RNS-510 hakkında

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

RNS-510 hakkında

İleti enoktakenokta » 20 Kas 2010, 17:44

Arkadaşlar yakın zamanda RNS-510 satın almayı düşünüyorum... İnternette satan kişiler mevcut, ben de birkaç kişiyle görüştüm bu konuda. Öncelikle aldığım ürünün çalıntı ya da çin malı vs olmadığını nasıl anlayabilirim?
İkinci konu ise montaj konusu: Ankarada'yım ve eğer alırsam İstanbul'dan alacağım gibi, bu nedenle İstanbul'a gitmem gerekecek. Gitmişken alacağım kişinin tavsiye ettiği bir yer var, orada montaj yaptırmamın bir sakıncası olur mu? Bir diğer opsiyon Ender Elektronik'e montaj yaptırmak, bildiğim kadarıyla VW grubu araçlar için ses ve görüntü sistemleri yetkili servi durumundalar, henüz onlardan bir fiyat alamadım montaj için, onlara yaptırırsam ekstradan montaj maliyetim olacak... En son seçenek ise Ankara'da bir yetkili servise montajı yaptırmak, muhtemelen en tuzlusu bu olacak, fakat onların da bı konuda yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olup olmadıkları konusunda tereddütlerim var....
Tüm bunların ışığında hem cihazın alımında hem de montajı konusunda bana nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz.
Teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
enoktakenokta
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Superb 1.4 TSI Elegance

İleti yonetici » 21 Kas 2010, 01:39

Örnek bir montaj prosedürü http://www.vwgolf.net.au/showthread.php ... 10-Install adresinde var yapılacak işlemlere bakarak montajı nerenin yapması gerektiği konusunda bir karar verebilirsiniz.

Çalıntı olup olmadığını anlamanın belirgin bir yolu olamaz satan kişi çıkma olduğunu söyleyebilir. Çin malı olup olmama konusunda gelince ürünün takliti piyasada varmı bilmiyorum ama orijinalini görmüş biriyseniz kesinlikle elinize aldığınızda taklit ürünü anlarsınız.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti enoktakenokta » 22 Kas 2010, 13:27

? yazdı:Örnek bir montaj prosedürü http://www.vwgolf.net.au/showthread.php ... 10-Install adresinde var yapılacak işlemlere bakarak montajı nerenin yapması gerektiği konusunda bir karar verebilirsiniz.

Çalıntı olup olmadığını anlamanın belirgin bir yolu olamaz satan kişi çıkma olduğunu söyleyebilir. Çin malı olup olmama konusunda gelince ürünün takliti piyasada varmı bilmiyorum ama orijinalini görmüş biriyseniz kesinlikle elinize aldığınızda taklit ürünü anlarsınız.

Emir bey yanıtınız için teşekkürler. Linke bakamadım maalesef, işyerinden bağlandığım için fotoları görünteleyemiyorum, ilk fırsatta bakacağım.
Sanırım montajı zor ve bunun için bu linki verdiniz, işin ehline yaptırmak lazım o zaman; Ender Elektronik bu işte bayağı bir tecrübeli bildiğim kadarıyla fakat eğer oraya yaptırırsam montajı aracın garantisi konusunda bir sıkıntı yaşar mıyım? Yetkili servis haricinde araca müdehale edilmesi garanti dışı bırakır mı aracı diye endişem var.
Kullanıcı avatarı
enoktakenokta
CLASSIC
CLASSIC

İleti fıratt » 22 Kas 2010, 14:06

oldukça açıklayıcı bence montaj yapamamak imkansız..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti hetepe » 22 Kas 2010, 14:49

Çalıntı olup olmadığı, polis tarafından bilinebilir (Çalındığında seri no su bildirildiyse..)Bir de yakalanan hırsızın verdiği bilgilerle son alana ulaşırlar.
Çin malı olması şeklinden, görüntüsünden kolayca ayırdedilir, ama marka olup ta çin üretimi olması normal, karıştırmamak lazım...
Ender Elektronik denilen yer eğer Demetevlerdeki Ender elektronik se ben memnun kalmadım onlardan; kendilerinden aldığım fabia cd çalarının oynanmadık yerini bırakmamışlar, kenarda yatıyor yıllardır, hiç güven vermiyorlar yani.
Ayrıca aynı duruma düşmemeniz için kullanılmış ve ne nedenle olursa olsun sökülmüş cihazı almayın.Sıfır alın, rahat edin.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti enoktakenokta » 22 Kas 2010, 16:15

hetepe yazdı:Çalıntı olup olmadığı, polis tarafından bilinebilir (Çalındığında seri no su bildirildiyse..)Bir de yakalanan hırsızın verdiği bilgilerle son alana ulaşırlar.
Çin malı olması şeklinden, görüntüsünden kolayca ayırdedilir, ama marka olup ta çin üretimi olması normal, karıştırmamak lazım...
Ender Elektronik denilen yer eğer Demetevlerdeki Ender elektronik se ben memnun kalmadım onlardan; kendilerinden aldığım fabia cd çalarının oynanmadık yerini bırakmamışlar, kenarda yatıyor yıllardır, hiç güven vermiyorlar yani.
Ayrıca aynı duruma düşmemeniz için kullanılmış ve ne nedenle olursa olsun sökülmüş cihazı almayın.Sıfır alın, rahat edin.

Türkiye'den çalıntı olması değildi kastım, belirtmeyi unutmuşum Almanya'dan çalınıp bir şekilde buraya getirtilen cihazları kastetmiştim...
Ender Elektronik İstanbul-Maltepe'deki bir firma; Ankara'da bulunmamız sebebiyle Demetevler'dekini söylediniz sanırım. Orayı hiç bilmiyorum zaten, İstanbuldaki ile görüşeceğim.

Ata ile görüştüm telefonda, kendilerinin ürünü satmadığını belirttiler, Necwox satıyorlarmış. Kendim alıp montajını yaptıramıyormuşum onlara, kendilerinden alınmayan bir ürünün montajını yapmıyorlar. Saçmasapan bir durum var yani orada, almak istesem satmıyor, temin edemiyorlar ama kendim alsam takmıyorlar da... Haftaiçi işten uğraşamıyorum şimdi, haftasonu gidip görüştüğüm kişiyle özel olarak ilgilenmek ve bu tavrı şikayet etmek düşüncesindeyim...

And ise montajı yapabileceklerini söylediler, fakat bu işte çok tecrübeli olduklarını sanmıyorum...
Kullanıcı avatarı
enoktakenokta
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 22 Kas 2010, 16:23

Montajında bir zorluk yok, eskisi ile 510 un soketleri aynı, eskisi yerinden çıkacak ve yenisi o yere girecek...Sıradan bir oto ses sistemcisi zorlanmadan yapabilir, arkaya kamera falan takılacaksa o da öyle zor birşey değil ama servis bu iş için yüklüce bir rakam ister bence...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti enoktakenokta » 22 Kas 2010, 20:04

Eğer çok komplike bir işlem değilse Ankara'dan kalkıp taa İstanbul'a sırf bu iş için gitmeyim arkadaşlar.. And'la görüştüğümde 50-100TL gibi bir rakama montajı yapabileceklerini söylediler. Ama dediğim gibi tek endişem daha önce böyle bir işlem yaptıklarını çok zannetmemem; montaj ve kodlamaları vs sorunsuzca yapabilirler mi emin olamamam...
Dışarıda bir yere yaptırmak da aracın garantisini bozar diye endişe ediyorum tabii...
Yüce Oto'yu arayıp sordum telefonda Ender Elektronik yetkili servis mi diye ses ve görüntü sistemleri konusunda, tabii ki telefondaki bayan bilmiyordu, "merkeze ileteyim sorunuzu, 1-2 gün içinde dönüş yaparız" dedi.. Dönerler mi ondan hiç emin değilim..
Kullanıcı avatarı
enoktakenokta
CLASSIC
CLASSIC

İleti hdoner » 22 Kas 2010, 21:33

Yazıyı okuyunca aklıma bi fikir geldi.Uluslar arası çalıntı ürünleri seri no ile sorgulanan sistem olması gerek aslında.Yoksa Suriyede çal Türkiyede sat malum kaçal mal ucuzdur :S
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Rpolat » 23 Kas 2010, 23:23

enoktakenokta şanslısın ben de 2011 octavia var
octaviamda bolero vardı saatım yerine RNS 510 aldım.
Kaça almayı düşünüyosun bilmiyorum ama hemde ankaradan baya uygun fiyata aldım montajı falanda aldığım arkadaş yaptı ankarada ki Ata olacak servise allah düşürmesin orjinal olmayan teyibi takıyorlar orjinal skoda teyimi takmıyorlar aynı sıkıntıyı bende yaşadım and daha anlayışlı yardım etmeye çalışıyo en azından ama emin ol 2 servistede RNS 510 dan hiç anlamıyorlar.Sen almayı düşündüğün fiyatı falan bana özelden msj at ben bi bakayım o arkadaşın elinde varmı veya getirebiliyormu
Rpolat
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Remzi POLAT
Arabanız: Octavia 1.6 TDI elegance

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir