Navigasyon Hk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Navigasyon Hk.

İleti maximous » 12 Mar 2011, 14:57

Herkese merhaba,

Geçen hafta internetten aşağıdaki navigasyon cihazını satın aldım. İlk kez bugün denemek kısmet oldu. Ben Çekmeköyde oturuyorum. Evden yine Çekmeköydeki başka bir mahalleyi ve sokağı hatta kapı numarasını girdim cihaza. Ama benim acemiliğimden midir bir türlü çözemedim cihazı. Genelde farklı yerleri tarif etti. Gerçi bende gideceğim yeri tam bilmiyordum. Sonunda kendi çabalarımız ve sormalarımızla evi bulduk. Rota dışına çıktığımızda yeni rota belirliyor ama o sokağın civarındaki sokoklarda gezerken bile o sokağı bulamadı sanırım. Ya da o sokakta bir sorun var. Ama sokağa geldiğimde gerçekten sokak adı yazan tabela vardı sokağın girişinde.

Acil yardım lütfen. Sorun bende mi, cihazda mı, yoksa yollarda mı :)

http://www.hepsiburada.com/Liste/navitech-qx-b432-primo-43-yeni-nesil-navigasyon-cihazi/ProductDetails.aspx?productId=otdelqx-b432&categoryId=257643

maximous
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yalçın Deniz
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2013 Kia Ceed Concept Plus

İleti unknown1 » 12 Mar 2011, 15:02

Şirket aracında vardı.Zaten sinir oluyordum kouşmalarına birgün otobanda 50 m sonra sağa demezmi :D O günden sonra konuşamadı :D
Bildiğim kadarıyla
Birinci haritası oluyor bu cihazların onun güncel olması gerekiyor.
Birde hızlı veya kısa yol diye seçenekleri varmış bildiğim kadarıyla.Mesela seni dolaştırarak otobana sokup götürtebilir.Hızlı olsun diye.Yada kısa yol.
Biraz daha ısın cihaza belki birşeyler değişebilir :)
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: unknown

İleti alpino » 12 Mar 2011, 15:33

hocam tüm navigasyonların en büyük zorluğu adresi doğru şekilde makineye anlatabilmektir.

örneğin normal adresinde kavaklıdere diye kayıtlı olan bir adres navigasyon sisteminde gaziosmanpaşa olarak işaretlendiği için hatalı adres bulabilir ya da hiç bulamaz.

adres seçerken ili ve semti ayarladıktan sonra harita görünümüne geçip istediğin sokağı haritadan da bulup daha doğru şekilde tarif isteyebilirsin.

bir de navitech cihazlar 4 farklı yöntemle rota hesaplar.
-Hızlı: varış noktana en kısa sürede varmanı sağlar. hız yapabileceğin yollara öncelik verir. mesafe genelde normalden uzun olur.

-Kolay: o bölgeyi hiç bilmeyen bir kişinin şaşırmadan rahatça gidebileceği en kolay rotayı bulur. ana yolları kullanır tali yol ve sokaklardan kaçınır. (ben bu hesaplamayı kullanmanı öneririm)

-Kısa: en kısa yoldan götürür. fakat özellikle uzun yollarda seni kolay kolay otobanlara çevre yollarına sokmaz. hatta bol bol köy yoluna sokar. (şehir içi hariç asla önermem)

-Ekonomik: mantığını tam bilmiyorum ama yokuşlardan falan kaçınmaya çalışarak en mantıklı yoldan gitmeye çalışır sanırım. hiç denemedim bilmiyorum iyimi kötümü.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti stroom » 12 Mar 2011, 17:26

hocam yazı karekteri farkı olabilir örneğin ben gundoğan yazıyorum hiçbir şey bulmuyor gündoğan yazamıyorum ü harfi yok yada ben bilmiyorum ama haritada bulup işaret koyunca buluyor haritada gün doğan yazıyor....
stroom
CLASSIC
CLASSIC

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir