Yeni oyuncağım Columbus navigasyon sistemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni oyuncağım Columbus navigasyon sistemi

İleti enoktakenokta » 06 Oca 2011, 15:14

Columbus navigasyon sistemimi aracıma takdırdım, halen cihazı kurcalamakla ve klavuzu okumakla falan meşgulüm ama konu açayım dedim; aşağıda fotoğrafları da ekledim... İlk izlenim olarak "mükemmel" diyebilirim, hem ses kalitesi, hem video görüntüsü, ekranın yansıma yapmaması vs. harika. Araçta Bolero takılıydı daha önce ve onla kıyasladığımda bahsettiğim alanlarda bariz kalite farkı var. Çok fonksiyonlu direksiyondan kumanda etme, park sensörü uyarılarını ve klimatronik bilgilerini görme konusunda sıkıntı yok. En güzeli de navigasyonda hedef girdikten sonra hedefe ulaşana kadar tüm dönüş, yol ve zaman bilgilerini yol bilgisayarı ekranında göstermesi... Şu an cihazda bir önceki harita yüklü, sabırsızlıkla V7 haritayı beklemekteyim... Cihazdaki diğer bir güzellik de hareket halinde DVD izleyebilmem, gerçekten keyif verici...

Cihazdan almak isteyen olabilir diye bilgi vermek de istedim; ben cihazı internetten-aynı zamanda bu forum üyesi- Metin İlan adlı arkadaştan aldım, cihazı 2.400TL'ye veriyor; kendi adıma bundan daha önemlisi satış sonrasında da beni üzmemesi oldu. Zira bu 2. cihaz; ilk gelen cihaz sorunsuz çalışıyordu fakat direksiyondan kumanda, yol bilgisayarında navigasyon bilgilerini görme gibi konularda sıkıntı yaşamıştım; sorun aslında firmware update ile çözülebilecek bir sorun olmasına rağmen kendisi firmware update konusunda hiç ısrarcı olmadı ve benim talebim doğrultusunda bana yeni bir cihaz gönderdi. Bundan sonra da herhangi bir konu ya da sıkıntı da yardımcı olacağına eminim, bu tarz cihazlarda "destek" onusu benim için çok önemlidir. Cihazdan almak isteyen olursa özel mesajdan bana ulaşırsa kendisinin iletişim bilgilerini verebilirim, reklam olmasın diye buradan yazmayım dedim...

Şimdi fotoğraflar için link(Fotoğraf eklemeyi bilmediğim için fotoları upload ettim; linkten tüm fotolara ulaşabilirsiniz arkadaşlar. Cep telefonu ile çekebildim maalesef):

http://img833.imageshack.us/gal.php?g=06012011055.jpg

Kullanıcı avatarı
enoktakenokta
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Superb 1.4 TSI Elegance

İleti Henien » 06 Oca 2011, 15:28

Hayırlı olsun, olsun da "hareket halindeyken dvd izleyebilmem" derken başkanım ?!?
KANITIN YOKLUĞU, YOKLUĞUN KANITI OLAMAZ
Kullanıcı avatarı
Henien
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Hakan
Arabanız: Mitsubishi ASX

İleti enoktakenokta » 06 Oca 2011, 15:34

Henien yazdı:Hayırlı olsun, olsun da "hareket halindeyken dvd izleyebilmem" derken başkanım ?!?

VW'de RNS-510; bizim araçlarda Columbus adlı bu cihazda normalde hareket halindeyken DVD izlenemiyor; güvenlik nedeniyle yanılmıyorsam 10km/saat hızı geçince otomatik olarak DVD film izleme menüsünden çıkıyor. Normalde bu özellik için ayrıca para harcamak gerekiyor; bu nedenle bu şekilde yazdım.
Daha detaylı açıklamalar için ürünü satın aldığım kişinin-kardeşiyle beraber bu işi yapıyorlar, onun da adı Çetin- ürünle ilgili sahibinden'deki ürün linkini de vereyim...

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-multimedya-navigasyon-orjinal-ford-fx-blaupunkt-navigasyon-sifir/detay?
Kullanıcı avatarı
enoktakenokta
CLASSIC
CLASSIC

İleti pureman » 06 Oca 2011, 15:52

Hayırlı olsun..

Benimde ilk yapılacak listemde, ama şuan bütçe elvermiyor..
pureman
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Yeti Active 2011, Octavia Elegance 2010

İleti enoktakenokta » 06 Oca 2011, 15:56

pureman yazdı:Hayırlı olsun..

Benimde ilk yapılacak listemde, ama şuan bütçe elvermiyor..

Benim de bütçe sıkıntısı aynı şekildeydi; en sonunda dayanamayıp kredi çekip aldım:) Araca bambaşka bir hava kattığını söylemek gerek... Bu arada piyasada çok daha fazla özellikli olan ve görünüm olarak Columbus'a tıpatıp benzer Çin malı ürünler var; bir ara "acaba bundan mı alsam" diye düşünmüş, fakat inceleme ve kullanıcı yorumlarından sonra tamamen silmiştim o ürünleri. Burada marka belirtmek istemiyorum, ama bu işin içine giren zaten biliyor piyasayı. 3-5 fazla verip orijinal Skoda ürünü almak daha mantıklı bence...
Kullanıcı avatarı
enoktakenokta
CLASSIC
CLASSIC

İleti lostar58 » 06 Oca 2011, 16:41

kardeş bu üründe türkçe mi yoksa yabancı dil mi?
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY
Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti diseqc » 06 Oca 2011, 17:01

iyi para be okadar para versem ben arabayı değişirim ama yinede arabada olmasının görüntüsü bile hoş güle güle kullan.
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti lostar58 » 06 Oca 2011, 17:08

GÜLE GÜLE KULLAN KARDEŞ HAYIRLI OLSUN
lostar58
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: OKTAY

İleti enoktakenokta » 06 Oca 2011, 20:12

Teşekkür ederim arkadaşlar iyi dilekleriniz için...
Cihaz menüleri ve sesli komutlar Türkçe değil maalesef; şu an için yabancı dilde kullanmak durumundayım... Umarım ileride bu yönde bir çalışma yapılır...
Kullanıcı avatarı
enoktakenokta
CLASSIC
CLASSIC

İleti coolpassenger » 18 Mar 2012, 00:02

bende dün itibariyle columbus aldım bir tane. şu anda kargoda. istanbulda metin ilan dan aldım. p.tesi elimde olur sanırım. halen kullandığım dvd navigasyon sistemini de satışa çıkardım. türkçe menülü ve son harita yüklenmiş biçimde geliyor. umarıım hayırlı olur.
coolpassenger
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: fatih
Arabanız: yeti 2.0 4*4 dsg kapuçino bej experience nav+dvd

İleti forman37 » 18 Mar 2012, 00:03

cıhazınız hayırlı olsun artık bunlar moda oldu teybını soken bu cıhazlara yoneldı :)
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti coolpassenger » 18 Mar 2012, 00:08

ankarada nerede montajını yaptırabilirim bu cihazın ? tavsiyesi olan var mı acaba?
coolpassenger
CLASSIC
CLASSIC

İleti coolpassenger » 18 Mar 2012, 13:43

ankarada columbus montajı serviste kaça patlar bilen var mı?
coolpassenger
CLASSIC
CLASSIC

İleti forman37 » 18 Mar 2012, 13:46

yetkılı bı servıse gıdıp oğrenebılırsınız sağda solda kenar mahalle işi yapanlara aracı teslım etmeyın adamlar arabayı doğruyo resmen ısı bılenıne goturun.
_FORMAN37_
_59 RE 132_

FAVORİT SİLVER LİNE
Kullanıcı avatarı
forman37
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MUSTAFA ÖZCAN
Arabanız: NE ARABASI AMK?

İleti hakar » 18 Nis 2012, 01:08

Arkadaşlar bende bir kaç gün içinde metin beyden columbus rns 510 alıyorum. Kullanan arkadaşlar dan cihaz için olumlu olumsuz yorum bekliyorum. En önemlisi navigasyon sistemi nasıl. Cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
hakar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan MUTLU
Arabanız: Octavia II

İleti hetepe » 18 Nis 2012, 09:48

coolpassenger yazdı:ankarada columbus montajı serviste kaça patlar bilen var mı?

Montajda birşey yok ki, zaten soketli bir sistem, bana gelin halledeyim...:)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti hakar » 18 Nis 2012, 11:59

Arkadaşlar columbus kullanan arkadaşlardan bilgi bekliyorum.
Kullanıcı avatarı
hakar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan MUTLU
Arabanız: Octavia II

İleti gkhnyhn » 02 Haz 2014, 02:33

hocam özelden yaZamıyorum.sizi ekledim kabul esermisiniz.
gkhnyhn
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: gökhan
Arabanız: skoda octavia 3 elegance

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir