oktavya ,jetta ve corolla arasında kaldım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

oktavya ,jetta ve corolla arasında kaldım

İleti asiiaslan » 04 Şub 2012, 22:59

merhaba üstadlar ben arabamı değiştireceğim,sizlere akıl danışmaya geldim tdi ekonomik bir araba almayı düşünüyorum octavya , corolla fiyat olarak aynı jetta biraz daha pahalı,bu üç araba arasında kaldım beni biraz aydınlatırsanız ve fikir verirseniz çok sevinirim. bu gün octavia ya baktım 1,6 tdi elagant fakat test edemedim beni arayacaklar muhtemelen bu hafta ararlar toyota benzinli kullanıyorum iş yerinde işçilik ve kalite octavia dan çok aşağıda gördüğüm kadarıylada yeni jettaya fiyatı haricinde diyecek yok bence.
birde arkadaşlar octavia kasa değiştirecek diyorlar bilgisi olan varmı acaba nezaman 8, aydan sonra gelirmi????

asiiaslan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: besir aslan
Nereden: Ankara
Arabanız: octavia beyaz 2012

İleti murat11h1 » 04 Şub 2012, 23:04

Octavia ve jetta hakkında bilgi için arastirma-karsilastirma/octavia-mi-jetta-mi-t19234.html" rel="nofollow tıkla. Corollanın pazarı iyi içi konforu iyi ama dış tasarımı noktasında hep olmuşumdur.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti scania_seat_skoda » 04 Şub 2012, 23:07

2011 1.4 dizel corolla kullandım bana hiç tat vermedi.lagır lagır diye içeri çok ses alıyordu.150 bg arac sahibi olarakta corollanın performansı bende hayal kırıklığı yaratmadı.keyfi gelince yol alıyor.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti skodahastası » 04 Şub 2012, 23:33

ben octavia öneririm coralla almayın bikere japon malı tamam teknolojisi iyi ama araba sağlam değil öncelikle almandan şaşma bide jetta ya o parayı vericene git octavia al hem sana söyliyim ben ikisinide kullandım octavia daha iyi tabi karar senin eğer marka takıntın yoksa hangisini beyeniyorsan onu al ama ben octavia alırdım özellikle dsg alırsan tam senlik,bide yeni octavia ya gelelim octavia kasa değiştirmiyor octavia nın küçügü bir araba daha gelicek mission l diye octavia nın kasa degişimine 1-2 sene var.
FABİA RS SEVGİSİ-SKODA HASTASI-ELEGANCE HAYRANI

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
2004 SKODA OCTAVİA 1.6 AMİBANTE PLUS(ESP FALAN HERŞEY VAR):(satıldı)
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: KERİM
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2012 Skoda Yeti Konfor paket +siwing+siyah tavan

İleti skodaizm » 04 Şub 2012, 23:38

scania_seat_skoda yazdı:2011 1.4 dizel corolla kullandım bana hiç tat vermedi.lagır lagır diye içeri çok ses alıyordu.150 bg arac sahibi olarakta corollanın performansı bende hayal kırıklığı yaratmadı.keyfi gelince yol alıyor.

Ben bu yorumdan Corolla ne menem araç olduğunu anlamadım.:shock: Şimdi... bu corolla nasıl bir araç. Tat vermedi,hayal kırıklığı yaratmadı ama keyfi gelince yol alıyor hangisi hangisi??:? :?

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti skodahastası » 04 Şub 2012, 23:41

skodaizm yazdı:
scania_seat_skoda yazdı:2011 1.4 dizel corolla kullandım bana hiç tat vermedi.lagır lagır diye içeri çok ses alıyordu.150 bg arac sahibi olarakta corollanın performansı bende hayal kırıklığı yaratmadı.keyfi gelince yol alıyor.

Ben bu yorumdan Corolla ne menem araç olduğunu anlamadım.:shock: Şimdi... bu corolla nasıl bir araç. Tat vermedi,hayal kırıklığı yaratmadı ama keyfi gelince yol alıyor hangisi hangisi??:? :?

aynen bende hiçbişey anlamadım

2012 SKODA YETİ 1.2 TSI DSG KONFOR PAKET+SİWİNG+YOL BİLGİSAYARI+ SİYAH TAVAN+GÜMÜŞ TAVAN ÇITASI+YOL BİLGİSAYARI
Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti asiiaslan » 05 Şub 2012, 00:22

arkadaşlar corolla benim kullandığım 1,6 90beygir evet güzel gidiyor ama arabada koltuk döşemesi bile 2 yılda deforme oldu fakat içi ogöstergeler o kadar hoş değil.birde ben otomatik pek az kullandım arabanın konturolü bende değil gibi geldi nebileyim. birde dgs şanzımanı çok met ediyorlar işte okontrolün bende olmadığını düşünerekten otamatik dgs yi hiç düşünmedim inşallah testteki araba dgs şanzıman olur bir bakarım
asiiaslan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti scania_seat_skoda » 05 Şub 2012, 00:35

1.3 panelvan dobloyla aynı konfora ve performansa sahip demişlerdi o yüzden hayal kırıklığına uğramadım dedikleri kadar var.gazına basıp hadi koçum ,yürü aslanım,deh deh düldül demeden hızlanmıyor.
Kullanıcı avatarı
scania_seat_skoda
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: ufuk usta
Nereden: Kocaeli
Arabanız: 2001 1.9 TDI octavia combi L&K 110 kw 6 vites

İleti trgskaan » 05 Şub 2012, 01:44

Şimdi şöyle diyeyim jetta ve octavia bana göre aynı araçlar ama jetta biraz daha vw olduğundan kalitesini belli ediyordu tamam octaviada vw üretimide jetta biraz daha malzeme kalitesi olarak yüksek gibime geldi dış tasarım olarak ikiside hoş bence yeni jetta önden bakınca polo arkadanda yeni a4leri anımsatıyor motor olarak ikiside vw zaten
Gelelim corollaya hiç deneme şansım olmadı iç ve dış tasarımı pek hoşuma gitmiyor ama türkiyede tutulan bir araç motor olarakta toyotaya güvenilir diye düşünüyorum
Ben olsam 3 araç içinden düşünmeden jettayı alırdım
İL BAKIŞTA TEK İKİNCİ BAKIŞTA MÜKEMMEL
Kullanıcı avatarı
trgskaan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kağan
Nereden: Sivas
Arabanız: 2005Fabia&2003Impreza

İleti serhat_a89 » 05 Şub 2012, 01:55

murat11h1 yazdı:Octavia ve jetta hakkında bilgi için arastirma-karsilastirma/octavia-mi-jetta-mi-t19234.html" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow" rel="nofollow tıkla. Corollanın pazarı iyi içi konforu iyi ama dış tasarımı noktasında hep olmuşumdur.

Bu karşılaştırma başlığı açıldığında sanırım Jetta'nın yeni kasası çıkmamıştı. Genişlik olarak ne kadar farklılar bilmiyorum ama jetta çok yakışıklı

4685036968x.jpg
4685036968x.jpg (23.42 KiB) 9123 defa görüntülendi

images.jpeg
images.jpeg (7.73 KiB) 9123 defa görüntülendi
Kullanıcı avatarı
serhat_a89
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serhat
Nereden: Kırıkkale
Arabanız: Felicia Safeline(satıldı)

İleti ayhani » 05 Şub 2012, 02:44

Jetta octiden malzeme olarak biraz daha iyi gibi. (yalnız bir önceki kasa jettanın arka koltukarı octiden daha konforsuz geldi bana)

Corollayı kullanmadım ama lastik değişiminde lifte almışlardı arka süspansiyonlar bağımsız değil octininki bağımsız bu bile konfora yansır.

Octi kasa değiştirecekmi bilemem ama octi piyasada az olduğu için kasa değişsede insanlar az gördükleri araba olduğu için kasa değişimini farketmiyor. Yani göreceli olarak kasan daha eskiyor.

Mesela ben 2008 de octi aldım şimdi hem jetta hem octi kasa değiştirdi. Şimdi tüm jettalara eski kasa gözüyle bakılırken octinin kasası hala güncel kasaymış gibi görünüyor.
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tutku88 » 05 Şub 2012, 14:38

Arkadaşım düşünüyor oldugun corollanın motor üretici PSA grubudur. Yani ülkemizde 1.4 d4d adıyla satılan tüm motorlar HDİ motorlardır. Peugeot Citroen grubunun ürettiği dizel motorları toyota kullanıyor. Ben 2008 model corolla dizel kullandım gidişatı fena değil ama iç malzeme kalitesi olarak octavia çok daha üstün. Yeni jettaya bakma fırsatım olmadı ama octaviayla arasında uçurum oldugunu sanmıorum. Bence parana yazık sadece vw amblemine o kadar para verilmez. Sadece Satarken ikinci elde çok değer kaybetmiyorsun tek artısı bu bence. Hdi mi Tdi mi dersen sonuna kadar tdi derim. Zaten hdi motorların ömrünü falan araştırırsan nedeni anlarsın. Octavia DSG al geç keyfine bak bence :D
tutku88
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: egemen tutku yancarlı
Nereden: İzmir
Arabanız: fiat palio 1.4

İleti asiiaslan » 05 Şub 2012, 20:30

arkadaşlar dün bayiye gittim inceledim gerçekten güzelmiş birde 1,6 tdi elagant octavia ya ile orta paket jetta arasında 6500tl gibi fark var ful de 11000 kadar jetta birde 4,5 ay süre ve aracın geldiği günkü fiyat diyor
asiiaslan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti btalip » 08 Şub 2012, 11:55

Merhaba,

Ben yeni üye oldum. Google'da octavia araştırması yaparken buraya yönlendim.. Elegance Dizel Octavia almayı düşünüyoruz. Döşeme rengi açık renk olsun veee koltuk ısıtma da olsun istiyorum:) 1,6larda koltuk ısıtma yok ve taktıramayız dimi?
Bi de şey, bayiler kampanya fiyatları üzerinden 500TL'den fazla indirim yapmadı Ankarada. 1,6 TDİ Elegance Octaviayı sizce kaça kadar alabilirim?
Şimdiden teşekkürler cevap veren(ler)e...
:roll:
btalip
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AhmetH » 08 Şub 2012, 12:39

ben konuya yanıt vermek istiyorum.

Dayım corolla d4-4 kullanır sanırım 2010 model araba 2011 de olabilir pek emin değilim.

araç güzel koltuk iyi sarıyor malzemeler hoş direksiyon falan sürüş keyfi veriyor.
ancak motorda turbo boşluğu var belirli devirin altında araç gitmiyor ışıklarda falan kalkarken sıkıntı.
6 ileri vites güzel bişey vitesler çok rahat geçiyor bence en büyük artılarından biri bu. yağ gibi vites geçer mi ya hiç kemik yok

onun dışında hız sabitleme sistemi yok ve bu devirde hız sabitleme dizel araçlar için önemlidir. tasarruf ve sürüş kalitesi için.
kollar ve düğmeler 90 lardan kalma..

kontak anahtarı ise üzerindeki açma kapama düğmelerini saymazsak 1960 lardan kalma gibi duruyor
kapanmıyor sustalı değil tırtıklı falan..
yani ince alman zekası yok adamlarda ama araba yapmak için özeniyorlar diyeyim. dayımada bagajlı dizel bir araba lazımdı gitti onu aldı arabadan hiç anlamaz, başka bişeye gözü takılsa onu alırdı muhtemelen.

efsane yorumda şimdi geliyor jetta için
jetta meksikada yapılıyor haberiniz olsun işçilik zaafları var vw'e has forumlardan okuyorum jettam yok. ama alanlar pekte işçiliğinden memnun değil. hatta eski kasa jettaları olanlar araçlarını yeni modelle yenilemekten çekiniyor. nesilden nesile 0km vw arabası alanlar jettada kalitenin çok düştüğünü söylüyor.

Octavia ise bildiniz gibi octavia işte. tercih sizin.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti maximous » 08 Şub 2012, 21:55

Koltuk ısıtma Octavia Elegance larda opsiyonel olarak ekletilebiliyor. Bilginiz olsun. Ama ellerindeki hazır araçlara değil, siparişle getirteceğiniz araçlara. Ellerindeki araçlarda ısıtmalı gelen varsa o da şansınıza..
maximous
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Yalçın Deniz
Arabanız: 2013 Kia Ceed Concept Plus

İleti skodahastası » 08 Şub 2012, 21:56

maximous yazdı:Koltuk ısıtma Octavia Elegance larda opsiyonel olarak ekletilebiliyor. Bilginiz olsun. Ama ellerindeki hazır araçlara değil, siparişle getirteceğiniz araçlara. Ellerindeki araçlarda ısıtmalı gelen varsa o da şansınıza..

+1000

Kullanıcı avatarı
skodahastası
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti asiiaslan » 14 Şub 2012, 23:20

arkadaşlar büyük ihtimalle kararım oktavia fakat korktuğum bir şey var bu arabaların kronik sorunu varmı bilmiyorum bana konuda yardım edermisiniz? varsa nasıl sorunlar genelde tecrübeli arkadaşların yardımları lazım
asiiaslan
Yeni Üye
Yeni Üye

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir