ALLAH AŞKINA BİRİNİZ YARDIM ETSİN!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ALLAH AŞKINA BİRİNİZ YARDIM ETSİN!

İleti 1903karakartal » 10 Oca 2012, 21:38

Selam arkadaşlar.Malum iş değişikliğinden octimi sattım master aldım 2012.Ah almaz olaydım.Aracı aldım malum serviscilik yapıyorum önde iki kolon var arkada yoktu.Gittim 2 kolon taktırdım.Ah taktırmaz olaydım 160 lira bayıldım.Bayıldım bayılmasına da teyp kolonları tanımadı.Gitmediğim servis görmediğim teypçi kalmadı.Son umut renaultclubtr.comda konu açtım defalarca kimse yardım etmedi.Aklıma son çare eski bir skodacıya yardım eden yine skodacıdır diyerek siz kaldınız delirmek üzereyim paranoyak oldum lütfen biriniz yardım etsin

1980 FORD TAUNUS

2000 RENAULT 19 EUROPA
2002 TOYOTA COROLLA
[b][b][b]2005 OCTAVİA AMBİANTE PLUS+LPG
[/b][/b]
[/b]2012 RENAULT MASTER ELEGANCE...

Lpg'siz araç makinistsiz bir trene benzer ;)
Kullanıcı avatarı
1903karakartal
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Doğukan
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Renault Master Elegance 2012''

İleti narec » 10 Oca 2012, 21:43

tesisat işlerinden hiç anlamam.

tanımadı derken kaldırmadı mı? teyp veya amfi yetersiz olmasın?
BU İMZA MAHKEME KARARI İLE İPTAL EDİLMİŞTİR.

Karar No: 2001 / 154 HP

Yüksek Dağın Karı Çok Olur.
Kullanıcı avatarı
narec
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sivas
Arabanız: Skoda Forman 135L idi :)

İleti 1903karakartal » 10 Oca 2012, 21:44

teypte 4 kolon çıkışı mevcut diyorlar anlamadım gitti deliye döneceğim amfi yetersiz derken onu nasıl anlayabiliriz?
1980 FORD TAUNUS

2000 RENAULT 19 EUROPA
2002 TOYOTA COROLLA
[/b][/b]

Kullanıcı avatarı
1903karakartal
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti bekocan » 10 Oca 2012, 22:46

biraz daha bilgi
söylediğin direk aklıma şu geldi arka ön veya sağ sol ayırma potu vardır bu tam sağ veya tam solda duruyo
ha tam ortadaysa artık ilk taktığında çalıştımı hopörleler çalıştıysa çıkış yanmıştır ha hiç çalışmadıysa yanlış bağlantı veya hopörleler patlak gibi
Kullanıcı avatarı
bekocan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: bektaş öztürk
Nereden: Ankara
Arabanız: 93 favorit

İleti unknown1 » 10 Oca 2012, 22:51

1903karakartal yazdı:Selam arkadaşlar.Malum iş değişikliğinden octimi sattım master aldım 2012.Ah almaz olaydım.Aracı aldım malum serviscilik yapıyorum önde iki kolon var arkada yoktu.Gittim 2 kolon taktırdım.Ah taktırmaz olaydım 160 lira bayıldım.Bayıldım bayılmasına da teyp kolonları tanımadı.Gitmediğim servis görmediğim teypçi kalmadı.Son umut renaultclubtr.comda konu açtım defalarca kimse yardım etmedi.Aklıma son çare eski bir skodacıya yardım eden yine skodacıdır diyerek siz kaldınız delirmek üzereyim paranoyak oldum lütfen biriniz yardım etsin

Hey benim eski skodaşım abim üstadım hocam. Ben teyp işinden anlamam. Ama bence boşa tasalanıyorsun.

Teyp i n hoparlörü tanımaması durumunu sana kim söyledi ise halt etmiş. Bi kere ikisinin haberlşemesi mümkün ise sana teyp hoparlörü tanımadı der. Yani ikisindede yazılımsal birşey varsa (elektronik kart,cihaz vb)

Sen bana şikayetini tamamıyla yaz bir düşünelim belki çare bulunur bulunamasada hile yaparız :)

Hoparlörler 4 ohm ve 8 ohm gibi direnç değerlerine sahip olurlar. Aldığın kolonun özellikleri nedir içindeki devre varmı varsa nedir değerleri nedir bir söylemen gerekir önce. Sonra teyp in seri nuamrasını yaz bana. Bi r bakalım netten nedir ne değildir nasıl çalışır. Ona göre servise git yada umudu kes bende bilmiyorum diyeyim (çok bilmiş elektronik teknikeri olarak)

Teyp uzmanlık hatta deneyimsiz bir alanım olmasına rağmen muhtemel sebepleri söyleyeyim:

Teyp in 8 ohm luk hoparlör istiyor 4ohm taktıysan hoparlörü veya teybe zarar vermiş olaiblirsin.

Sigortayı attırmış olabilirsin Teyp özel bir direnç değeri istiyor olabilir ( standart dışı bir değer) bu değeri ekleyeceğimiz dirençlerle belki sağlarız

Veya bir kodu vardıro kodu girdikten sonra 4 çıkışa çıkıyodur.

Belki arabayı ikinci el mi aldın bilmiyorum ama teyp arıza yapmıştır daha önce içerdiden çıkışları köprülemişlerdir çıkışları kopmple de yakabilirsin.
Amfi varmı özellikleri ne seri nuamrası markası ne

Bi bunları dökebilirsen detaylı bir inceleme yapalım belki bir çare bulurz. Bulamazsakta artık kusruma bakma :)
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Arabanız: unknown

İleti 1903karakartal » 11 Oca 2012, 15:16

Aracım 2012 model Master Elegance donanımı.0 aldım renault mais anadolu yakasında oturan bilir Ümraniye-Çakmak'ta.Şimdi başımdan geçenleri size birer birer anlatıyorum.Aracı aldım malum servis arabası olarak kullanacağım.Neyse millet sabahları biniyor abi bir haber aç felan dinleyelim açıyoruz arkalara ses gitmiyormuş çünkü kolon yok! Neyse bizim mahallede benim akrabanın teyp dükkanı var her aldığım aracı ona emanet ederim müzik sistemleri konusunda yine öyle oldu.Kolonların numaralarını vs vs bilmiyorum anlamamda ama elimde teypin numarası mevcut teyp çalışıyor üzerinde hertürlü oynamayı bass tiz vs vs ayarlarını yapabiliyorum.Öndeki kolonları kapatabiliyorum açabiliyorum felan.Çakmak servise gittim çözemediler baktılar doğru takılmış mı diye doğru takılmış teypin kendi hattına takılmış.Zaten servistekilerde 4 kolon takılabileceğini söylediler bana ama bunun teypi yeniymiş yani kimse bilmiyor nasıl yapılaağını ve bana ana servis ağının maltepede olduğunu söylediler oraya yönlendirdiler acımadım mazot parasına o sinirle bastım gittim.Neyse oradakiler daha iyi ilgilendi aracı aldılar götürdüler bilgisayara bağladılar birşeyler yaptılar felan falan olmadı.Yapamadılar.Ve bana abi git şuradan 70 liralık teyp al tak çalıştırır demezler mi?Beynimden vurulmuşa döndüm deli oldum 0 araç almışım dedikleri beni çileden çıkardı.Gitmediğim görmediğim servis yüzü kalmadı son umut burada açtım konuyu.
Teyp numarası mevcut:4721
1980 FORD TAUNUS

2000 RENAULT 19 EUROPA
2002 TOYOTA COROLLA
[/b][/b]

Kullanıcı avatarı
1903karakartal
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kuğu beyazı FORMAN » 11 Oca 2012, 16:00

ben size kesin çözümü yazıorum iii dinleyin aldığınız kolon (hoparlör herneyse) önde çalışan höparlörün yerinde deneyin çalıosa servise gidin teyp ayarlarını sıfırlattırın ve ayarlarını tekrarddan yaptırın hoparlörü okumadı görmedi tanımadı diye bişiy söz konusu olmaz bu lafı kim dediyse hiç bişey anlamadığından bahane uydurmuş :) başka bişiy akla gelmio

geçmiş olsun böle dene sorun çözülmezsee aynı hattan kablo çektir
Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bora genç
Arabanız: skoda forman 1994

İleti hetepe » 11 Oca 2012, 16:32

+1
Teybin yeni hoparlörleri arkadaki hp soketinde doğru yere bağlandıktan sonra ve hoparlörler doğru direnç ve güç değerinde olduktan sonra teybinizin ''hoparlörü tanımaması'' diye bir konu olamaz.hatta ve hoparlör bağlantılarına ayrıca hoparlör değerlerine tekrar bakarak incelemenizi öneririm.70 liralık teyp takmanızı öneren servisi kınıyorum.Garantiden çıkması konusuna yapacakları açıklama acaba ne olacak?
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti 1903karakartal » 11 Oca 2012, 16:47

kuğu beyazı FORMAN yazdı:ben size kesin çözümü yazıorum iii dinleyin aldığınız kolon (hoparlör herneyse) önde çalışan höparlörün yerinde deneyin çalıosa servise gidin teyp ayarlarını sıfırlattırın ve ayarlarını tekrarddan yaptırın hoparlörü okumadı görmedi tanımadı diye bişiy söz konusu olmaz bu lafı kim dediyse hiç bişey anlamadığından bahane uydurmuş :) başka bişiy akla gelmio

geçmiş olsun böle dene sorun çözülmezsee aynı hattan kablo çektir

Kolonlar çalışıyor başka teypte denedik hepsi çalışmakta.Servise gidecek kadar zamanım maalesef yok bir tek pazar çalışmıyorum pazarda kapalılar biz sıfırlayabilirmiyiz?
1980 FORD TAUNUS

2000 RENAULT 19 EUROPA
2002 TOYOTA COROLLA
[/b][/b]

Kullanıcı avatarı
1903karakartal
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti 1903karakartal » 11 Oca 2012, 16:50

hetepe yazdı:+1
Teybin yeni hoparlörleri arkadaki hp soketinde doğru yere bağlandıktan sonra ve hoparlörler doğru direnç ve güç değerinde olduktan sonra teybinizin ''hoparlörü tanımaması'' diye bir konu olamaz.hatta ve hoparlör bağlantılarına ayrıca hoparlör değerlerine tekrar bakarak incelemenizi öneririm.70 liralık teyp takmanızı öneren servisi kınıyorum.Garantiden çıkması konusuna yapacakları açıklama acaba ne olacak?

höpörlörlen doğru bağlandı başka teypten denedik hepsini tanıyor ve çalıştırıyor.
1980 FORD TAUNUS

2000 RENAULT 19 EUROPA
2002 TOYOTA COROLLA
[/b][/b]

Kullanıcı avatarı
1903karakartal
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kuğu beyazı FORMAN » 11 Oca 2012, 17:04

sıfırlama ancak şöyle olur teyp çalışır vaziyette iken akünün kutup başı sökülür daha sonra takılır teyp kod isteyecektir kodu girdikten sonra bir daha denemeniz lazım ...

baktınız yine olmadı diğer çıkışlar ölçülür sağlam mı? die sağlam hala çalışmıosa

yapacak bişiy başka türlü söyle olabilir üzerindeki orjinal ise çıkışları kaç wat orjinaller genelde çıkışları düşük oluo anfi uyumlu olmuo eğerki böle bi sorun warsa çalışmaz

size tavsiyem tek çıkış wat ne kadar kaç wat?? eğerki 25 30 wat civarı ise kaldırmayabilir

yok 50 nin üstünde ise rahatlıkla kaldırması gerekli baktınız yine olmuo

üstad teyp i tek çıkış 50 wat üstü almanızı öneririm

başka türlü bu sorun çözülmez gibi gelio bana

bütün aşamaları deneyin öle karar verin bence

taktir sizin elbette kolay gelsin bol şanslar

saygılar sevgiler
Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti 1903karakartal » 11 Oca 2012, 17:12

akşam evegelince kutup başlarını söküp deneyeceğim.kodu nasıl giriyoruz bende 4721 diye bir kod mevcut teyp kodu dediler bunu nasıl giriyoruz bir bilgi verebilir misiniz ?
1980 FORD TAUNUS

2000 RENAULT 19 EUROPA
2002 TOYOTA COROLLA
[/b][/b]

Kullanıcı avatarı
1903karakartal
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti kuğu beyazı FORMAN » 11 Oca 2012, 17:44

tam hatırlamıorum ama teyp üzerinde ac yada ad die bişiyler yazıomu açma tuşu ile ikisine aynı anda basman gerekio ekran gelince kodu gir frekans arama tuşlarıyla kodu girman gerekli tekrar ac yada ad ye bas okeyle açılacaktır ... baktın yine olmuo yapacağımız bu kadar ... bide bişiy sorcam kolon dediğin kaç wat hoparlör mü yoksa sabwuferr mi hangisi wat ları önemli eğer normal oval hoparlör aldıysan çalıştırması gerekli

üstad hiçbişiy yapamadıysak biz sana tavsiyem neziroğluna bi uğra işinin erbabı olan ustalar var orda sorununu çözebilirler büyük ihtimal...
Kullanıcı avatarı
kuğu beyazı FORMAN
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodahastası » 11 Oca 2012, 17:47

ve sonunda bir eski skodacıya yardım etdik :)
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti felicia_3437 » 11 Oca 2012, 18:03

teyip kolonu nasıl tanımaz ya bunun ölüyü diriltim gibi bir kelimeyle eşleşi yor bende buyuk ihtimal aracın arkasında bulunun kolon yerlerıne taktınız ver oradakı kablolarla takıldığı icin % m90 ihtimla oradfakı boştakı kablolarda teyibe girmiyor dur o yuzdende calışma teyıbın arkasında dırek oraya kablo cek bak nassıl calıyor usta
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti 1903karakartal » 11 Oca 2012, 18:51

oval kolon bildiğimiz.
Felicia_3437 teypin arkalara çıkışı vardı oraya taktık ?
Bugün o teyp ayarlarını sıfırlayıp tekrar deneyeceğim akşam bir bakayım olmazsa başka da çare kalmıyor.
Şimdilik herkese teşekkürler deneyip sonuçları buraya yazacağım.
1980 FORD TAUNUS

2000 RENAULT 19 EUROPA
2002 TOYOTA COROLLA
[/b][/b]

Kullanıcı avatarı
1903karakartal
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti unknown1 » 11 Oca 2012, 23:46

Bak çok güzel fikirler vermiş arkadşalar. Bence bunları bir dene. Teyp ayarlarını iyice bir kurcala.
Hoparlörlerin + veya - si olmaz ama bazı paket hoparlörlerde + ve - olarak bağlantı şeklide değişiyor. Hoparlörün başka bir teypte çalışması birşewy ifade etmez. O teypte çalışabilir olması gerekir.

Verdiğin nuamra teyp ile ilgili bir döküman bulabilmeme fayda sağlamadı malesef. Belki kullanma kılavuzunda bilgi vardır yada teyp modeli vs hakkında.
Ama olması şart eğer fabrika çıkışlı bir arıza yoksa. Sonuçta sıfır aldıysan ve garantisi devame diyorsa bu sorunu çözmek zorundalar.

Abim en kötü ihtimalle ön hoparlörlerden köprü alırlar. O köprüyü küçük bir aplifikatöre bağlayıp arkaya ses verirler(bilidğin amfi).Amfisiz teyp çıkışını köprülerlerse ya teyp çıkışını yakar yada yanmazsa hoparlörleri yakabilirsin. Dikkat etmen lazım. Ya 70 lira verene kadar minik amfiler var. Karaköydeki elektronik malzeme satanlar 5 e 10 a satılıyor. Ama konu son ses müzik dinleyebilmek ise o zaman ses sistemi yapman lazım.

Bir dene konuşalım
unknown
unknown1
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: unknown
Arabanız: unknown

İleti 1903karakartal » 12 Oca 2012, 14:48

Teypin arkaya çıkışlı hatları var onlara bağladık yani önden hat felan almamıza gerek yok.Akşam bu aküyle deneme yapacağım bakalım olacakmı o da olmazsa karaköyden alacağız artık amfi.
1980 FORD TAUNUS

2000 RENAULT 19 EUROPA
2002 TOYOTA COROLLA
[/b][/b]

Kullanıcı avatarı
1903karakartal
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir