Fabia 1 Arka Kapı Hoparlör yeri

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia 1 Arka Kapı Hoparlör yeri

İleti akdamar » 23 Tem 2012, 03:41

Merhaba Arkadaşlar. Bende 2008 fabia 1 sedan var. Arka kapılara hoparlör takmak istiyorum. Kapının gövde kısmında 16 cmm çapında hoparlör yeri var ama kapı kartonunda yeri yok. Hoparlörün takılacağı alanda ise hoparlör üstünde olan ızgaranın oturabileceği 16 cm çapında düzlük yok. Aklıma pratik olarak o kısmı delik delik etmek geliyor. Pratik çözümü olan var mı? Çirkin olursa da o kısma deri parçası yüzeyden yapıştırılabilir diye düşünüyorum. Ya da takmak tan vazgeçip arka tarafa takacağım oranın da hoparlör çapları küçük. Karar veremedim. İlgili ve istekli arkadaşlara teşekkür...

Kullanıcı avatarı
akdamar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdulkerim DAMAR
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2008 TDİ Sedan

İleti hetepe » 23 Tem 2012, 12:47

Resim paylaşırsanız daha kolay yorum yapılabilir ama bildiğim kadarıyla fabia 1 de arka kapıda hoparlör yeri olmaması lazım, açma kolu önünde sadece tweeter yeri dışında ses ünitesi yok.Arka cam önündeki konsolda hoparlör yeri ön hazırlığı var, o ise 13 cm lik hoparlör için.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti akdamar » 23 Tem 2012, 22:20

Evet profesyonel olduğunuz herhalinizden belli. Kapı kartonunu söküp bakayım. Ben tahminen bütün kapı kasaları standart ama hoparlörler opsiyoneldir diye düşünmüştüm. Hoparlörlüye ayrı kapı sacı hoparlörsüze ayrı kapı sacı yapılmaz tek tipdir diye düşündüm. Bir bakayım bu konuda haklı olabilirsiniz. İlginize teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
akdamar
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Abdulkerim DAMAR
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2008 TDİ Sedan

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir