Octavia Teyp Anfi soketi var mı baglanabilir mi ??

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Octavia Teyp Anfi soketi var mı baglanabilir mi ??

İleti RapLex » 03 Şub 2014, 16:24

merhaba arkadaşlar 2008 model a5 kasa octi var evimde sub var onu takmayı düşünüyorum arabanın üzerinde kendi 2 din oluyor sanırım cd çalar var arkasında bi kaç giriş yerleri var ama normal cd çalar gibi rca çıkışı yok anfi takabilmem için başka yollar la takılabilir mi yoksa harici bi teyp almak mı gerekiyor

Kullanıcı avatarı
RapLex
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Denizli
Arabanız: Skoda Octavia 2008 1,6 MPI A5

İleti HSYN » 03 Şub 2014, 16:34

orjinal teyplerde takma yeri yokama teypciye gidersen o hoporler çıkışından ayarllar ,
HSYN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hüseyin ay
Nereden: Konya
Arabanız: felicia

İleti KorsanKedi » 03 Şub 2014, 17:55

Anfi çıkışı olmayan teypler için bunun gibi parça işinizi görür. Elektronik çarşısından 15 TL ye arkadaşıma alıp takmıştık. Onda da Mitsubishi Lancer var, orijinal teybinde anfi çıkışı yoktu.

http://www.dailymotion.com/video/x6biia_osawa-hl-50-anfi-cikisiniz-yok-mu_tech

KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: İlhan Alan
Nereden: Bursa
Arabanız: Punto Evo 1.4 2012

İleti RapLex » 03 Şub 2014, 20:05

Hocam bu ürünü duymuştum ama şöyle de bir söylentiler var kullananlardan hoparlör çıkışından beslenen anfi saglıklı olmuyormuş ses çok boguk ve düzensiz çıkıyor diye duymuştum
Kullanıcı avatarı
RapLex
CLASSIC
CLASSIC

İleti KorsanKedi » 03 Şub 2014, 20:40

RapLex yazdı:Hocam bu ürünü duymuştum ama şöyle de bir söylentiler var kullananlardan hoparlör çıkışından beslenen anfi saglıklı olmuyormuş ses çok boguk ve düzensiz çıkıyor diye duymuştum

Tereddütlerine katılıyorum, ama bu cihazın görevi de bu. Ayrıca arkadaşım müzik sistemlerinden iyi anlayan biri. Benden özellikle istemişti bu parçayı. Taktığımızda ise hiç öyle bir sorun yaşamadık. Yani yaklaşık 6 ay falan olmuştur yapılalı. O günden bu yana bir sorun olduğundan hiç bahsetmedi.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti RapLex » 07 Şub 2014, 20:31

arkadaşlar biraz ses sistemlerine ilgim oldugumdan genelde bu tür işleri kendim yaparım şunu sormak istiyorum böyle octi ya da skoda genelinde oto ses sistemi takan varsa teyp değiştirmeyi düşünüyorum double din alıcam asıl mesele anfi güç akımı nasıl ve nerden verebiliriz arabının orjinal bozmak veya fazla dokunmak istemiyorum teyp gelen güç kablosundan bir ek yaparak aynı zaman da da anfiye de güç verebilirmiyiz yeterli gelir mi beni durduran tek sorun bu şimdilik :))
Kullanıcı avatarı
RapLex
CLASSIC
CLASSIC

İleti KorsanKedi » 08 Şub 2014, 00:43

Anfiye gidecek olan elektrik direkt aküden alınır, ve bunun özel kabloları vardır. Teyp için aldığınız yerden anfi ye elektrik almayın. Sadece bu kadar söyleyebilirim.
KorsanKedi
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fabia07 » 08 Şub 2014, 18:58

RapLex yazdı:arkadaşlar biraz ses sistemlerine ilgim oldugumdan genelde bu tür işleri kendim yaparım şunu sormak istiyorum böyle octi ya da skoda genelinde oto ses sistemi takan varsa teyp değiştirmeyi düşünüyorum double din alıcam asıl mesele anfi güç akımı nasıl ve nerden verebiliriz arabının orjinal bozmak veya fazla dokunmak istemiyorum teyp gelen güç kablosundan bir ek yaparak aynı zaman da da anfiye de güç verebilirmiyiz yeterli gelir mi beni durduran tek sorun bu şimdilik :))

arkadaşım benim mesleğim oto müzük sistemleri yardımcı oluyum sana indec yada double takabilirsin kesinlikle anfi için + kablosu aküden alınacak aküden alınan kablonun 10 cm ilerisinde sigorta bağlanması gerekiyor bunu kesinlikle ihmal etme eğer orcinal teyp sökmek istemiyorsan orcinal teyp in arkasında bulunan hopörler çıkşından anfi dönüştürücü sayesinde anfiye bahlayabilirsin şuna dikkat et dönüştürücüye arka hopörlere giden kablodan alırsan dönüştürücüden sağlıklı ses alırsın boğma yada ses bozukluğu olmaz ama ön hopörlerden alırsan boğma yapar kolay gelsin
Kullanıcı avatarı
fabia07
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: muhammet bulutt
Nereden: Antalya
Arabanız: skoda fabia

İleti hetepe » 09 Şub 2014, 09:50

Orijinal teybin amfi çıkışı var, böyle aparatlara gerek yok...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Ses ve Görüntü Sistemleri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir