Fabia1 ve octavia1 için usb-sd reader

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia1 ve octavia1 için usb-sd reader

İleti hdoner » 24 Nis 2010, 10:51

caglarkrbyk yazdı:hocam almasına alırız da neden orjinalliği bozalım ki bununla kaset çaları cd çalar gibi kullanabiliyorsunuz. fabia ya cd çalar o kdar igrenç oluyorki konsolda sormayın:) hele altdaki göze cd çalar koyup üsteki kaset çaları sökmeyenler var:)

Bende o şekilde kullandım.Ha görüntü nasıl oluyor ? bozuyor kesinlikle.Bana sorsanız ses mi görüntümü? ses derim çünkü efekt ve sesleri blaupunkt vs gibi teyp vermiyor.Geçen önlere kicker component arkaya pionner oval hoparlör taktım teyp sony.İnanırmısınız annem bile çok beğendi.Malum oto firmaları maliyeti ucuza getirmek için ses kalitesini önemsemeden malzeme kullanıyolar.Skoda ön hoparlörleri ve tizleri çoğu markaya göre çok iyi ama teyp iyi olmadan boğuk ses alıyorsunuz

Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti C@GL@R » 24 Nis 2010, 10:53

dediğinizde haklısınız belli bir seviyeye kadar ses güzel kaset çalarda ama üst seviyede bozabiliyor. ama cd deki cizirti vs..bu cihaz sayesinde olmuyor
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti hdoner » 24 Nis 2010, 10:55

esasen 500 e panasonıc ın double dini var sıyah arabaya tam uyumlu olur.alırsınız babalar gibi kullanrısınız
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 24 Nis 2010, 10:59

http://dogubankshop.com.tr/?urun-detay_ ... D5505.html

bence bu ürün gayet uygun.Arabanın orjinalliğinide artıracaktır kesınlıkle :D
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti jamesdean » 24 Nis 2010, 11:14

caglarkrbyk yazdı:benim kaset çalar üzerinde cd tuşu yok ilginç ben var sanıyordum menulerdemi acaba:S bu octavia kaset çaları değilmi

2006 fabia, benimkisi bu Çağlar. CD tuşu var.
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti C@GL@R » 24 Nis 2010, 11:44

model farkından dolayı sanırım bu bana olmaz cd duşu yok ama menulerde görmüştüm.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti octaviaman » 24 Nis 2010, 19:11

Şunu çok iyi anladım ki,araca teyp olarak ne takarsanız takın,orjinal teybin ses kalitesini vermiyor.Orjinal teybin sesinde duygu var.Doluluk var.Bilmesem lambalı radyo diyeceğim.Sanırım anlatabiliyorum.
Sonradan takılan yeni teknoloji mosfet teypler güzel elbette,usb ler,yüksek çıkışlarda daha az bozulma,extra özellikler filan v.s. ama olmuyor.Ses de duygu yok,boş ve yorucu ve sıkıcı.

Bu yüzden cd li usbli mp3 lü pionner i söktüm,yerine tekrar kasetli orjinal teybi taktım.Tek sıkıntım kompanentler bi işe yaramayacak endişem vardı.Fakat onlarla da iyi oldu.Onları sökmedim.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti hdoner » 24 Nis 2010, 19:29

octaviaman yazdı:Şunu çok iyi anladım ki,araca teyp olarak ne takarsanız takın,orjinal teybin ses kalitesini vermiyor.Orjinal teybin sesinde duygu var.Doluluk var.Bilmesem lambalı radyo diyeceğim.Sanırım anlatabiliyorum.
Sonradan takılan yeni teknoloji mosfet teypler güzel elbette,usb ler,yüksek çıkışlarda daha az bozulma,extra özellikler filan v.s. ama olmuyor.Ses de duygu yok,boş ve yorucu ve sıkıcı.

Bu yüzden cd li usbli mp3 lü pionner i söktüm,yerine tekrar kasetli orjinal teybi taktım.Tek sıkıntım kompanentler bi işe yaramayacak endişem vardı.Fakat onlarla da iyi oldu.Onları sökmedim.

Sanırım dostum sorun şurda mofsetlerde bas ve tiz orta frekansı eziyor.Adam gibi gitar ,saz sesi gelmezken bi darbuka yada tiz sesi yıkıyor.Hoparlorde aynı şekilde bence kağıt üretim harici orta frekans yani mediumları doğal olarak dinleyemiyorsunuz.Teknoloji ileri giderken sesin doğallığıda bozuluyor malesef bunu kabul ederim. :?Gramafondan dinlenen o canlı heyecanı binlerce liralık setlerden sağlanamıyor.Ha bunun çözümü yok mu var elbet.Orasıda bana kalsın. :)Yanlız şunu söleyim teypteki extra ses guclendırmelerı loud ,eq,bass,tiz bunlar sesin doğallığını bozuyor.Bunları Kapattığınızda daha gerçekçi ses elde edilmiyor değil.Lambalı amfi/radyolara gelirsek onlardan ötesi yok,olmayacakta
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti murat11h1 » 25 Nis 2010, 00:19

Bu cihazlar 50 lira olursa ancak düşünürüm.Diğer türlü Kaset adaptörüyle mp3 player a bağladım fm transmitter deki gibi cızırtı felan yapmıyor.30 liraya mp3 player aldım 5 lirada kaset adaptörü süper ses. Bu aparat doğrusunu söylemek gerekirse çok süper youtubeda izledim gayette seri; ancak çok P A H A L IIIIII
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti hetepe » 25 Nis 2010, 17:03

jamesdean yazdı:HeTePe,
Sende bu teyp için aldın değil mi? Almayı düşünüyorum, başım ağrımasın. Uyumlu olmaz falan.
Şu an çakmaklıktan MP3 dinliyorum piranha marka cihazla. Ama cızırtı yapıyor. Bu DMC Changer da ses çok net mi? Emin olmak istiyorum...

Bu kasetçalardan vardı benim araçta ama yine orjinal olan fabia symphony cd çalarla değiştirdim, bu teybe uyumlu bu alet, benim arabada orijinal dışında arrka tarafta 1 çift oval pioneer hoparlör var, herkes araçta extra tesisat var sanıyor, o derece harika ses alıyorum, kötü diyenler gelsin dinlesin, zaten o yüzden bu usb-sd readeri önerdim...pişman olursanız bu sitedeki üyeliğimi iptal ettiririm, o derece garanti ediyorum size...( satan adamla akraba, arkadaş falan değilim, yakında o çeşit bir soru gelebilir diye önceden söyleyeyim...)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti hdoner » 25 Nis 2010, 19:21

hetepe yazdı:
jamesdean yazdı:HeTePe,
Sende bu teyp için aldın değil mi? Almayı düşünüyorum, başım ağrımasın. Uyumlu olmaz falan.
Şu an çakmaklıktan MP3 dinliyorum piranha marka cihazla. Ama cızırtı yapıyor. Bu DMC Changer da ses çok net mi? Emin olmak istiyorum...

Bu kasetçalardan vardı benim araçta ama yine orjinal olan fabia symphony cd çalarla değiştirdim, bu teybe uyumlu bu alet, benim arabada orijinal dışında arrka tarafta 1 çift oval pioneer hoparlör var, herkes araçta extra tesisat var sanıyor, o derece harika ses alıyorum, kötü diyenler gelsin dinlesin, zaten o yüzden bu usb-sd readeri önerdim...pişman olursanız bu sitedeki üyeliğimi iptal ettiririm, o derece garanti ediyorum size...( satan adamla akraba, arkadaş falan değilim, yakında o çeşit bir soru gelebilir diye önceden söyleyeyim...)

symphony cd çaların ses çıkışı gayet yüksek Pionner ovalleri rahat besler.Zaten oval hoparlörde pionner ın kalitesi tartışılmaz.Önlere birde filitreli component takarsanız tadından yenmez bence.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir