Navigasyon konusunda yardım istiyorum...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Navigasyon konusunda yardım istiyorum...

İleti turabitr » 10 Mar 2011, 10:32

Selamlar...Bu navigasyon ürünleri konusunda oldukça cahilim...Biraz inceledim ama kafama bir kaç konu takıldı... Şimdi bu cihazların sürekli şarj mı edilmesi gerekiyor..Yani aküden bir kablo çekip sanki adaptörle çalışıyor gibi yapılamıyor mu...?
Bir de Navitech nasıl bir markadır...?
Yardımcı olursanız sevinirim...Teşekkürler....

turabitr
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: yok...:(

İleti SkodamFabiam » 10 Mar 2011, 10:40

Navitech iyi bir markadır. Aslında bunlar şarjlı cihazlardır fakat genelde şarjları az gittiğinden çakmak yuvasından şarj olurlar.
Ben geçen gün piranha'nın linkteki modelini aldım gayet memnunum eğer cihazın ek özelliklerini kullanmayacaksan yani sadece yol bulma işlevi senin için yeterli ise bunu tavsiye ederim üzerinde igo-8 var ve sorunsuz çalışıyor.
http://www.hepsiburada.com/Liste/piranh ... yId=257643
Tavsiyem kullanmayacağınız teknolojiye para vermemeniz...
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 2004 Elegance 101Bg

İleti stroom » 10 Mar 2011, 10:51

arkadaşım çakmak yuvasından şarz edeceksin hala kaset calar kullanıyorsan elbet bunun sesi teyp ten cıksındiyeceksin ve kaset adaptör alacaksın kablo yını olacak dabul din teyiplere bak derim biraz pahalı ama ucuzlarıdavar bence böyle yap aracını dahacok seveceksin
stroom
CLASSIC
CLASSIC

İleti stroom » 10 Mar 2011, 10:58

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 2975/detay

benimdediğim böyle birşey bu adam bu arabayı 15000 bıraktı.......
stroom
CLASSIC
CLASSIC

İleti turabitr » 10 Mar 2011, 12:55

Bu ürünü sipariş ettik bakalım bayaa uygun fiyatı ama sınırlı sayıda...İnşaaAllah pişman olmam...

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=257643&productid=otdelqx-b512
turabitr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti castelli » 10 Mar 2011, 17:49

hocam çok iyi bi cihaz almışsın emin ol ;)
bende Navitech, QX-B432 Primo, 4.3" kullanıyorum..en çok hoşuma giden özelliği çok ücra ilçelerin bile harita güncellemesi mevcut.. misal ben amasya/merzifon'dayım..sokakların hepsi var ayrıca site isimleri yerel marketler vs.vs. hepsini güncellemelerle çekebiliyorum :) başarsoft iyi iş çıkarmış ;)

naviextras.com adresinden cihazın için en güncel haritaları sürekli olarak 3d biçiminde indirebilirsin ;)
hayat yaptıklarının eseridir....
Kullanıcı avatarı
castelli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erkan UZUN
Nereden: Amasya
Arabanız: 2005 Fabia HB 1.4 101 merzifon eşşee

İleti SkodamFabiam » 10 Mar 2011, 18:50

castelli yazdı:hocam çok iyi bi cihaz almışsın emin ol ;)
bende Navitech, QX-B432 Primo, 4.3" kullanıyorum..en çok hoşuma giden özelliği çok ücra ilçelerin bile harita güncellemesi mevcut.. misal ben amasya/merzifon'dayım..sokakların hepsi var ayrıca site isimleri yerel marketler vs.vs. hepsini güncellemelerle çekebiliyorum :) başarsoft iyi iş çıkarmış ;)

naviextras.com adresinden cihazın için en güncel haritaları sürekli olarak 3d biçiminde indirebilirsin ;)

Navitech güzel cihaz, itirazım yok ama sizin de işaret ettiğiniz üzere güncellemeler cihazdan bağımsızdır. Yani başarsoft kullanan birçok cihaz(ki Türkiye'de ki markaların birçoğu bunu kullanır) aynı şekilde güncelleme yapar.
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Fabia 2004 Elegance 101Bg

İleti alpino » 10 Mar 2011, 19:14

hocam o zaman ben mesleki olarak gps kullanan ve navigasyon sistemlerinin çoğunu denemiş birisi olarak yorum yapıyorum.

Navitech marka navigasyon sistemleri benim şimdiye kadar kullandığım en iyi, en sorunsuz, işlem hızı olarak en hızlı ve kullanımı en kolay olan navigasyon sistemi. eğer alacaksanız hepsiburada.com'a girin 150-200 tl arasında gerçekten çok başarılı makineler var.

Navitech IGO8 navigasyon yazılımı kullanır. ve bu yazılım navigasyonların şahıdır.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti castelli » 10 Mar 2011, 22:35

SkodamFabiam yazdı:Navitech güzel cihaz, itirazım yok ama sizin de işaret ettiğiniz üzere güncellemeler cihazdan bağımsızdır. Yani başarsoft kullanan birçok cihaz(ki Türkiye'de ki markaların birçoğu bunu kullanır) aynı şekilde güncelleme yapar.

bircok cihaz harita guncellemesi yapar fakat bunlarin cogu ucretli guncellemelerdir.. uretici firmalar bu guncellemeleri yilda 4 defa yada toplam 8 defa gibi rakamlarla sinirlayarak urunleri pazara cikariyorlar fakat navitech urunlerinde bu guncellemeler ucretsiz ve sinirsizdir..
hayat yaptıklarının eseridir....
Kullanıcı avatarı
castelli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Erkan UZUN
Nereden: Amasya
Arabanız: 2005 Fabia HB 1.4 101 merzifon eşşee

İleti junior » 10 Mar 2011, 23:12

ben piranha eskalade kullanıyo m çok memnunum
junior
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: arman boyacı
Arabanız: favorit 1994 glx

İleti alpino » 10 Mar 2011, 23:54

hayırlı olsun hocam. emin ol pişman olmayacaksın.

geçenlerde bir sorundan dolayı bendeki navitech p110 navigasyonda bir hata oluştu ve sesle yönlendirme dosyaları kayboldu. yedekten de kurtaramadım. firma ile iletişime geçtim aras kargo ile ücret ödemeden bize gönderin. bir de şikayetinizi bilgi notu olarak yazın dediler.
ben de sorunu anlattım ve pilinin de artık ancak 20 dakika gittiğini fiyatına göre değiştirmek istediğimi bilgi notunda belirttim ve fiyatını öğrenmek istedim. sonuçta pil uzun süreli şarj nedeniyle bozuluyor.

yaklaşık 4 gün sonra navigasyonumu tekrar göndermişler. ama pil fiyatı ile ilgili bilgi verilmedi bana. servis işlem fişine baktım ki pili de ücretsiz olarak garanti kapsamında değiştirmişler. gerçekten firma olarak da çok iyiler.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti turabitr » 11 Mar 2011, 07:35

Üürün elime ulaşmadı henüz...Kullandıktan sonra ben de izlenimlerimi aktaracağım...
turabitr
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti turabitr » 18 Mar 2011, 10:37

Ürünün bütün özelliklerini tam olarak kullanamadım daha ama kurcaladığım kadarıyla çok güzel bir alet... Resim gösterme video-müzik çalma Fm Tranmitter, oyunlar Araç telefon kiti olarak kullanabilme ve bir çok özellikleri var navigasyon dışında...Navigasyon özellikleri ise oldukça başarılı..Yükleme ve rota hesaplama hızı çok iyi...Dest özellikleri de çok güzel.. Örneğin yakında ki ezcane veya benzin istayonu gibi lazım olabilecek herşeyi bulabiliyor kısa yolları ile...Çok beğendim... Yanlız ekranı sorun çıkarabilir gibi...Çünkü dokunmatik liği temas değil baskı ile çalışıyor bu da ekranın çabuk bozulmasına yol açabilir bakalım kullanıp göreceğiz... 10 üzerinden 9 verdim...:)
turabitr
Yeni Üye
Yeni Üye

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir