radyodan gelen cızırtı..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

radyodan gelen cızırtı..

İleti kemalyazici » 28 Şub 2011, 19:43

merhaba herkese. bugun yeni bir radyo aldım aracıma . eskisini söküp bunu taktım . fakat şimdi aracı çalıştırınca radyodan cızırtı geliyor. mp3 dinlerken gelmiyor sadece radyodaken. ve araba çalışmazken sorun yok sadece araba çalışırken geliyor cızırtı. gaza basınca cızırtı da artıyor. sizce bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir? anten kablosu kısa geldi onu ortadan kesip ekleme yaptım bir ilgisi varmı bilmiyorum. birde 2 tane güç kablosu var arabada birisi torpidonun altından alıyor diyeri ise çakmakdan. geçen seferde bu şekilde bağlamıstım teybimi bir sorun olmamıstı. radyodan gelen cızırtı sinirimi bozuyor lütfen yardımlarınızı bekliyorum. herkese iyi forumlar.
Kemal Yazıcı
Skoda Forman 93 Lx

Kemal Yazıcı
93 Forman Lx
Kullanıcı avatarı
kemalyazici
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal Yazıcı
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda forman lx

İleti ozantavsan » 28 Şub 2011, 23:30

Motor sesi radyoda parazit yapıyor

Aslında ateşleme sistemi etki eder.Buji kablolarının ipekli parazit yapmayacak cins olması istenir.
kendi yaptığım anfidede bu sorun vardı.

Çözüm..

Anfi girişine besleme devresine büyük kapasiteli bir kondansatör takarak elektirik dalgalanmalarını en aza indirdim.Şarj dinamosu nedeniyle voltaj yükseliyor zaten dinamonun sesi radyoyu etkiler.
Senin yapacağın imkan varsa radyo besleme kablosunu aküden direk çek.
Elektronikçilerde parazit giderici trafolu devreler var.Ufak bir devre bunu aküden gelen kablolara bağlıyorsun devrenin çıkışınada radyoyu.Belki sorununu çözebilir.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti kemalyazici » 01 Mar 2011, 00:04

teşekkür ederim Ozan bey . dediklerinizi yarın deneyeceğim.
Kemal Yazıcı
93 Forman Lx
Kullanıcı avatarı
kemalyazici
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal Yazıcı
Nereden: Ankara
Arabanız: skoda forman lx

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir