İlgilenenlere navigasyon

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

İlgilenenlere navigasyon

İleti unknown1 » 05 Şub 2011, 01:24

Ben park sensöürünü kaçırınca . . . . :)

http://www.bim.com.tr/aktuel-urunler/na ... ihazi.html

unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti taner_octavia » 05 Şub 2011, 02:22

benim istedigim navigasyon radyo frekanslı olmalı :) oda navkingde var diye biliyorum baska markada varmı bilmiyorum. hafıza kartına takıcam klipleri falan dinliycem aracın kendi ses sisteminden. al sana dvd ve navigasyon ikisi bir arada :) onların ekran biraz daha buyuk oluyo. 100 lira fazla vericeksin ama degicek :P
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti Skodacı19 » 05 Şub 2011, 08:27

garmin varssa olabilir başkada olmaz
Kullanıcı avatarı
Skodacı19
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: buğra koçak
Nereden: Çorum

İleti xMEGANx » 05 Şub 2011, 08:46

aldımmı
+DVD
+MP3
+NAVİGASYON
+RADIO
+ Beni şaşırtacak ve şımartacak 1 şey daha isterim :)
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti diseqc » 05 Şub 2011, 09:04

bunlarda birde yoldaki radarı uyarı verenleri varmış bilen varmı varsa kaç para??
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti unknown1 » 05 Şub 2011, 11:32

diseqc yazdı:bunlarda birde yoldaki radarı uyarı verenleri varmış bilen varmı varsa kaç para??

Bu arada radar haberci cihaz kullanmak yasak . :)
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti diseqc » 05 Şub 2011, 12:38

hadi ya onuda mı yasaklamış çakallar saklarız olmazmı :)
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti octaviaman » 05 Şub 2011, 16:21

Desenize navigasyon açık giderken trafik polis otosu karşı şeritten bana boşuna sellektör atıp durmuyormuş
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti unknown1 » 05 Şub 2011, 21:30

Navigasyon değil :) Radar tespit cihazının cezası var.Haberlere çıkmıştı.
Ama şöyle bir şey söz konusu.
Plaka tanıma sistemi kurulan direkler - alanlar - araçlar karşıdan gelen aracı çok çok net görebileceği bir sistem kullanıyor.Bu sistem çok basit.Bütün plakalar fosfor kaplıdır.Ve bu fosforu gün ışığı ile değilde IR ışık ile parlatabilirsiniz.Tv kumandası ledi gibi.Kameranın altına konulan bu ır aydınlatma plakayı parlatır kameraya araç farı vursada yada araç hiç görünmesede plaka ayna gibi görünür.

Bu teknikle radarı kör edebilirsiniz.
Güçlü bir ır spotu aracınıza takarsınız.Radar aracı veya kamerasına tutarsanız.Kamera görüntüsü bembeyaz olur.Hiç birşey okunmaz.Ama ilerideki ekip sizi çevirebilir.Bunu otoyol gişelerinde köprü gişelerinde deneyebilirsiniz.Unutmayın siz ön plakayı kurtarsanızda birde arka plaka var.Buna aracın seyir halinde olduğu için açı hesabınıda düşünürseniz.Bundan dolayı ekstra cezada yiyebilirsiniz :)
Anlatmak istediğimi görmeniz için cep telefonu veya normal kamera fotoğraf makinasının önüne kumandayı tutun düğmesine basın.Çıkan ışığı görün.Bunlardan 37 adet güçlü olduğunu düşünün.Bembeyaz.Gece görüş kameralarıda böyle çalışır. İş yerlerinizde veya evlerinizde kamera sisteminin gecede çalışmasını isterseniz hale hazırda satılan veya benim size daha önce tasarladığım çalıştığını onayladığım IRSPOT devresi ile yapabilirsiniz.
Saygılar :)
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti octaviaman » 05 Şub 2011, 22:49

Hız kamerası gösterme Navigasyonda özellik olarak var.Görsel ve sesli uyarı veriyor.Bunu kendi tesbit mi ediyor,yoksa harita güncellemelerinde yerleri mi işaretli diye soracakken,mobil olanları da gördüğünü anımsadım
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti unknown1 » 05 Şub 2011, 23:46

Hocam inanın onlarca çeşit radar var.Ve artık yeni plaka tanıma sistemlerinin tespiti okadar kolay değil.

Bazı örnekler vereyim.

Şimdi bazı radarlar ki Türkiye de çok kullanılıyor.Bir nevi frekans üretiyor.ses frekansı gibi düşünün.Araç bu manyetik etki içine girdiğinde sinyal bozulur.Bazı radarlar burda ikiye ayrılıyor sinyalin bozulma hızı ve hız limitinin altında iken frekansın hiç bozulmaması gibi.Park sensörü mantığı gibi.

Bazı radarlar sadece lazermetre ile çalışır.Kamera hız limiti ihlalinde resim çeker.Sizde kamerayı hız okuyor olarak düşünürsünüz.

Genelde radar tespit cihazlarıda bu dobbler etkisinin farkına varır yani elektromanyetik veya ses sinyalinin farkına varır.Daha siz etkili alana girmeden uyarı verir.Bu navigasyon cihazına entegre ise muhakak aracın ön cam önünde olması gerekirki (önünde aracın metali olmamalı) sinyali erkenden haber verebilsin.

Son zamanlarda şirketler (ayrıldığım şirket dahil) hız tespitini yazılımsal veya sadece kamera ile yapabiliyorlar.%80 in üstünde başarı ile.Bunuda kameranın çektiği görüntüdeki hareket değişimlerini açı zaman (ms veya mikrosaniye) hesaplayarak size doğruya yakın hatta doğru hızı verebiliyor.Ancak ülkemizde bu yasal olarak onaylanmadığından radar cihazı plaka tanıma sistemiyle birleştirilip ceza kesiliyor.

Radar tespit cihazının yakalnması : cihaza el konmasına. 1000 liranın üstünde cezaya . ve mahkemeye polisi yanıltmak veya sahtekarlık gibi suçlardan sevk ettiriyor.

Antalya için söylüyorum.Şirketten bir ekip hareketli radar a otobanda 150 ile yakalanmışlar.Sabit yavaş giden polis araçlarınada dikkat:)
Saygılar
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir