiyacı duymadım. Başka arkadaşlar da benim gibi konuya vakıf olmadıklarından cevap verememiş olabilirler.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti murat11h1 » 22 Nis 2010, 23:32

Binlerce üyesi olan sitede ses tesisatçısıda mı yok. Benim sorum onlara,tesisatçı bilir elbet. Kendim kapı sökeyim dedim sökemedim.O açıdan... :?
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodaizm » 23 Nis 2010, 00:01

murat11h1 yazdı:Binlerce üyesi olan sitede ses tesisatçısıda mı yok. Benim sorum onlara,tesisatçı bilir elbet. Kendim kapı sökeyim dedim sökemedim.O açıdan... :?

Fabia kapısını sökmek için;

-Önce cam açma butonınun en uç kısmından ince tornavida ile ortaya doğru hafifçe aralıyarak çıkarın ve buton soketini sökün.

-Kapıyı içeriden açan kol üzerindeki pilastıği ayna tarafından yine tornavida ile kalırtarak çıkarın

-Daha sonra arka parçayı yine kanırtarak aralayıp arkasındaki tırnağı geriye iterek çıkarın. ortaya üç tane büyük yıldız başlı vida çıkacak. Onları tornavida ile sökün.

- Sonra döşemenin alt tarafına yönelin ; orada baş orta ve son kısımda üç tane vida var bu vidalarıda sökün. Geriye döşemeyi kapıdan ayırmak kalacak.

-Döşemeyi ayırmak için yine büyuk ve düz ağızlı bir tornavidayı kapı ile döşeme arasına sokarak döşeme segmanlarını yavaşça sökün fazla kuvvet uygularsanız segmanlar kırılabilir ama kolaylıkla bulabilinecek türdendir.

- Döşemeyi söktükten sonra hala kapı ile kilit arasında olan çelik teli dikkatline iç açma kolundan çıkarın .

Artık hoperlörleri görebilirsiniz.
Döşeme çıktıktan sonra kapı saç panelini de sökmek isterseniz, alüminyum perçinleri yaklaşık 9- 10mm lik matkap ile başlarını zayıflatarak açmanız gerekecek.

-Daha sonra kilit mekanizması için kapı kilit yanındaki kilidi tutan iç vidayı ( Üzerinde yaklaşık 5 nn çaplı plastik kapaklar vardır. bunlarıda çıkarın) gevşetip dış kapı kolunu çıkarmalısınız. bağlı olan kablolar için yuvarlak iki plastik tapayı çıkardıktan sonra bu panel de elinize gelir.

Bu yazdıklarımı eliniz yatkınsa yapınız bazı vidalar farklı kafalı onlar içinde yeni tornavidalara ihtiyaç duyabilirsiniz.

Kolay gelsin

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti murat11h1 » 23 Nis 2010, 00:18

skodaizm yazdı:
murat11h1 yazdı:Binlerce üyesi olan sitede ses tesisatçısıda mı yok. Benim sorum onlara,tesisatçı bilir elbet. Kendim kapı sökeyim dedim sökemedim.O açıdan... :?

Fabia kapısını sökmek için;

-Önce cam açma butonınun en uç kısmından ince tornavida ile ortaya doğru hafifçe aralıyarak çıkarın ve buton soketini sökün.

-Kapıyı içeriden açan kol üzerindeki pilastıği ayna tarafından yine tornavida ile kalırtarak çıkarın

-Daha sonra arka parçayı yine kanırtarak aralayıp arkasındaki tırnağı geriye iterek çıkarın. ortaya üç tane büyük yıldız başlı vida çıkacak. Onları tornavida ile sökün.

- Sonra döşemenin alt tarafına yönelin ; orada baş orta ve son kısımda üç tane vida var bu vidalarıda sökün. Geriye döşemeyi kapıdan ayırmak kalacak.

-Döşemeyi ayırmak için yine büyuk ve düz ağızlı bir tornavidayı kapı ile döşeme arasına sokarak döşeme segmanlarını yavaşça sökün fazla kuvvet uygularsanız segmanlar kırılabilir ama kolaylıkla bulabilinecek türdendir.

- Döşemeyi söktükten sonra hala kapı ile kilit arasında olan çelik teli dikkatline iç açma kolundan çıkarın .

Artık hoperlörleri görebilirsiniz.
Döşeme çıktıktan sonra kapı saç panelini de sökmek isterseniz, alüminyum perçinleri yaklaşık 9- 10mm lik matkap ile başlarını zayıflatarak açmanız gerekecek.

-Daha sonra kilit mekanizması için kapı kilit yanındaki kilidi tutan iç vidayı ( Üzerinde yaklaşık 5 nn çaplı plastik kapaklar vardır. bunlarıda çıkarın) gevşetip dış kapı kolunu çıkarmalısınız. bağlı olan kablolar için yuvarlak iki plastik tapayı çıkardıktan sonra bu panel de elinize gelir.

Bu yazdıklarımı eliniz yatkınsa yapınız bazı vidalar farklı kafalı onlar içinde yeni tornavidalara ihtiyaç duyabilirsiniz.

Kolay gelsin

__Hakan Ün__

Üstadım öncelikle sorduğum soruya göstermiş olduğun ilgiden dolayı çok teşekkürler. Cam açma kapama düğmelerini ve sol kapı aynasının ayar düğmesini felan söktüm bağsettiğin büyük vidaları da söktüm ama alttan tutan segmanları söküyüm derken kapı boyasının kazındığını görünce vazgeçtim :oops:
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodaizm » 23 Nis 2010, 00:23

Evde mutfakta kullanılan türden genis ağızlı tahta spatula varsa onunla da yapabilirsin. Ancak alttaki üç vidayı da unutma! Genelde bu küçük vidalar unutulup kapı döşemesinin sökülmediği kanısını oluşturuyor.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir