Fabia için Alpine önerisi yardımcı olur musunu?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia için Alpine önerisi yardımcı olur musunu?

İleti superb2009 » 23 Oca 2014, 19:07

hetepe yazdı:Onun adaptorü var ve %99 aldığınız teybin kutusundan çıkmıştır...Şu an kayıpsa elektronikçilerde bulunur...

Maalesef teyp içinden herhangi bir adaptör vb. çıkmadı. Eski anteni sökmem gerekecek mi yoksa arasında bir aparat ve kolay bulunabilir bir şey midir? Ayrıca özel bir ismi var mıdır?

Hayatı gereksizlerden ayrıştırdığınızda kalan kısım yaşanabilirlikle ifade edilebilir kanaatindeyim...
Kullanıcı avatarı
superb2009
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri
Arabanız: Superb II 1.4 TSI-Fabia'03 Elegance 68 Hp

İleti hetepe » 24 Oca 2014, 08:32

Birşeyi sökmenize gerek yok, dediğim gibi birçok elektronik parçacısında bulunabilen bir anten adaptörüdür, arabanın anten soketi buna, bu da teybe girecek...
''ISO anten adaptörü'' diye bilinir, 2-3 liradır yaklaşık...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti superb2009 » 24 Oca 2014, 17:43

hetepe yazdı:Birşeyi sökmenize gerek yok, dediğim gibi birçok elektronik parçacısında bulunabilen bir anten adaptörüdür, arabanın anten soketi buna, bu da teybe girecek...
''ISO anten adaptörü'' diye bilinir, 2-3 liradır yaklaşık...

Merhaba, bahsettiğiniz isimle ve yönlendirme ile parçayı aldım,taktım çalıştı :) desteğiniz için çok teşekkür ederim.
Ancak olumsuz bir durumla karşılaştım eğer bu konuda da bir bilginiz varsa paylaşırsanız çok müteşekkir olacağım.
Teyp ilk geldiğinde monte ettim radyo dışında gayet güzel çalışıyor idi. Kontağı açtığımda çalışıyor kapattığımda çalışmıyor ve hafızası siliniyordu. Hazır çıkarmışken onu da halledip takmak istedim. Ancak hiçbir oynama yapmamış olmama rağmen teyp çalışmadı. Hafıza için kutudan bir şema çıktı ve 3 farklı opsiyon ile bu durumun değiştirilebileceği yazıyordu. Değiştirmek için;
1.Alternatif: Kırmızı-Kırmızı,Sarı-Sarı (ilk hali o şekilde idi) kablolar bağlanabilir.
2.Alternatif: Kırmızı-Sarı,Sarı-Kırmızı
3.Alternatif ise Çift giriş olan Sarı Kabloya her ikisini de (Sarı,kırmızı) bağlamak.

1. Alternatif zaten üzerinde kuruluydu ve önce çalışırken çalışmamaya başladı.
2.Alternatifi denedim yine çalışmadı. 3.Alternatifte ise (Her ikisi de sarıya bağlı) çalıştı ancak hafıza sorunu devam ediyor. Sorun ne olabilir ???
Hayatı gereksizlerden ayrıştırdığınızda kalan kısım yaşanabilirlikle ifade edilebilir kanaatindeyim...
Kullanıcı avatarı
superb2009
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri
Arabanız: Superb II 1.4 TSI-Fabia'03 Elegance 68 Hp

İleti oktay74 » 02 Şub 2014, 13:55

fabia 1 lere cuk diye oturan ve orjinale yakın görüntüsü veren double teyp önerisi olan varmı
oktay74
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir