Hoparlör bağlantısı hk.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hoparlör bağlantısı hk.

İleti fencolic » 24 Oca 2013, 21:33

Aracımın teybi blaupunkt 4x45w çıkışlı. Arka pandizotta 2 tane oval 16 cm 3 yollu hoparlör var. Ben buraya 2 tane daha aynısından eklemek istiyorum. Mevcut hoparlör girişlerine kablo ekleyip paralel olarak yeni hoparlöre bağlasam olur mu? Ya da nasıl bir yol izlemeliyim?

biR dERdiM vaR biN dERMaNA dEĞişMeM

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Düzce
Arabanız: Felicia 1.3 GLXi

İleti felicia_3437 » 24 Oca 2013, 22:50

aynen bahsetiğiniz gibi sol tarafa iki sağ tarafa iki bağlarsanız sorun olmaz arkaya iki cıkış geliyor sonucta
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti axiqonyalı42 » 24 Oca 2013, 23:23

fencolic yazdı:Aracımın teybi blaupunkt 4x45w çıkışlı. Arka pandizotta 2 tane oval 16 cm 3 yollu hoparlör var. Ben buraya 2 tane daha aynısından eklemek istiyorum. Mevcut hoparlör girişlerine kablo ekleyip paralel olarak yeni hoparlöre bağlasam olur mu? Ya da nasıl bir yol izlemeliyim?
arkadaşım dediğin gibi yaparsan verim alamazsın Yada cepliklerde hoparlör yoksa teyip in arkasından diğer 2 çıkışı kullan ama o çıkışlar doluysa anfi felan da yoksa paralel olarak o hoparlör lerden alacan
axiqonyalı42
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: yakup akıncı
Nereden: Konya
Arabanız: 95 felicia lx

İleti felicia_3437 » 24 Oca 2013, 23:38

axiqonyalı42 yazdı:
fencolic yazdı:Aracımın teybi blaupunkt 4x45w çıkışlı. Arka pandizotta 2 tane oval 16 cm 3 yollu hoparlör var. Ben buraya 2 tane daha aynısından eklemek istiyorum. Mevcut hoparlör girişlerine kablo ekleyip paralel olarak yeni hoparlöre bağlasam olur mu? Ya da nasıl bir yol izlemeliyim?
arkadaşım dediğin gibi yaparsan verim alamazsın Yada cepliklerde hoparlör yoksa teyip in arkasından diğer 2 çıkışı kullan ama o çıkışlar doluysa anfi felan da yoksa paralel olarak o hoparlör lerden alacan

paralel olarak dediğin ne anlma geliyor konyalı kardeşim zaten arkadaş anfi bağlaması icin dünya kadar maseme lazım ki anfı bağlama nıyetı olsaydı soru sunda yazardı paralel bağlıyacak yanı sağ 2 sol 2 olarak cepliklerde kolon vardır muahakak
:D
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti fencolic » 25 Oca 2013, 14:12

Cepliklerde orijinal hoparlör var. Anfi yok maalesef. Arkada 2 oval var. 2 tane daha ekledim paralel çekerek. Şu an çalışmasında problem yok, ses eskiye nazaran daha gür en azından. Yorumlarınız için teşekkürler..

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fencolic » 05 Şub 2013, 18:10

Arkadaşlar aracımın arka hoparlöründen sağdaki az ses veriyor, soldaki gayet iyi. Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Yaptıklarım:
1- Sağdaki hoparlöre soldakinden gelen kabloyu taktım, ses yükseldi. Demekki hoparlör sağlam.
2- Teybi söküp arkadaki ek yerlerini kontrol ettim temassızlık filan yok.
3- İki hoparlöre de farklı çıkışlardan besleme yapılmış. Bende iki hoparlörün kablo uçlarını birleştirerek aynı çıkıştan besledim. Şimdi ikiside aynı ses veriyor. Bu şekilde kullanmamın teknik olarak bir zararı olur mu?

Kullanıcı avatarı
fencolic
AMBIENTE
AMBIENTE

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir